Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Drótszőrű vagy szálkás szőrü...

Drótszőrű vagy szálkás szőrü kutya ápolása mennyivel macerásabb egy rövidszőrűnél?

Figyelt kérdés

Lehet folyamatosan rövidebb szőrben tartani őket? Csak mert némelyik nagyon bozontos. Vagy azok szimplán elhanyagoltak?


Mindig rövidszőrű kutyáim voltak. Mennyire tér el a 2 szőrtípus gondozása?


2019. nov. 10. 14:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Évente kétszer szoktam nyírni a szőrüket. Ha érzel magadban egy kis affinitást, akkor ezt te is meg tudod oldani, ha nem, akkor érdemes kozmetikusra bízni. Én sima állatszőr nyíróval csinálom (Lidl-ben szezonálisan lehet kapni teljes készletet, ami jó minőségű)

Én naponta 2 naponta kifésülöm a szőrüket úgynevezett bolhafésűvel (nagyon sűrű) így elkerülöm a lakásban a szőrhullást és az aljszőrzet filcesedését. Ez, ha rendszeresen csinálod csak 5-10 percet vesz igénybe.

Előtte nekem is rövidszőrű kutyám volt és nála mindig mindenhol tele volt minden kutyaszőrrel. A mostani kutyáimnál ezt nem vettem észre.

2019. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!