Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik a legminősé...

Szerintetek melyik a legminőségibb alacsony zsírtartalmú, gabonamentes és hipoallergén kutyatáp?

Figyelt kérdés

#kutya #kutyatáp #prémium #hipoallergén #Alacsony zsírtartalmú
2020. júl. 26. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Most azt szerintem engedd el, hogy ez a 3 dolog együtt megvalósulhat, mert vagy a gatyád is rámegy, vagy úgyse eszi meg a kutya...

Tapasztalat. Nekem ugyan a macskám eszik hipoallergént, de több 10félét próbáltunk, barfot is... Végül a Royal Canin hipoallergén tápját hajlandó csak megenni. Az ugye pláne nehezíti a dolgot, hogy attól, hogy rá van írva egy egy tápra, hogy hipoallergén, még nem kifejezetten gyógytáp a többsége. Ha tudod, mire allergiás (az ételek közül), akkor választhatsz monoproteines tápot is.


Amit ajánlani tudok, a Royal canin és a Hill's gyógytápjai mellett/helyett, az a Trovet. Ennek a márkának van jó hipoallergén /monoproteines tápja, pl rovaros is! És szerintem jó ár-érték arányban adják.

Az Acana-nak és az N&D-nek is van hipoallergén (inkább monoprotein) tápja, ami gabonamentes is. De ezek nem állatorvosi tápok.

Amiről jókat olvastam, az a DaDo márka.


Ha kutyám lenne, barfoznék. Lehet, hogy macerás elsőre, de lehet megérné.

2020. júl. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%

A Dadoo tápban 80-90 % hús van, 13% zsírtartalom és hippoallergén.

20kg táp 25ezer Ft, szerintem nagyon megéri.

2020. júl. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
20%

Csontleves a benne fott hussal.(Csontot kidobom utana.)

Nyers hal,hus,maj,stb.

2020. júl. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Map, és a Wolfsblut termékek tudják ezt, egy kicsit kutakodni kell, de van 10-12% zsír körül gabonamentes táp. Jó lehet még a Platinum Natural marha vagy sertés is.

# A DaDo szinte mindegyike kukoricás, vagyis nem hipoallergén és még gabonás is, egy tápja van ami tényleg hipoallergén az halas és kilója 1800 Ft körül van.

Amúgy nálad mit takar, hogy hipoallergén, mert ez csak egy kifejezés, nálatok mi az allergén? A kutyatápnál nincs szabályozva ennek a fogalomnak/kifejezésnek a használata.

2020. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

Elsősorban nem a gabonák, hanem a fehérje az allergizáló összetevő. Ezért ezekben a tápokban hidrolizált formában van jelen, és általában 2 típusú fehérje.

És mivel így nehéz magas fehérje tartalmat elérni, ezekben a tápokban, igen az állatorvos által ajánlott gyógytápokban, van gabona. 🤷‍♀️

2020. júl. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*általában 1 típusú, bocsi
2020. júl. 28. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Mi calibra hipoallergén táppal ettünk. [link]
2020. júl. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Naturland. 90%-ban csak hús, mellette esetleg van benne még burgonya és/vagy rizs. Nem olcsó, de ezerféle ízben kapható. Nem tudom, hogy hipoallergén-e, de nálunk a kutyák zabálják kétpofára.
2020. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!