Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ezen az...

Miért van az, hogy ezen az oldalon minden társasházi vagy panellakásban élő embernek mopszot, francia bulldogot, ölebeket stb. javasolnak, akkor is, ha a leendő gazda aktív életet él?

Figyelt kérdés

Több kérdésnél láttam, hogy napi több óra séta, foglalkozás, kutyasuli, hétvégi túrázás mellé is a fent említett vagy hasonló fajtákat javasolják a leendő gazdának. Tapasztalatom szerint ezeknek a kutyáknak a nagy része - kevés kivétellel - nem bírja az aktív életvitelt és a hosszabb túrákat.

Illetve azt vettem észre, hogy sokan még mindig abban a hitben élnek, hogy lakásba nagytestű kutya nem való, emiatt mindig igyekeznek lebeszélni a gazdákat a közepes-nagy fajtákról (jó, egy nagytestű nyájőrzőről nyilván jogosan teszik ezt), vagy akár a kisebb termetű, de aktívabb fajtákról. Ezt sem igazán értem, nekem is egy kb. 30-32 kg-os kutyám van lakásban tartva, az a tapasztalatom, hogyha rendesen le van mozgatva, akkor teljesen nyugodt, és csak fekszik. Illetve attól, hogy valaki panelban vagy társasházban lakik, még nem biztos, hogy otthonülő életet él. Mi pl. mindenfele megyünk a kutyánkkal, futunk, túrázunk, agilityzünk, kutyasulizunk, biztos megbolondulnék, ha az itteni válaszadók véleményére hallgattam volna, és egy mopszot vettem volna anno. Egyszerűen csak arról van szó, hogyha kertes házba akarnék költözni, akkor akkora hitelt kellene felvennünk, ami szerintünk most még nem lenne felelős döntés, úgyhogy egyelőre marad a panel.



2020. aug. 25. 11:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A bulldog (angol vagy francia) tényleg hülyeség, mert ennyi mozgás mellett megfullad. A legtöbb öleb azonban bírja az egy órás mozgást.

Nagyobb fajtákat szerintem is azért nem ajánlanak, mert úgy gondolják, nem való lakásba. Lehet úgy gondolják kicsi neki a hely. De nekem az a tapasztalatom, hogy gyakran a kérdező kér kisméretű kutyákat.

2020. aug. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mások miért javasolnak kistestű kutyákat nem tudom. Én panelban élek, kistestű kutyám van, de itt a környéken elég sok nagytestű kutya van, akik szintén panelban laknak és ahogy én látom jól elvannak.


Véleményem szerint, bármilyen kutyát lehet panelban tartani, ha megfelelően gondoskodnak róla, mozgás, agyi fárasztás stb. Egy kis testű kutyának sem elég az, hogy csak úgy van egy lakásban és mondjuk egyszer leviszik 10 percre, ahogy egy nagytestű kutyának sem elég az, hogy kint van egy kertben és nem foglalkoznak vele.


Természetesen a kiválasztásnál figyelembe kell venni az adott fajta igényeit és a szerint választani, de igazából, hogy panel vagy kertes mindegy. A foglalkozás a lényeg.

2020. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Csivavám és idős csivava-tacskó keverékem van, ígyis napi 2 órát sétálok velük. Hétvégi kirándulásokat is simán bírják. Szoktatás kérdése, ezek a kiskutyák is elég sok mindenre képesek. Biztos beérnék kevesebbel is, de sose értettem azokat, akik 5 méteres flexi pórázon tartják egész életében a kutyát és csak a ház körül mennek 5 percet.


De az is biztos, hogy némelyik kutyafajta mozgásigénye eléggé el van túlózva. Pl ismerek 6 beaglet, mindegyik egy nyugodt, kedves, közepes mozgásigényű kutya, holott itt napi 4 óra séta alatt senkinek sem javasolják. Van mozgásigénye, de nem kell vele lemenni a térképről.

2020. aug. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Van egy réteg, akik egyáltalán nem javasolnak lakásba kutyát, van egy réteg, aki csak passzív kutyát javasol lakásba, mert úgy gondolja, hogy aki lakásban él, az nem is él aktív életet. Szerintem régi rossz berögződések, sztereotípiák miatt vannak ezek. Amiért a panelek egy részét sötét konyhával tervezték, mert az volt az elképzelés, hogy az csak teakonyha, esetleg melegítésre fogják használni, esetleg máshol fognak enni az emberek, és nem fognak otthon főzni. Hát ezt látjuk, hogy hosszú távon nem így alakult, de az elgondolás ez volt.

A reálisabbak úgy nézik, hogy mennyi foglalkozást kapna amúgy a kutya, mert nem futkároz magától körbe-körbe a kertben sem.

Nekem egy kistestű, nem dupla Duracell, de aktív kutyám van, akivel lehet sportolni is, el lehet vele menni egy egész napos túrára is hétvégén, nyaraláskor, de nem igényli ezt minden nap.

2020. aug. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem lakásba van német juhászom. Tökéletessen érti magát.
2020. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!