Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S. Hány éves korában...

S. O. S. Hány éves korában ellhet először egy kutya? (törpeuszkár) Lehet valami baja, ha 1,5 évesen ellik? A kutyák mennyi időközönként tüzelnek?

Figyelt kérdés

És baj, ha a kan kutya relytett heréjű?

Azért sürgős, mert nemsokára ivartalanitják a kan kutyát, de még mindenképpen szeretnénk kiskutyát. Válaszokat előre is köszönöm.


2010. júl. 22. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Ne elljen 1.5 évesen!!! Várd meg, míg nem lesz 3 éves!!!!! Én is szeretnék az enyémnek majd kölyköket, de még csak 2 éves. Baj, ha relytett heréjű! Keress másik kant, mert csak 3 évesen lehet a kutyádnak kölyke!!! Amúgy fél évenként tüzelnek a szukák!
2010. júl. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen fiatal az elléshez. És baj ha relytett heréjű. Örökíti és a kankutya is beteg lehet tőle. Nem kéne szaporítani mikor még ennyit sem tudsz a kutyáról hogy mennyi időnként tüzel!
2010. júl. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Sőt az is lehet hogy a kan steril...
2010. júl. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Egy kutya másfél évesen már szülhet, de általába azt szokták írni a "nagyok" hogy a második tüzelésénél bepároztatható. Nem tudom, hogy ki találta azt ki hogy csak 3 évesen szülhet, de ez hülyeség, bocsánat első válaszadó.:(

Bárhol olvasol a neten, mindenhol a második tüzelést írják.

Egy kutya 4-6-8 havonta tüzel, általába a 6 hónap jön be.

A rejtett heréjüségről nem tudok véleményt írni, hál'istennek még nem találkoztam ilyennel. Szerintem ha a fiúcska bírja, és nemző képes, akkor miért lenne baj hogy rejtett heréjü.... De ez meg már csak a józanész véleményem.

2010. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Rejtett heréjű kutyával nem szabad tenyészteni, örökítheti és hererákosak lesznek a fiú kiskutyák. Nem hinném hogy ezt akarod.
2010. júl. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

NE SZAPORÍTS!

Főleg ne egy fiatal kutyát fedeztess egy hibás,selejt kannal!

Bőven van elég uszkár is,aki gazdira vár,nem kell növelni a számukat.

2010. júl. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Egy kutya 2 éves korától ellethető először, addigra lesz testileg és mentálisan is felnőtt. 1,5 évesen még túl fiatal, mintha tinédzser korban ellene. Tönkreteszi fizikailag, és az épp hogy kifejlődött csontozattól elvonják a kölykök a kalciumot.


A rejtett heréjű kanok általában nemzőképtelenek (főleg ha mindkettő golyó bent van), mert a spermák magas hő hatására elhalnak. Ha egy golyó kint van, talán lehet esélye kölyöknek, de a rejtet heréjűség öröklődik, a leendő gazdiknak a kanoknál szintén meg kell szenvedni vele (ivartalanítás, plusz pénz, nehogy elrákosodjon a hasüregben lévő golyó).


Szóval nem ajánlanám, inkább keress másik kant, és várd ki a 2 évet.


Én is a szaporítás ellen vagyok, de megpróbáltam korrekt választ adni arra a kérdésre, amit a kérdező feltett.

2010. júl. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:
100%

Nagy baj, igen.

Tenyésztésből kizáró ok. Először ilyen alapdolgokat meg kellene tanulni, utána elgondolkodni, hogy kell-e kiskutya.

És nem ártana egy helyesírási szótárat is beszerezni.

2010. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyénk is 1,5 évesen ellett először (német dog) és ez volt a legsikerültebb alma, gyönyörű 6 kiskutya. Amúgy a kutyák félévente tüzelnek (miénk nyár elején és ősz végén), de ha nem lesz megtermékenyítés, akkor többször is.
2012. máj. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3. válaszoló: azért 3 évesen szokott a kutya elleni, mert akkor már elég érett hozzá. Egyébként ez igaz, tenyésztők véleménye, eddig 10 kennel mondta, hogy így van. ( Az én kutyum is airedale kennelből van, az egyik legnépszerűbb Sirius kennelből, ottv is azt mondták...)
2012. máj. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!