Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen megtörténhet?

Ilyen megtörténhet?

Figyelt kérdés
Csak arra gondoltam, hogy ugye Ramsay Boltont a saját kutyái ölték meg a trónok harcában. Nem tudom, hogy nevelte őket, de nagy valószínűséggel nem túl kedvesen, és ezért félhettek tőle. Értem én, hogy 3 napig nem ettek, és hozzá voltak szokva az emberhúshoz és vérhez, de a saját gazdájukat így megtámadták volna? Elég nevelt ebeknek tűntek, vagy az éhség ennyire át tudja forgatni az agyukat? Ha csak egy kutya volt, már nem emlékszem pontosan, akkor na... De a kérdés még mindig áll. :D

2020. márc. 1. 21:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Plusz Ramsay "kicsit" beteg volt, de ettől függetlenül egy erős és határozott személyiség. Értett a kutyákhoz, és hallgattak is rá.
2020. márc. 1. 21:44
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát én nem olvastam könyvben, de a filmben azért sötét volt, erősen vérzett, nem tudott beszélni se mozogni. A kutyák nem kis kedvencek voltak, hanem vérengző vadállatok direkt és éhesek. Szerintem megtörténhet.
2020. márc. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem el lehet vadítani annyira egy kutyát, hogy a gazdájára támadjon, és ezek a kutyák eléggé vadnak voltak nevelve alapból, ráadásul ismerték már az emberhúst, nem volt bennük az a gátlás, hogy emberre tilos támadni, sőt, ha jól emlékszem elég sokszor ez volt a fő táplálékuk, ehhez jött még az éheztetés és az, hogy egy összeszokott falkában voltak, azokkal a fajtársaikkal, akikkel amúgy is szoktak vadászni, ez is egy plusz motiváló erő, szóval azt gondolom, hogy megtörténhet.


Nyilván egy jól nevelt, megfelelően tartott kutya, ha meg is tanítják arra, hogy hogyan kell támadni (komolyabb őrző-védő képzést kap) vagy esetleg frissen lőtt vadat kutat fel, apportíroz és megízleli a friss vér és a nyers hús ízét, akkor sem fog a gazdájára támadni. Szóval egy barfos őv-képzésre járó németjuhász nem fog automatikusan emberekre támadni (falun sokszor megkaptam, hogy a nyers hús fogyasztásától megvadul majd a kutyám :D). Ettől függetlenül nem példátlan, hogy egy kutya a saját gazdájára támadjon, de azokban a szituációkban mindig vagy a gazda hibás vagy tényleg annyira sérült a kutya idegrendszere.

2020. márc. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, így logikus a dolog. :D
2020. márc. 2. 00:32
 5/5 anonim válasza:
Egy hete legalább nem ettek, nem 3 nap volt az.
2020. ápr. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!