Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két fiatal kutyát, hogy...

Két fiatal kutyát, hogy álltok neki egyszerre tanítani?

Figyelt kérdés

Még a türelmesség nem teljesen erényünk. Gondolkoztam a különzáráson, hogy felváltva foglalkozom velük. De jobban örülnék neki, ha felváltva tudnánk a gyakorlatokat tanulni. Tapasztalatok?

Két külön fajtájú és vérmérsékletű kutyáról van szó.



2020. aug. 6. 10:20
 1/4 anonim ***** válasza:
48%

Én szerintem 2 kutyát könnyebb egyszerre mint külön külön.

Az egyik tanítja a másikat szitu tud fellépni és nem kell mindkettőnek elmagyaráznod mit is akarsz pontosan, elég ha az egyik felfogja és tőle megtanulja a másik is majd a feladatot.


Elég gyakran fordult elő velem, hogy ha már az egyik tudta akkor a másik is pikk pakk megtanulta,mert látta mit csinált a másik amiért jutit kapott, ezért ő is megpróbálja.

2020. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A klikkerezés módszerének olvass utána. Én is csak felületesen érintettem, de van egy olyan jelenség, hogy egyik kutya másolja a másikat. Ha a fogékonyabbat megtanítod, a kevésbé eszes hamarabb rájön mit jelent a bizonyos parancsszó, ha látja, mit csinál a pajtása. Ha nem megy így, akkor külön-külön.
2020. aug. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először megtanítod a marad parancsot mindkettőnek.


Amíg buksi ül és marad, addig fifitől kérsz gyorsan egy egyszerű parancsot, pl pacsi. Aztán gyors juti fifinek és buksinak is, majd csere. Az időt pedig lehet húzni.

2020. aug. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleinte külön-külön. És közben azt is megtanítod, hogy pihenjen az egyik, amíg a másikkal dolgozol.

De ha egy kutya nevelése, tanítása sem megy még, akkor felelőtlenség két kutyát tartani.

2020. aug. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!