Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Ivartalanítás téma

Mit tegyek? Ivartalanítás téma

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni, a helyzet a következő.

Van egy 1 éves kan labradorunk. A férjem az új munkája miatt csak hétvégente jár haza. Ő nagyon ellenzi az ivartalanítást, én pedig bizonytalan vagyok benne.

Lakásban élünk, nem tud elszökni, csak akkor találkozik más kutyával, ha mibis ott vagyunk, ezért nem várt szaporulattól nem kell tartani. Ami miatt szeretném az az, hogy nagyon nehezen tudom kezelni a kutyát, de ez valószínűleg az én hibám, nem a kutyáé. Amikor pedig egyedül van itthon, rombolja a lakást. Az ivartalanítástól egy kis higgadást várnék, de azt is lehet olvasni, hogy nincs ez hatással a kutyára ilyen szempontból.

A kutya sulit nem tudjuk megoldani, mert mind nagyon messze van és rendszeresen nem tudunk szivességet kérni, hogy fuvarozzanak minket.

Amennyit bírok, sétálok vele, de az nem igazán elég neki.

Járatom kutya napközibe, de ott is elég nehéz bánni vele.

A kanok ivartalanításának mellékhatásai is súlyosak lehetnek?

Első kutya és szeretném jól csinálni, de láthatóan gyökér vagyok hozzá.

Légyszí segítsetek és ne osszatok.


2020. okt. 20. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy a viselkedése változik-e az zságbamacska de nem attól kell várni a változást. Megis mennyit sétáltatod ami kevés neki?
2020. okt. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a kérdésre fogok válaszolni, mert arra nem tudok, viszont azért kellene ivartalanítani, mert sok későbbi egészségügyi problémától megkíméled őt.
2020. okt. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

3szor megyünk sétálni, átlagban 40 - 50 perc közt van egy séta. Ha esik kicsit rövidebb, ha találkozik olyan kutyával, akivel játszhat, akkor kicsit több. Nekem eléggé fáj a lábam és nem bírok többet sétálni vele, de így is energia bomba.

Minden kutyát meg akar hágni, de nem agresszív amúgy. Azt mondták a napköziben, hogy örömében is csinálhatja ezt.

2020. okt. 20. 18:10
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kutya azért rombol, mert unatkozik amíg egyedül van, és lefoglalja magát. Ezen a foglalkozás segít, de tudom, hogy neked is van dolgod, ezért ez nem várható el tőled. Még kamasz a kutya éretlen, feszegeti a határait, lehet hogy ez javulni fog, amikor érettebb lesz.

A kanokkal egy kicsit határozottabban kell bánni, és egyébként is most feszegeti a határait, bár a labrador, nem az a domináns makacs fajta, lehet hogy a nevelésével is van gond.

Az ivartalanítás a kanoknál kevésbé kockázatos, gyakorlatilag csak kiherélik. Olyan gyors az egész, hogy régen (kb 40-50 éve, remélem ma már nem), volt amelyik doki el sem altatta (szadista), csak pár pillanat alatt kikapta a kikötött kutya golyóit. Persze az altatás miatt van egy kis esélye a komplikációnak, de az sem a halál. Az ivartalanítás egy rutinműtét, és egy képzett állatorvos a komplikációkra is fel van készülve, szóval elhanyagolható kockázata van egy ivartalanításnak (Persze nagyon rossz, ha pont ebbe az elhanyagolhatóba esel bele).

Az ivartalanítás után kiürülnek a nemi hormonok a kutya szervezetéből, vagyis nyugodtabb kezelhetőbb lesz, de a berögzült viselkedéseket nem fogja megszüntetni, ahhoz nevelés kell. Viszont az ivartalanítás rengeteg egészségügyi előnnyel jár, és növeli a kutya várható élettartamát.

2020. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ne csüggedj ebben a korban extra nehéz velük. Viszont egy házhoz járó tréner sokat segíthetne neked.
2020. okt. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Ez a tréner dolog eszembe se jutott, annyira az iskolában gondolkodtam.

2020. okt. 20. 18:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás mindenképp fontos, ha hobbikutya. Mellesleg a labradorokat vakvezetőknek is alkalmazzák, és mire vakvezetőként elkezdenek dolgozni, ivartalanítják őket, szóval ivaros vakvezető kutya nincs, mégis jól dolgoznak, fegyelmezettek. Esetleg vedd fel a kapcsolatot a Baráthegyi Vakvezető kutyasulival, hogy mik a tapasztalataik.
2020. okt. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!