Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Staffi-Pit mix. Így is rendese...

Staffi-Pit mix. Így is rendesen fejlődhet a kutyánk? Középkategóriás táp+főtt hús+kölyöktej?

Figyelt kérdés

Sajnos nem tudjuk a legjobb tápot megvenni neki. De húst olcsón tudunk beszerezni és kölyök kutyatejet(ilyen tápszer féleség) ingyen kapnék egy barátomtól. Így ezekkel ki tudnám egészíteni a közepes tápját.

Így is fog tudni fejlődni és rendesen fog nőni?

Talált kutyus, 6 hetes.


2020. febr. 4. 17:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

He?

Hat hetes, ergo tápszer plusz kölyköknek való tap kell. Barmilyen nagyobb allateledel boltban van direkt kölyöknek kapható táp. Most mit adsz neki? Márka?

2020. febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

A busban minden nyomelem es vitamin van a csonttal. Myersen!! Igen,ilyen kiskorban mar elesek a fogaik es eros az allkapcsuk.

Hozza keves fott zoldseget.


Taszert ne adj.

2020. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

2. Es vagyok. Hust akartam irni. Bocs.

Kolykoknel igyelj arra,h a szenhidrat kb 50 % legyen( zoldseg es csont),mert a tul sok feherje miatt tul gyorsan no meg es az izuletek faj i fognak.

Latod a mozgasarol. A koordinacio csak a megfelelo testsulynal a legjobb/legjobban fejlodik. Ha tulsuly van,akkor lesantul jatek utan meg ugyetlenke(ezt felevesen figyeltem meg az enyemen. )


Szamold ki az adagjat a testsulyahoz(aktualis). Napi 5-szor kene etetned.


Soha ne hagyj lennt neki etelt,csak a 5 perces etetes idejere.


A tap csak tonkreteszi az izuleteit.


A nyershus+ nyerscsont+fott zoldsegtol nem lesz ehes!!! A most 30 kg-os keteves fejlodesben levo amstaffom eszik 3-400 gramm halat naponta lusz zoldseg plusz nyerscsont. Alig eszik vmit. Siman birod anyagilag.



A mozgas a 2. Legfontosabb naluk.

Egy orias amstaff gazdija.

2020. febr. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Főtt húst(csirkecomb) rizzsel és kölyöktejet.

Egy hete van nálunk, a doki javasolta, hogy így etessük egyelőre.

Csak azt szeretnénk megtudni, hogy a későbbiekben jó-e, amit a kérdésben írtam etetésre vonatkozóan.

Köszönöm a válaszokat.

2020. febr. 4. 19:26
 5/12 anonim ***** válasza:

A csirke agyon van antibiotikumozva. Jobb a marha vagy hekk.(kifilezed 5 masodperc alatt)


A rizst nem tudja megemeszteni . Se semmilyen mas gabonat.


Ugyh igyekezzetek majd elhagyni.

2020. febr. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mar kicsinek a miek nyersmarhat evett. Soha nem evett tapot. Mas barataim 6 hetes kutyai (amstaff) nyershust ettek csonttal .
2020. febr. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nyers húst nem szeretnénk etetni vele.

Mi sem eszünk semmilyen formában húst, neki max főzve adjuk.

Az a baj, hogy a tényleg jó táp, az baromi drága. Így egy olcsóbb, közepes minőség mellé adnánk főtt húst meg kölyöktejet. Utóbbi a vitaminok miatt, csak míg kölyök.

De azon is gondolkodunk, hogy 3 éves koráig, amíg fejlődik, be kéne áldozni a legjobb tápra, de akkor felnőttként tényleg csak egy gyengébbet fogunk tudni adni. Bár 3 év alatt még sok minden történhet.

Nézegetünk etetési útmutatók alapján, kb havi 15kg táp kéne neki fénykorába, amikor a legtöbbet igényli majd:S

2020. febr. 4. 19:34
 8/12 A kérdező kommentje:

Fehérje szint mennyi legyen?

S jobb, ha alacsonyabb a zsírtartalom egy tápban? Mert szerintem a 21%-tól már csak hízni fog, bármilyen keveset adok, de pl egy 15%-osból nyugodtan lehet többet adni, nem? Vagy mennyinek kéne lennie?

És az normális, ha 2-18hónapos korban 270 és 400 gramm között lesz mindig az adagja?


Ha ezeket megmondjátok, akkor azt hiszem, találtunk tápot neki.

2020. febr. 4. 20:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Kölyöknél magasabb zsírtartalom kell a megfelelő emésztéshez. Hízni akkor fog, ha többet adsz enni, mint amennyire valóban szüksége van.
2020. febr. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Akkor ezek közül melyik a legjobb arány középnagy kutyakölyök esetében?

(fehérje/zsír): 31/21, 31/18, 30/18, 28/15, 27/15, 26/16

2020. febr. 4. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!