Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 mérges, keverék nagytest...

Van 1 mérges, keverék nagytestű kutyánk, ki nagyon jó házőrző! A család elmenne nyaralni egy hétre a Balatonra, de ki és hogyan adjon neki enni, amikor egyfolytában nagyon mérgesen ugat ha csak valaki a kapu előtt megáll?

Figyelt kérdés
Láncra van kötve, ami elég hosszú, de a kapu környékéről sem tudna bejutni senki.Szerintetek hogyan oldjam meg? (Az sem megoldás, míg a kutya él, addig nem mehetünk hosszabb időre sehova.)
2010. aug. 1. 13:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
90%

És felelős állattartásról hallottál már? Talán ivartalanítani kellett volna szerencsétlen kutyát, akinek nem elég, hogy kínozzák non-stop egész életében a hormonok, de még egyedül is kell lennie egész életében a kertben láncra kötve, annak ellenére, hogy társas lény. Fogadok utcán még életében nem volt.

Alapvető szabály, ha kutyánk van:


-ha házikedvenc (hobbiállat), akkor legyen ivartalanítva

-tudjon pórázon menni

-legyen rendesen szocializálva

-legyen megnevelne, de minimum 3 engedelmességi parancsot ismerjen: Ül, Fekszik, Ott maradsz....

-legyenek meg a kötelező oltásai


Ha ezeknek a feltételeknek, elvárásoknak valaki nem tud eleget tenni, az ne tartson kutyát. Ilyen egyszerű.

2010. aug. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Allison ***** válasza:
89%
Itt te vagy az aki nem ért a kutyákhoz... Érdekes nekem sosem volt megkötve a kutyám, 5 méteres kerítésem sincs mégsme szökött meg soha, a lábam mellől sem megy el.
2010. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
86%

Nekem is kan kutyám van de ki nem szökik!!!! Mert tudod tudja a rendet tudja hogy kiviszem sétálni ismerkedik ás emberekkel kutyákkal. Így nincs miért kiszökjön! Tudod ha be lennél zárva vagy megkötve életed nagy részében, te is megszöknél ha "szagot fogsz!" :S

Sajnálom szegény kutyát hogy ilyen primitív gazdája van. Mert nem tudom ki más használ kutyára ilyen kifejezést:


Van 1 MÉRGES, keverék nagytestű kutyánk, ki nagyon jó házőrző!


De persze mi nem értünk a kutyákhoz...

Hát sajnálni tudom hogy ilyen gazdija van. Jobbat érdemelne. Ja és tegyük hozzá hogy elég fura hogy te mennyire értesz a kutyákhoz de nem mehet be SENKI! a kutyát megetetni, míg nem vagytok otthon.

Mikor a családom elment nyaralni és nem tudtuk magunkkal vinni itt volt egy kedves barátnőm és sétáltatta valamint egy szomszéd nézett rá naponta többször hogy vizet és vacsorát kapjon. Mert egy jól nevelt kutya aki szeretetbe nő fel és emberek között is van az tudja hogy ki az akit beengedhet és ki az akit nem!

2010. aug. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
80%

te se vagy százas...még hogy kan kutya kiszökik.

ha normális kerités van akkor nem szökik ki.

nekem is van kankutyám,kettő is.

ne kössétek ki szerencsétlent

2010. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Akinek nem szökik ki a kankutyája, az vagy ivartalanította, vagy a környéken nincs "tüzelő" nösténykutya! Minden más esetben teljesen normális, ha kankutya a szag után keresi a "párját"!
2010. aug. 1. 21:47
 16/24 Allison ***** válasza:
89%
Nem, akinek nem szökik annak a kutyája meg van nevelve, foglalkoztatva és jó a kapcsolat a gazdával. Egy jólnevelt kankutya a tüzelő szukától is visszajön.
2010. aug. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Akiteki ***** válasza:
91%
6 kan kutyám volt eddig. Egyik sem szökött el soha. Biztosan mi nem értünk hozzá.
2010. aug. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
90%

Az én kutyámnál már kevés nagyobb testű van (70 kg / 78 cm, szerintem a tietek kisebb), ivaros kan, és eszébe sincs szökni. Nincs megkötve, de még kennelje sincs, övé az udvar. Baromi jó házörző, de símán mehetek vele emberek közé is. Soha nem hagyjuk itthon mikor nyaralunk, mindig visszük magunkkal. A séták közben rendszeresen találkozik tüzelő szukákkal (sajnos sokan a legnagyobb csúcsforgalomban sétáltatják a tüzelő szukákat is), mégsincs belőle semmi baj.

Téged mondjuk az nem segít ki, hogy nekünk mintakutyánk van és mi megtanultuk a kutyatarás és nevelés szabályait, úgyhogy csak azt tudom javasolni, hogy valaki a családból maradjon otthon, vagy kérjétek meg a szomszédot, hogy minden nap dobjon át neki egy adag ételt meg egy kampós bottal cserélje rendszeresen a kutya vizét!

A későbbiekben pedig gondoljátok át, hogy mit rontottatok el ennél a kutyánál, hogyan lehetne helyrehozni a hibákat és hogy kell-e nektek egyáltalán kutyát tartani?! (Ja, és ha volna pénzetek nyaralni, akkor talán még egy ivartalanítás ára is belefér.)

2010. aug. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%

19:04es hosszú szöveg írója: Az én kutyám nincs ivartalanítva. Kennelje se lánca nincs. Az udvaron rohanhat kedvére. És egy szuka kutya a társa. Aki már idősebb és nem hagyja magát, de olyankor azért elvannak zárva egymástól. Valamint van egy pár szuka még a szomszédságba. Mégse szökik ki. Tudod miért???

Mert nevelve van, és imád minket tudja hogy, este séta van és nem kell elszöknie mert mi ismerjük a szükségleteit és próbáljuk a legmegfelelőbben kielégíteni!

DE biztos hogy mi vagyunk a többi válaszolóval azok akik NEM ÉRTÜNK a kutyához. És te nagyon tudod hogy, az teljesen normális ha a kan kutya szökik, nem enged be senkit az udvarra. Nem jár emberek és kutyák között, láncra van kötve és teljesen antiszoc. szegény. :S

Neked ez normális, hát NÉZZ MAGADBA! Lásd be hogy, hibáztál és próbáld meg kijavítani!

2010. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
86%

csak az utcába kapásbol 4 nöstény van.németjuhászom van és mivel normális a kerités nem megy ki.

de mind1

2010. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!