Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felnőtt kutya és kölyök cica...

Felnőtt kutya és kölyök cica összeszoktatása?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz? Mennyire kell vigyázni? Meddig nem lehet őket felügyelet nélkül hagyni? Aki már csinált ilyet, annál hogy volt? Bármilyen tippnek, történetnek örülnék.
2010. júl. 19. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
A mi kutyánk enyhén szólva utálja a macskákat , de mikor mi hoztuk a kismacska egy két hétig volt a házban utána kitettük az udvarra , de a kutya nem bántotta a macska egy pár napot a folyosón töltött, de aztán egyre közelebb ment a kutyához fújta is őt , de a kutya nem bántotta volt mikor már " rámozdult " , de a macska gyorsabb volt:) , de egyébként nem bántja, pedig a kutyánk az idegen macskákat gyűlöli. Egyszóval lehet, hogy a tietek sem fogja bántani bár erre nincs garancia. De várd meg más véleményét is.:)
2010. júl. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
mi odatartottuk a kismacsekot a kutyához, hogy megszaglássák egymást, ezt többször. aztán kiengedtük a kuytit pórázon ás vártunk, ha volt valami elhuztunk és mondtuk hogy fujj. pár nap alatt összeszoktak, de 1 hétig minimum kell a felügyelet.
2010. júl. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először kerítésen túlról had szagolja meg a kutyus a cicát. Utána a kezedben vidd le és ha a kutya morog vagy ugat rá szólj határozottan az állatra. Meg is paskolhatod a fenekét gyengéden. A cicust tedd le és ha az eb támadóan közelít az orrára üss rá ( nem nagyot). Mondogasd a kutyádnak dühösen, hogy::Nem bánthatod. Menni fog. Estére zárd be a macskát, mert este bármi történhet. Ha a cica valamivel felingerli a nagyot VÉGE! Egy hét elteltével már ne zárd be az állatot.


Annyi idő múltán nem lesz baj. A szoktatásnál légy figyelmes. Sosem könnyű! Az első nap légy velük. Ha el kell menned valahová akkor kérj meg valakit, hogy figyeljen az állatokra. Nagyon fontos, hogy adj nekik külön-külön enni.


Nálam egyszer ez volt a baj. A cicám és a kutyám egy tálkából kezdett enni. A kutya mindíg agresszívabb mint a macska. Ezért azt akarta, hogy övé legyen az étel. A cicát megharapta. Szegény nem élte túl.:S Ha ezt tudtam volna meglenne a cirmos. Úgy hogy erre figyelj különösen!

2010. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
A miénk is összeszokott. Hagyd, hadd ismerkedjenek meg, az normális, ha a cica fújni fog, de megfogják egymást szokni, akkor még az is lehet, hogy a kutya nyalogatni is fogja! Ne hagyd felügyelet nélkül őket, csak ha már megszokták egymást!!!
2010. júl. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek egy tálból isznak amúgy, a kutyám hagyja, hogy egyen a cica, és ha a cica végzett, akkor ő eszi. Amúgy minden macskát utál, csak őt nem!!!
2010. júl. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Van 2db 2 éves kutyám. 2 hónapja lett 2db 3 hónapos macskám. A kutyák képtelenek megbarátkozni velük. Ablakon keresztül ELVISELIK a macskák látványát,de ha kiengedem őket a kutyák vadásznak rájuk, így ilyenkok meg vannak kötve, de írgalmatlanul nyihognak.

Mutogattam a macskákat nekik, beengedtem a lakásba a kutyákat, hogy szagmintát vegyenek. Mindezt napi rendszerességgel. Senni hatása nincs!!!!! Van valakinek konkrét ötlete az összeszöktatáshoz??


Egyiktől sem fogok megválni, tehet ez ne írja senki!

2012. szept. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát úgy nehéz, ha a kutyáid egyáltalán nincsenek kézben tartva. Mindenképpen olyankor próbálkozz, mikor hulla fáradtak, és meglehetősen éhesek. Ilyenkor talán képes leszel megoldani, hogyha amúgy van fekve helybenmaradásuk, akkor azt meg tudd erősíteni.


Ja és semmiképp sem két kutyával egyszerre kell próbálkozni. Előbb az egyik, aztán a másik.

2012. szept. 24. 12:20
 8/11 A kérdező kommentje:
Jé, ez az én kérdésem volt? :) Azt hittem ez az a kérdés, ahol egyszer leírtam a választ, merthogy nálam simán ment :)
2012. szept. 24. 12:21
 9/11 anonim válasza:
magyar vizsla labrador keverék utálja a macskát,,,de van 2 hú nem is tudom mi lesz a kutya 9.hónapos a jajj,tud valaki valami hasznosat..köszi
2013. máj. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
LETETTEM CICÁT ÉS SEMMI AZÓTA IS JÓBAN VANNAK.
2013. okt. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!