Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit adjak enni a 2 és fél...

Mit adjak enni a 2 és fél hónapos kutyámnak, ha a kutyatápot nem hajlandó (vagy csak nagyon keveset) megenni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 20. 18:02
1 2
 11/18 Akiteki ***** válasza:
100%

Épp most szoktatod le róla, hogy rendesen megegye a kajáját. Ha nem eszik, kap helyette mást.

Nem szabad! Hidd el, a hajad ki fog hullani.

Én már végigcsináltam 15 évvel ezelőtt az első kutyámnál.

Vegyél neki jó minőségű tápot (ne a dog chowt! ha ragaszkodsz a purinához, akkor pro plant), tedd ki az adagját. Ha nem eszi meg 10 perc alatt, elveszed. (persze csak akkor, ha nem éppen eszik) Következő etetésnél ugyanez. Harmadik nap a tányért is be akarja falni.

2010. júl. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én se enném meg a sült húst salátával, hogyha az lenne a következménye, hogy kapnék helyette fagyit :)


Ne aggódj, rá fog jönni, hogy vagy azt eszi, vagy semmit, és meg fogja enni. Olyan kutya még sose volt, aki éhen halt, pedig előtte volt a kaja mindennap háromszor.

2010. júl. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
0%
Jó annak akinek bejött,hogy ha nem eszi meg,nem kap mást. Én hónapokig ezt csináltam a tápokkal,de egyetlen tápot sem szeret,hiába nem kapott mást több hónapig,akkor sem szokott rá,és már sajnáltam a kutyámat,hogy egyre jobban fogy,mert tápból az alatt a pár hónap alatt,alig evett naponta néhány maréknyit:S Így maradt a házikoszt:S Számomra nincs valakinek valami jó ötlete? :)
2010. júl. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Akiteki ***** válasza:
100%
Add ide nekem egy hétre, eltanulja a zabálást a többiektől :)))
2010. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

A válasz írója 77%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:17


Mit jelent nálad a fogyás? Mert az, hogy meg van a horpasza és tapinthatóak a bordái, az teljesen egészséges. Ha váltogattad a tápokat, az is lehet baj, mert végülis így is kapott mást.


Ugyanakkor alapvetően egészségesebb a kutyának, ha húst eszik hetente többször, tehát ha házikoszt alatt azt érted, hogy direkt neki főzöl, és tudod, hogy mikre van szüksége a megfelelő táplálékhoz, akkor semmi gond nincs a házikoszttal, sőt! A tápot azoknak találták ki, akik nem tudnak/akarnak főzni a kutyának, mégis azt szeretnék, ha mindent megkapna, amire a szervezetének szüksége van.


Az is lehet a gond, hogy váltogattad a tápokat, de biztosan egyed függő is, és elhiszem, hogy előfordul olyan, aki nem hajlandó megenni a tápot.


Az ízesítés húsleves levével nálad is beválhat amúgy. Ha akarsz tápot etetni, akkor azt érdemes kipróbálni.

2010. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Akiteki ***** válasza:

Volt már olyan, aki esküdött, hogy a kutyája irtó rossz evő és nem hajlandó enni. Elhoztam és két hét alatt zabáló kutyát csináltam belőle. Tuti, hogy ilyenkor mindig a gazda a ludas. Nem, nem ad neki mást... csak egy kis jutalomfalatot, egy kis tejecskét reggel, és hasonlók. Ezeket kell elfelejteni a problémás étkezésű kutyáknál.

Nálunk semmi nincs, ha nem esznek rendesen. Jutalomfalat csak feladatért jár. Bár nálunk nincs olyan hogy valaki ne enne, mert akkor a másik megpróbál besegíteni. Én meg szemét vagyok és nem hagyom:))

2010. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Morfologus ***** válasza:
0%
Enyém se szereti, kezemből még csak csak, vegyél neki konzervot és keverd közé, bár nekünk hányott tőle 2 napig, de szerintem csak az étrendváltás miatt.
2010. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

2 és fél hónapos kutyának még tejet? Ne idegesítsetek, dehogy kell neki tej:D

Amúgy nem feltétlenül hajtja meg, az én kutyám évek óta iszik tejet heti 1-2 alkalommal, és még soha nem volt tőle hasmenése.


Szerintem még semmilyen kutya nem halt úgy éhen, hogy ott volt a kaja a közelében...meg fogja enni a tápot, ha kell, akkor tegyél rá egy nagyon pici kenőmájast, hogy jobb illata legyen, vagy szívesebben egye.

De ne kapasd el azzal, hogy adod neki a finomabbnál finomabb falatokat a táp helyett, mert akkor élete végéig főzhetsz rá:)

És a rágás nagyon fontos, különben elsorvadnak a rágóizmai.

Adhatsz neki mást is, de a főétkezés mindig száraztáp legyen.

2010. júl. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!