Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetném meg a...

Hogyan nevelhetném meg a labradoromat, hogy ne akarja folyamatosan levadászni a kakasomat?

Figyelt kérdés

Vettem egy kakast a héten és szeretném szabadon tartani az udvarban, viszont a labradorom állandóan levadássza. Akárhogy fogom vissza, vagy akárhogy rászólok, leb..zom, hiába, mindennek ellenére megy rá folyamatosan. Építettem a kakasnak egy kis ketrecet, de bízom benne, hogy valahogyan meg tudnám nevelni a kutyust, hogy meg legyenek egymás mellett. Van valakinek ötlete?

5-7 éves kutyus, nem tudom pontosan, örökbe fogadtam, de könnyen tanítható pld. trükkökre, illetve más problémákkal kapcs. is sikerült már megnevelnem, szóval szerintem van remény.

Nem hiszem, hogy megölni akarja, gondolom abban az esetben már nem is élne a kakas, szerintem inkább játékként tekint rá, mivel évek óta rengeteget labdázunk és imád labdázni, gondolom a szaladgáló kakast is labdának tekinti, mert amikor a kezemben van a kakas, ugyanúgy néz, mintha egy labdát tartanék és azt várná, hogy eldobjam.


2020. aug. 3. 13:51
 1/6 anonim ***** válasza:
89%
Hát, a labrador vadász vonalú kutya, nem lesz egyszerű dolgod. Nincs egy hátsóudvar, ahol el tudna lenni a kakas?
2020. aug. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Nem biztos, hogy működik, nálam ez volt nemetjuhásszal, bármilyen más álatot vittem haza, azt ő megölte... csirkét, macskát, nyulat, mindent...

Egyszer egy haverom rámbízott néhány kiskacsát, mert elment nyaralni... gondoltam megmutatom a kityának a kacsababákat, fogtam egyet, lehajoltam hozzá, megmutattam neki... letettem elé... nem bántotta, nyalogatta...

Megmutattam neki, hogy a dobozban van még 10db, azokat is megszaglászta... utána el se moccant a doboz mellől, őrizte őket, pár nap múlva kiengedtem a kacsákat a kertbe, ott is ment utánuk, őrizte őket... mikor haver elvitte a kacsákat, gondoltam kipróbálom ugyan ezt kiscicával... szereztem egy 8hetes kis csöppséget, azzal is mint a hímestojással úgy bánt, vigyázott rá, együtt aludtak, ő nevelte fel gyakorlatilag... de felnőtt állatot hozok, vagy csak átjön egy idegen macska, gondolkodás nélkül megöli.

2020. aug. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

@1 igen, tisztában vagyok vele :\ igazából van hátsó kert, de nincs elkerítve, nem is tervezem, egyébként is ott szoktunk labdázni a kutyával :)

@2 jó ötletnek tűnik, ki próbálom, akár be is válhat. Amikor örökbe fogadtam, volt egy macskám, eleinte azt is támadta, de valószínűleg látta, hogy a macskát is ugyanúgy simogatom, mint őt és rájött, hogy a macsek is közénk tartozik, talán a kakassal is beválhat valami hasonló módszer :)

2020. aug. 3. 14:23
 4/6 anonim ***** válasza:
Sose hagyd őket együtt felügyelet nélkül, és arra figyelj, hogy azért a kakas is tud harcias lenni.
2020. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Persze, tudom, és nem is hagyom őket kettesben. Egyrészt attól is félek, nehogy a kakas megcsípje a kutya szemét, másrészt, még ha a kutya nem is akarja megölni a kakast, akaratlanul még tud benne nagy kárt tenni, úgyhogy még véletlenül se maradnak felügyelet nélkül egy percre sem.
2020. aug. 3. 14:35
 6/6 anonim ***** válasza:
Közömbösítsd szocializálással. Volt labradorom, nálunk is megkergette a csirkéket, de ahogyan haladtunk előre a szocializálással, szépen leszokott róla.
2020. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!