Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessek egy olyan...

Mivel etessek egy olyan kutyát, aki mindent lemozog magáról és folyamatosan kilóg az összes bordája?

Figyelt kérdés

Házikosztot változatosan illetve prémium szárazat is szokott enni, de mégsem az igazi.


Tudnátok tanácsot adni milyen tápot, vagy milyen összetételben etessem?


2010. júl. 30. 21:48
1 2 3 4 5
 11/42 A kérdező kommentje:

:)))


Utánna járok!

2010. júl. 30. 22:05
 12/42 Akiteki ***** válasza:
100%
Ismerős a probléma. Nekem agaram volt ilyen. Nem kicsivel több, hanem a normál adag háromszorosát adtam, akkor kezdett kicsit hízni. Találtam egy jó tápot, aminek magas fehérje és zsírtartalma van, azt még kevertem egy kanál zsírral. És minden étkezés után két órára bezártam, hogy legalább addig ne rohangáljon.
2010. júl. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
88%

Próbáld meg a royal canin giant puppy34 tápot annak a legmagassabb a fehérje tartalma a royalok közül az talán segít.

de a biztonság kedvéért kérdezd meg az állatorvost.

2010. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
83%

a royal canin a húsliszttel meg a vegyszerekkel elmehet a náthásba...

amúgy a szánhúzók fókazsírt esznek meg húst. attól nem fogynak.:)

a eukanuba-nak is van egy kacsatepertős tápja, az is hízlal.


de az Orijen Red-ben is elég sok a zsír, és az hús eredetű.

az is jó ötlet tényleg, ha zsírral kevered a tápját. lényeg, hogy állati eredetű legyen.

2010. júl. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:

22:14 A munkalabikba anno beletették az ír fekete agarat, lehet ez a baj forrása? :)))


Köszönöm az ötleteket, már kezd körvonalazódni, hogyan tovább...Eddig se mozgattam kaja után (gyomorcsavar eshetőség miatt) de már tegnap is késő éjjel etettem, hogy biztos órákig csak alvás legyen etetés után. Ma pedig megnézem a tápokat, amiket ajánlottatok!


KÖSZÖNÖM!

2010. júl. 31. 05:54
 16/42 A kérdező kommentje:
ui.: (ha esetleg tudja valaki hol szerezhetek fókazsírt, kérem küldjön egy privit! :))) )
2010. júl. 31. 05:56
 17/42 anonim ***** válasza:
100%
Nekem vizsla keverékem van, de ő is ilyen. Egész nap rohangál, tiszta izom. Akármennyit, akármit adok neki enni, nem hízik. Kérdeztem az orvost, h mit csináljak vele, azt mondta semmit, ilyen fajta. Olyan hátsó combja van.., ha felugrik két lábra, még kipúposodnak az izmai. Nem sovány, bár látszanak a bordái, és én azt hittem.
2010. júl. 31. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősömnek van ilyen kutyája, mindig azzal viccelődünk, hogy Mézike kicsit anorexiás :)) Ők azt csinálják, hogy etetés után szigorúan két óra fekve helyben maradás. Ha nem érnek rá odafigyelni, hogy ne rohanjon el, akkor spájz fogság. Ez valamit javít, de ha ilyen alkat, akkor nyugodj meg, nem lesz semmi baja attól, hogy nincs elhízva, csak tovább, egészségesebbesen fog élni, fittebb lesz.


Nézd meg ezt a cikket: [link]

2010. júl. 31. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Az én kutyimnál is ez a probléma, ő angol cocker spániel, de járok vele vadászni, stb, szóval rengeteget mozog, és az anyagcseréje is iszonyú gyors...


Szóval én is végigjártam ezt a dolgot, mert mindig csontkollekció volt a kutya, hiába kapott szuper prémium tápokból (Eukanuba, Hill's, Real Nature, Orijen, Acana, és még 1000 félét kirptóbáltam...) nem ritkán 3 adagot, egyszerűen nem látszott meg rajta!


Egyik nagy kutyás ismerősöm ajánlotta a következő mixet:


Flatazor Prestige táp meglocsolva 1 evőkanál zsírral, 3-4 nagydarab kacsa vagy malac tepertővel, kevés rizzsel vagy tésztával. Néha rizs és tészta helyett áztatok be neki szárazkolbászos Gréti Mixet.


A kutyát ezzel a mixszel etetem fél éve, eleinte dupla adaggal, plusz kaja után 1-2 óráig nem mozgattam. Most már csak egy adagot eszik, és tartja a 14,5 kilós súlyát (amúgy 11 körül volt mindig), és szuper jól néz ki.


Én erre esküszök :)

2010. júl. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kevéssé ismert munkakutyatáp,holland azt hiszem,Barca Premium a neve.

Viszonylag reális ára van(14 ezer ft körül/20 kg),nagyon jó.

2010. júl. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!