Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan csökkentsek a kutya...

Hogyan csökkentsek a kutya súlyán?

Figyelt kérdés
Van egy Husky szuka kutyám, 2 éves. 1 éves korában ivartalanítva lett, azóta szinte folyamatosan hízik. Főtt húsokat (csirkemell, máj, farhát) stb. kapott, de tényleg nem sokat. Vettem Eukanuba diétás tápot, betartom az etetési útmutatót (illetve figyelem azt is, ő mennyit mikorra eszik meg), kb. 1 hónapja semmi eredménye. Gyakran sétálunk, túrázunk, nagy kertben magától is sokat rohangál. Tudom, többet kellene vele sportolni, de minden hétköznap estig dolgozom, nincs sajnos időm minden nap rá. Aki használt már diétás tápot, mi jött be? Lehet a táp minősége nem megfelelő?

2020. jan. 9. 12:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Illetve a jutalom falat is diétás.
2020. jan. 9. 12:37
 2/19 anonim ***** válasza:
A betartott adag mellett kap mást is, vagy amikor mást kap, akkor a betartott adagot azért csökkented annyival, amennyi a más kaja volt?
2020. jan. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Előfordul, hogy kap mást is (általában főtt húst mellé, vagy bizonyos napokon táp helyett húst) akkor természetesen figyelembe veszem az adagokat.
2020. jan. 9. 12:43
 4/19 anonim ***** válasza:
32%

Szerintem divatból vette, mint a tesóm, aztán kiment külföldre dolgozni és én meg apám kell minden nap sétáltassuk.

Azért hízik a kutyád, mert nagyobb az elfogyasztétt étel kalóriatartalma, mint amennyit a mozgásával elfogyaszt.

Ugya tudod, hogy ezt a fajtát naponta legalább 10 km-t kellene járatni hogy jól érezze magát?

2020. jan. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem vagy te állatorvos (legalábbis nem jó, se nem jó ember). Akkor tanácsot adnál, nem kioktatást. Nem divatból vettem, nem is vettem, legalábbis nem pénzért. Magamhoz vettem, bőrgyulladásosan, fülbetegen, férgesen. Azt ugye tudod, ha lenne időm napi 10 km-t menni vele rég nem lenne munkám, amiből az orvosi költségeit és minőségi ételét biztosítanám?
2020. jan. 9. 13:23
 6/19 A kérdező kommentje:
És ha tényleg állatorvos vagy, tudod jól mennyit kértek el bizonyos vizsgálatokért és gyógyszerekért, és mi mennyibe kerül. Megkeresni ezt sokkalta több idő.
2020. jan. 9. 13:27
 7/19 anonim ***** válasza:
64%

Ne vitatkozz az előző hozzászólókkal, meg biztos lesznek még továbbiak.

Én ezt a cikket találtam a témában, amiben vannak jó tanácsok. Mindenek előtt mindenképpen konzultálj személyesen az állatorvosotokkal, ha úgy érzed, nem stimmel a tanácsaiban, akkor menjetek másik állatorvoshoz. A cikkben is kiemelik, hogy fontos az orvosi kontroll, szükség esetén további kivizsgálás is kellhet, nem valami egyéb betegség áll-e a háttérben.


[link]

2020. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Így fogok tenni, készülünk egy másik állatorvoshoz.


Nem is szeretnék vitatkozni, de ismeretlenül és látatlanban hajlamosak sokan ítélkezni, egy problémát próbálok megoldani lehetőségeimhez mérten. Lehet én vagyok túl érzékeny.

2020. jan. 9. 13:46
 9/19 anonim ***** válasza:
49%
Miért kell csökkenteni a súlyán? Hány kg? Kint, vagy bent tartott (a téli szőr is hozzá tesz)?
2020. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki kevesebbet enni, kezdd el következetesen visszavenni az adagot, de ne drasztikusan
2020. jan. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!