Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszalehet vinni egy kutyát...

Visszalehet vinni egy kutyát a menhelyre?

Figyelt kérdés

Sziasztok, örökbefogadtunk egy kis kutyust..

Azt mondták panelba való, de eléggé elkezdett megnőni és a helyigénye szerintem nagyobb, mint amit biztosítani tudunk, illetve állandóan nyüszít hajnalban és a lakók felhívták rá a figyelmünket..

EGyszerüen semmi nem hat a kutyára..

Szerintetek nagyon gáz visszaadni?



2020. febr. 1. 12:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
hát szerintem inkább vigyétek vissza mint az utcára rakjátok
2020. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Előbb szerintem próbáljatok meg időt adni neki.

Vigyétek kutyasuliba és mozgassátok többet. Kell neki a fárasztás, a sok foglalkozás, mint minden kölyöknek.

Ha nem erre vágytatok, akkor nem kölyköt kellett volna hozni. Ha nem bírtok vele, akkor adjátok csak vissza, de nem tudom mióta van nálatok, gondolom megszerettétek, próbáljatok tenni érte, a kutyának is nagyon rossz, főleg, ha azzal viszitek be, hogy neveletlen, soha nem lesz gazdája:(

2020. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
90%
Menhelyről hoztad, nem sintértelepről? Mert a sintértelepen megölik, ha visszaviszed. Menhelyen nem, de fontos a különbség. Inkább a menhelyre kerüljön vissza, mint egy erdőben rakjátok ki. Aki ingyen elfogadná, azzal is vigyázni kell, mert harci kutyákat gyakoroltatnak ilyen ingyen kapható kis állatokon.
2020. febr. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Igen.
2020. febr. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, milyen az adott menhely hozzáállása.

Van-e szerződésetek? Ha van, abban benne kell legyen, mi a teendő, ha meg akartok válni a kutyától.

2020. febr. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Mennyi idős? Most mekkora? milyen fajták lehetnek benne?


Mennyit foglalkoztok,sétáltok vele?


Lehet rém egyszerű lesz a dolog,csak tapasztalatlanok vagytok, kutyaovi,suli és még több foglalkozás sokat segíthet.


De ha nagyon nem akarjátok akkor inkább vigyétek vissza.


Le lehet pontozni,de én pl pont ezért nem hoznék ki menhelyről. Kölyök kutyáról azt se tudod mekkora lesz,mi van benne.


Egy barátnőmék is megszívták egyszer, örökbe fogadtak egy kölyköt. Azt mondták max 10-15 kg körül lesz,mint egy spániel. Ja a kutyából egy 40 kg-os vmi schnauzer mix lett, ők kertes házba ajándékozták.

2020. febr. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

staffi es csivava elvileg van benne es mindketto nehez eset..

3 honapos lesz.

Van foglalkozva vele eleget. Futok vele mindennap illetve parom itthonrol dolgozik igy figyel rá állandóan..

Kutyasuliba elvinnénk csak ahhoz még picike..

Setalni is nehezen lehet vele mert nagyon makacs.. futni fut mert kerget engem kvazi de a seta az nem megy neki

2020. febr. 1. 14:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos baba kutyától a fenét vársz?


Meg kell tanítani neki a sétát és az egyedüllétet is... Ez olyan mintha egy fél éves gyerektől ugyanazt várnád el, mint egy 10 évestől. Idő kell hozzá.

2020. febr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
71%

Tehát nevelni vagy lusta. Azt várod, hogy kész kutyád legyen. Vidd vissza, de soha a büdös életbe ne legyen kutyád! Te felelőtlen és alkalmatlan vagy erre!

Bár pont az ilyen emberek a leggerinctelenebbek. Hozzák a következő kutyát, ha az is túl nagy lesz, ha foglalkozni kellene vele vagy szimplán csak bele untok, akkor az is repül a háztól. Majd megint jön az újabb...

2020. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

3 hónapos?? Azt hittem valami felnőtt kutyáról beszélünk.


Az nagyon baba kutya.

Túl sokat vártok egy ilyen kis kutyától!



A legfontosabb,hogy rendszert kell vinni a kutya életében.

Nem tudom ez mennyire van meg.

Nyüszög,hát rá kell szólni,vagy pedig levinni,lehet így jelzi,hogy pisilnie kell.


De persze egy kölyök kutyának azt is meg kell tanulnia mi az a NEM, Nem szabad és stb.


Egyedülléthez is szoktatni kell.


Eleinte csak pár percre hagyjátok magára aztán kicsit többre és szépen növelni az időt.


Nem tudtátok mivel jár egy kölyök kutya?? Mindegy milyen fajta minden kölyök kutyával rengeteget kell foglalkozni,hogy megtanulja a szabályokat,a rendszert,a a napi rutint és mi egymást. Maximum 1 hónapja lehet nálatok,de szerintem kevesebb. Azt vártátok,hogy már egy szobatiszta,jól nevelt kutyát kaptok vagy mi??


Túl sokat vártok a kölyöktől. Már az elején feladjátok, amivel az a baj,hogy kamasz kor rosszabb.


Tehát inkább vigyétek vissza,még van esélye egy olyan családhoz kerülni,ahol nem várnak túl sokat egy 3 hónapos kölyöktől.

2020. febr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!