Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek azok a kutyafajták,...

Melyek azok a kutyafajták, amik a lehető legkevesebb törődést igénylik?

Figyelt kérdés

Tehát mik járnak kevesebb bajjal :D

Nem kell őket fésülni, sétáltatni sokszor, kozmetika, orvos stb


Eddig a törpe spitz-et néztem ki magamnak, de kis utánaolvasás után már nem vagyok biztos benne, ugyanis nagyon kényes fajta, sokat kell fésülni, a többiről nem is beszélve...



2020. aug. 22. 10:13
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
91%

Te nagyon sötét vagy. Ezt a hülyeséget, hogy falun nem kell a chip honnan vetted? Ez egy törvényi kötelezettség, nem majd én eldöntöm kérdés. Ráadásul amelyik kutya nincs chipelve az nyilván oltva sincs, legalábbis nálunk az állatorvos megnézni a kötelező oltáskor, hogy van-e chipje a kutyának. Amúgy, ahogy írták is a kutya árához és tartási költségeihez képest ez nem egy nagy kiadás. Ha ennyit nem szánsz rá akkor pl. etetni mivel szándékozol? Mert ha moslékkal akkor inkább disznót vegyél, azt sem kell sétáltatni.

Amúgy minek neked kutya, ha nem akarsz törődni vele? Ez nem egy kertes házhoz szükséges tartozék, hanem egy élőlény. Ha jelezni vagy házat őrizni kell vegyél csengőt vagy riasztót, az kevesebb törődést igényel mint egy kutya.

2020. aug. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
96%

Arra készülj fel, hogy ha se oltva, se féreghajtva, se élősködők ellen védve nem lesz a kutya, de még arra sem leszel hajlandó, hogy megfürdesd, akkor egy rövid időn belül olyan büdös és retkes lesz szerencsétlen, hogy kedved sem lesz hozzáérni.

A kutyával foglalkozni kell, mindegy, milyen. Ha csak arra kell, hogy legyen, javaslom szerezz be egy bádogból készültet, éjjel ha kirakod a kapu elé a fenének nem fog feltűnni, hogy nem igazi. Néhol ilyen bádogrendőröket tesznek ki, attól is hogy megijednek az autósok.

2020. aug. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem ha így állsz a dologhoz, akkor ne legyen kutyád. A chippel kapcsolatban annyit mondanék, hogy ha nincs chipje a kutyának, akkor nem kaphat veszettség elleni oltást, ami azért elég fontos dolog.

És ahogy mások is írták, egy kutya igényli a fésülést, törődést, játékot.... Stb

A kutya társas lény, nem gondolom, hogy ez a megfelelő bármely kutya számára, ha kicsapod őt az udvar végébe. A kutyáknak lelkük van, csak ezt sokan nem veszik figyelembe.

Gondold át jól a dolgot. Egy kutya tartása felelősséggel jár. Ha ezt nem tudod vállalni, akkor inkább kertészkedj. Bocsánat, de ez az őszinte véleményem.

2020. aug. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
96%
Neked nem szabad adni kutyát! Még a kinti kutyákat is kell sétálni vinni, a chip kötelező. Ha hosszúszőrű a kutya azt mindenképp fésülni kell, meg kozmetikushoz vinni. Az állatorvos meg minden, ismétlem minden esetben kötelező! De amúgy minek is neked kutya ha nem akarsz gondoskodni róla? Felelőség a béka segge alatt! Amúgy pont kinézted magadnak ez egyik legproblémásabb kutyust. Tapasztalat. A spiccet nem érdemes kint tartani, nem egy falusi kutya. Rendszeresen kozmetikushoz kell vinni, ápolni kell a szőrét. Én is csak annyit tudok mondani, hogy vegyél plüsskutyát, rakd ki az udvarra aztán lesd!
2020. aug. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
94%
Olyan vagy mint egy lépcsőház. Sötét és korlátolt.
2020. aug. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
60%
Tuti, hogy troll, ilyen hülye ember nincs. Nem lehet.
2020. aug. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
93%
Falun lakom, az én kutyám mégis sétáltatva, kozmetikázva, oltva, chippelve, ivartalanítva van. Mondjuk én nem vagyok egy idióta hülye, mint a kérdező.
2020. aug. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező!

PRÓBÁLOM HOGY A VÁLASZOM NE LEGYEN SÉRTŐ ÉS REMÉLEM VÁLASZOLSZ RÁ.🙂 A válaszaidból ítálve próbálok egy képet összerakni rólad. Tehát az szeretnéd hogy a kutyát ne kelljen fésülni, kozmetikába vinni, állatorvoshoz vinni sétáltatni. Lehet hogy nagy az udvarotok de a kutya egy idő után megunja. A séta alatt kap új ingereket meg ilyesmik. Lehet hogy ez első hónapokban jó lenne neki a kert de utánna unatkozna. Itt jön az ásás, szökés, esetleg viselkedési problémák. Kérlek hogy csak az a négy oltás + minden évben 1 most számoljuk 5-5 ezerrek és él a kutyu 15 évet: első négy 20+veszettség 25 utánna még 14*5=70 így csak az hogy beoltjátok 95 ezer. Első évben 25 utánna már csak 5 ezer ami nem sok évente egyszer. Ha bechippelitek akkor ha esetleg elveszik bebirják azonosítani és voála visszakerült a kutya. A chipet 1* kifizeted és utánna élete végéig nem kell.

Szerintem érdemesebb közepes nagy testű (nem óriás) kutyát venni és inkább keveréket mert nem hiszem hogy vennétek fajtatisztát ha 5-10 ezret nem szeretnétek oltásokra meg ilyenekre költeni mert egy fajtatiszta kutyus ára.... 150 ezertől milliókig van. És ha most írod hogy Jófogáson én találok fajtatiszta xxx yy fajtájú kutyát 5000ft ért akkor azt NEEE mert egy keverék és rám hallgatsz onnan Nee vegyél mert azzal aztán 2 hetente rohanhattok dokihoz mert baja van.


Írok pár kérdést és ha ezekre válaszolsz akkor TUDOK csak igazán segíteni.😉


Mivel etetnétek?


Játszanál vele?


Rövid közepes vagy hosszú szőrű legyen? (Ha nem akarod fésülni ajánlom hogy rövid vagy kicsit hosszabb mint a rövid de nem közepes szőrűt.)


Vannak gyerekek a családban? Ha igen hány évesek?


Az udvar "csak por" vagy azért van füves/kiépített rész? Esetleg privétban képfeltöltésről tudsz róla képet küldeni? (Nyugi ha nagyon rosz akkor se szólnám le.😁)


Egyenlőre ennyi jutott eszembe.


KÉRLEK VÁLASZOLJ


KÉRLEK VÁLASZOLJ


KÉRLEK VÁLASZOLJ

2020. aug. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:
74%
Fú most látom hogy 1 óráig írtam ezt. Jesszusom
2020. aug. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:
82%

Na most leírom hogyan kell normálisan tartani egy kutyát:

Naponta 2-3 szor sétálni kell vinni, 1óra minimum.

Otthon játszani és tanítani kell.

Ha kertbe akarsz kutyát, eleve nem tarthatsz kistestűt, nagy-közepes hosszúszőrűt kell tartani.

Amit viszont minimum heti 1szer fésülni kell.

Vagy barfal vagy minőségi száraztáppal kell etetni( nem a boltba kaphatókkal).

Évente kell veszettség elleni oltást kapnia, chippeltetni és ivartalanítani is kell.

Röviden ennyi, ezt tartsd be, utána legyen BÁRMILYEN állatod!!!

2020. aug. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!