Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell elkezdeni?

Hogy kell elkezdeni?

Figyelt kérdés
Azt látom az újságban (a Kutya) és a tv-ben (echo tv, Ebugatta) is, hogy zajlik itthon a kutyás élet. Én is szeretnék bekapcsolódni komolyabban a kutyázásba, de hogy kezdjek hozzá? Azt látom, hogy 16 éves lány mesél arról, hogy ő már 9 (!!!) évesen kutyát vezetett fel kiállításon Junior handler kategóriában. Sok mindennnel tisztában vagyok, olyan dolgokkal is amivel egy pár felnőtt sem (sajnos). Viszont nagy bajom van a korommal (nem azzal ami a kéményben van). 12 éves vagyok, de a kinológia és egyéb kutyás dolgok máris érdekelnek és nagyon is lekötnek. Viszont az úgymond "nagy kutyások" szerintem nem vennének komolyan, pláne, hogy még azt a szerencsétlen 12 évet se nézik ki belőlem, mivel 150 cm sem vagyok. -.-* Persze gondolom, ha valaki nagy kutyás családban nő fel, könnyebb elkezdenie, és továbbvinni a "hagyományt" mert a szülei erre nevelik, akik esetleg tenyésztők, vagy kiképzők. Az én szüleimet ezek nem nagyon kötik le, bár szeretik a kutyákat (van is nekünk) de a kiállítások, kutyás sportok, tudományok nem érdeklik őket. Tehát, hogyan kéne hozzáfognom? Sokan mondták, hogy járjak kiállításokra, csak úgy nézőként (mivel a kutyánk nem törzskönyves, de fajtatiszta) és esetleg barátkozzak a többi kutyással, és/vagy tenyésztőkkel beszélgessek. A jövőmet már szépen elterveztem. Csehszlovák farkaskutyát szeretnék (igen tudom, nem első kutyának való,(bár nem lenne az) és nem is gyereknek, mert határozott gazda kell de nem most rögtön akarom) és vinném kutyaoviba,(a korai szocializáció miatt is) kutyasuliba is és szeretnék majd vele nyomkövetőzni (olvastam, hogy abba nagyon jók). Persze ezek egyenlőre csak ábrándok és azok is maradnak ha nem fogok hozzá időben a tapasztaláshoz. Előre is köszönök minden hasznos választ.
2010. júl. 29. 21:08
1 2
 1/15 Allison ***** válasza:
Szerintem pont így kezd hozzá ahogy mondták! És hord a kutyád iskolába, járhatsz vele engedelmes, agility stb versenyekre. Ahova én jártam ott nagyon szivesen fogadták a fiatal gyerekeket és egyáltalán nem nézték ki! Sőt!
2010. júl. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom tanácsolni, h járj kiállításokra, ismerkedj azokban a körökben. Olvass minél többet a kutyákról, azon belül utána a fajtádról. Az a baj, az egésszel, h nagy tervei vannak, és a szüleid nem hiszem, h támogatnának. Ide sok pénz kellene. Eleve a törzskönyves kutya + oltásai, ellátása, kozmetikus, ha kiállításra akarod vinni suli...ilyen-olyan vizsgák...bla-bla. Akkor, ha sikerül ezt megvalósítani, és egy olyan kutyát nevelni, aki képes kiállításokon helyt állni, ott is a nevezési díjak. Én ezt akkorra hagynám, ha már saját keresettel, élettel rendelkezel, amibe nem szólhat bele senki. Addig egy keverék kutyával is ugyanúgy lehet "gyakorolni", nevelni, tanítani..

Remélem érted mire gondolok?!

2010. júl. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :) A Nagyim támogatja a dolgokat, hát hogyismondjam nem szegény öreg néni, aki a nyugdíjjából él. Ő a pénzügyi hátteret tudná biztosítani, és kertesházban lakik egy pest megyei faluban (én Bp-i vagyok) szóval nem lenne lakásba zárva, persze állandóan a kertbe sem. Vinném nagyokat sétálni, stb mert én se vagyok egy otthonülő típus. Augusztus vége felé lesz Debrecenbe egy nemzetközi kutyakiállítás (ha jól tudom két napos) és oda szeretnék eljutni. Remélem, nekem jut az a megtisztelő feladat, hogy elkezdjem a családi kutyás hagyományt. :)
2010. júl. 29. 21:40
 4/15 anonim ***** válasza:
Ja, ha van aki támogat anyagilag, és a kutyával, akkor az más. Remélem sikerül.
2010. júl. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Körül belül ugyanez a helyzet nálunk, csak én egy picivel idősebb vagyok. Rokonok, ismerősök közül senki nem kutyázik, csak én. Most kezdtem el kiállításokra járni, mint junior handler, sok barátot szereztem. Sajnos saját kiállítási kutyám nem lehet, szóval ezt majd későbbre halasztom és ha végeztem a tanulmányaimmal, mindenképpen tenyészteni, versenyezni szeretnék a kutyáimmal.
2010. júl. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Suhanc72 ***** válasza:

Szia!


Ha nem tudsz egy helyen lenni a kutyáddal, akkor nem lesz könnyű dolgod. Ha munka- vagy sportkutyát szeretnél, ahhoz napi 25 órát kell együtt töltenetek. Ha belevágsz, menj el egy KUTYAISKOLÁBA és kérdezd meg a kiképzőket, hogy nekik mi a véleményük. A kiállítások biztos érdekesek (én nem szeretem a "fazonírozott", kennelben tartott majdnemkutyákat, amik ott láthatók, ráadásul az

első két kutyám keverék blöki volt...), de ott maximum nézelődni tudsz. Egy jó kiképző viszont rengeteg információt megtud a kutyádról már abból, ahogy az állat mozog, érdeklődik, RÁD NÉZ.

És az sem fogja érdekelni, hogy "csak" egy kutyás múlttal nem rendelkező, 12 éves lány vagy.

2010. júl. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 noree. ***** válasza:
100%

Szia!


Az első és legfontosabb, hogy lépésenként építsd fel a céljaidat!

Pl első lépés: megtanítom a kutyámat leülni.

Az nem baj, ha van hosszú távú célod, csak lásd a hozzá vezető hosszú és göröngyös utat is!


Én azt tanácsolom, hogy járj el kutyaiskolába. Ott egyrészt több dolgot is megtudhatsz legyen szó kinologiáról, vagy kiállításokról! Segítenek megvalósítani az álmaidat!

Azonkívül megismerkedhetsz kutyás emberekkel is és kutyákkal is! Akkor is hasznos lehet, ha csak megfigyeled az eseményeket!


A "kutyás társadalom" elég nyitott közösség, szívesen veszik általában mindenki közeledését, akár 10 akár 60 éves.

Szerintem vágj bele nyugodtan!

2010. júl. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok, kevesen vannak korodbeliek, akik ilyen szépen helyesen írnak, és fogalmaznak, és már terveik vannak a jövődre nézve. Másodszor pedig én is azt mondanám, hogy kutyasuli, ha van aki támogat, és a pénz nem gond, akkor én mindenképpen a Népszigetet ajánlanám, mi oda járunk, és nagyon szeretjük. Most voltunk kiképzésvezetői tanfolyamon, és volt ott korodbeli lány is, senki sem nézte ki, sőt! És úgy tudom volt már csoportvezető 20 éven aluli is, mert hamar kezdte, és gyorsan tanult. Ha egy kutyuval kitanulod a kiképzés csínját-bínját, akkor a csehszlovák farkassal is fogsz tudni bánni valószínűleg.


Sajnos a kiállításos dologban nem tudok segíteni, mert nekem sem szimpatikus a hajlakkos kutyák világa :)


Ellenben kutyával dolgozni, kommunikálni, jó kapcsolatot kialakítani, folyamatosan tanulni, érteni egymást, na az csodálatos feladat.

2010. júl. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Áhááá. kezdem kapizsgálni miről is van szó. :) Nos, a nagyimnak még nem említettem a kutyasulit, de a Népszigetire már én is felfigyeltem. Néztem a bemutatókat amikor felléptek valami kutyás programon, láttam a Youtube-on videókat is. A weblapon írták hogy van nyomkövetés, sőt még ringdresszúra is, aminek örültem. Illetve ez a tükörmódszer is tetszett, amiről már hallottam sokat. :) Remélem a mostani kutyámmal (aki Angol cocker spáni) is el tudom kezdeni. Bár elsőre kicsit húzósnak találtam azt a 47.000 ft-ot, de átgondoltam,hogy ennyi pénzért minőséget kapok, pár "maszek" kutyasulival ellentétben, ahol zsülivel eddig próbálkoztunk, csak azért mert az olcsó volt. Ráadásul Bp.-i vagyok szóval nem jelent gondot odajutni. Ja azt nem említettem, hogy majd természetesen le fogok költözni nagyimhoz, ha lesz a kutyus, és nem lejárni hozzá. :D
2010. júl. 30. 10:12
 10/15 anonim ***** válasza:

Annak a lánynak kutyatenyésztők a szülei, nem is kicsit és már neki is saját kennele van, szval nála ez nem meglepő h így alakult.

Én is így vagyok mint te, önképzőként tanultam meg minden kutyás területről minden tudnivalót aztán a gyakorlatban is a kutyámmal, aki mindenféle kutyás sportra jó, szval mindenbe beletanultam vele, a közeli kiállításokra elmegyek egész napra, párszor saját kutyával is voltam szép eredményekkel.

Van junior handlerek klubbja, lépj be és ismerkedj meg velük, tanulj tőlük.

2010. júl. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!