Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen élvezetes a...

Stella25 kérdése:

Hogyan legyen élvezetes a nyaralás mindkettőknek?

Figyelt kérdés

Két hónapja hozzám került egy mentett kutyus aki most lett 6 hónapos. Nagyon intelligens, és nagyon ragaszkodó teremtés de természetesen ahogy egy kölyökhöz illik nagyon is kajla, és néha hívószavam süket fülekre talál.Nagyon ügyesen sétál póráz nélkül, és egész jól behívható, de néha új helyen túl izgatott és többször is erényesen rá kell szólni mire visszajön.


A kérdésem pedig az lenne, hogy ha minden jól megy egy hónap múlva utazunk Balatonra, ahol édesapámnak van egy panziója, amihez tartozik egy hatalmas, csak részlegesen elkerített terület. Ott leszünk egy pár napot, és természetesen a kutyus is jönne. A kérdésem az lenne, hogy milyen praktikával lehet megakadályozni, hogy elhagyja a területet. Azt nem akarom, hogy 0-24ben pórázon legyen mert az kínzás neki, de én sem akarok minden alkalommal szívinfarktust kapni mikor eltűnik szem elől. Új hely lesz neki, valószínűleg minden szegét zugát fel akarja majd fedezni, és mint mondtam simán elhagyhatja a területet, mert nem 100% bekerített. Bezárni a házba sem akarom mert annak sincs semmi értelme. Kerítést sem lehet felhúzni a terület köré sajnos. Bármilyen hasznos és segítőkész tanácsot szívesen fogadnék.



2020. máj. 9. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3%
valószínűleg n3m fog elmenni, mert ti vagytok neki azok akiket ismer, nem menne ismeretlenek koze.
2020. máj. 9. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%

És ha ideiglenesen láncra tennéd, amíg nem figyelsz/nem otthon vagy? Nem ördögtől való dolog.


Apudnak szólj hogy ha a szálló vendégek szívinfarktust akarnának kapni akkor nincs semmi gond, esetleg karton papírból csinálhatsz táblát hogy amúgy foglalkozol vele, nem kell egyből állatvédőket hívni.


Leméred, mekkora területen szeretnéd elengedni mászkálni, az alapján veszel egy láncot és rárakod.

2020. máj. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Az a praktika, hogy vele vagy! Komolyan nem is értem a kérdést...Lemozgatod reggel, este, napközben, amikor meg dolgod van, akkor meg alszik egy biztonságos szobában. NEm is értem, hogy merülhet fel az a kérdés, hogy egy nem zárt területen szabadon legyen.
2020. máj. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves #3 válaszoló úgy merül fel a gondolat, hogy ugyan rengeteget fogok vele ott is foglalkozni, amit ő el is vár, mégis lesznek olyan fél órák ne adj isten órák amikor apukámnak kell segíteni a panzió körül mert én nem nyaralni megyek hanem segíteni..... és ezért nem tudom őt 24 órán keresztül lekötni. Velem fog aludni egy szobában, a húgommal annyit fogunk kirándulni vele a környéken amig le nem szakad a lábam, (ahogy otthon is rengeteget sétál, háromszor egy órát, és vannak rövid pisi séták is, magyarul egy nap legalább hatszor lent van az utcán, mert még pici és nagyon igényli.) de mint mondtam most a lementel célja elsősorban apukámnak való segítség... azért viszem magammal, mert nem akarom senki idegenre hagyni, és nem is tudnám nagyon, annyira ragaszkodó... de tényleg érthetetlen hogy merült fel bennem a kérdés... és igen is fog bóklászni szabadon mikor 20 percig nem tudom minden igényét kielégíteni, ezért kértem normális választ... köszönöm.....
2020. máj. 9. 18:08
 5/12 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem nagyon aktív kutya, nem tudom bezárni egy szobába ahogy írtam is a kérdésben........ ez neki kínzás mert velem akar lenni... és amúgy mint mondtam 80% le van kerítve az erdő mélyén lévő terület egy két szakasz van ahol ki tud menni.... nem fogom bezárni egész napra egy szobába mert ennyi erővel itthon is hagyhatnám szerencsétlent....
2020. máj. 9. 18:11
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Az az egy-két szakasz ideiglenesen sem lezárható? (Eltorlaszolni valamivel, esetleg egy hálóval áthúzni) Nem kell, hogy atombiztos legyen, mert nem állandóra lesztek ott, este gondolom meg bent lesz.


Munka közben is legyen veletek, és 15-30 percenként hívd be és jutalmazd meg (jó gyakorlás és kontroll). Egy asztalcipelés vagy két kalapács ütés közötti lélegzetvételre elegendő időt igényel.


Vagy ha ez nem tetszik, akkor hosszú pórázon, árnyékban és víz mellett kikötöd ott ahol ti is vagytok.


Egyébként a további kifogásokat megelőzve vagy kompromisszumot kell kötnöd (kikötöd, de tuti nem megy el, nem kötöd ki, de mindig figyelni kell, hogy merre jár) vagy bízol a már kialakult kapocsban, hogy nem egy annál meszebbre, mint hogy titeket lát.

2020. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kedves #6 válaszoló. Erre a hosszú pórázon való kikötésre én is gondoltam. Van egy jó hosszú pórázom, szerintem ha két hosszú pórázt összerakok az már elég nagy mozgástér neki. A többi hasznos tippet is köszönöm.
2020. máj. 9. 18:40
 8/12 A kérdező kommentje:
ezt a gyakori behívás dolgot is próbálgatni fogjuk, nem akarom hogy elunja magát :)
2020. máj. 9. 18:41
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Akár lehet úgy is, hogy első napokban hosszú pórázon, majd a végén behívós módszerrel dolgozol (addigra az új hely sem lesz annyira új)


Igazából én is voltam a te cipődben, csak nem örökbefogadott vagy 6 hónapos kölyökkel, volt már egy éves amikor póráz nélkül több időt töltöttünk egy hasonlóan nem mindenhol zárt telken. Egyszer rá is jött, hogy hol fér át a másik telekre, onnan kellett összeszednem, és tudta valahogy hogy tilos járt. (Nem behívtam, hanem odamentem érte. (Behívás után sosem szabad büntetni.) Azóta sose megy át, de időnként vagy megkeresem a szememmel, vagy behívom.


Saját tulajdonú külterületen is így mozgunk elég biztonságosan. Kimegyünk elengedem, futkározhat, de ha túl messzire megy, akkor behívom.


Ha elég jól megtanulja és teljesen megszok téged, akkor lesz egy láthatatlan póráz köztetek, és csak akkor lesz köztetek nagyobb távolság, ha helyben maradás van :)

2020. máj. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Nem is tudom akkor is elmenne ha ti ott vagytok?:) (mármint a nyaralóban, nem közvetlen vele) mert pl az én kutyám is ilyen volt annó de nem mert elmenni messze tőlünk idegen helyen.
2020. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!