Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Beteg lett a kiskutya....

Alexcosta kérdése:

SOS! Beteg lett a kiskutya. van esély?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


egy kb. 4-5 hónapos kutya,tegnapi nap parvovirust kapott el. Nem az enyém a kutya,hanem egy ismerősömé,akinek nem volt ideje elvinni. Az orvoshoz ezért én segítettem ebben. Az orvos szerint 50% hogy meggyógyul, viszont mindennap kéne infúzióra vinni,de az naponta 18 ezer forint, ezt meg az illettő nem tudja megengedni magának és még én sem,hogy segítsek neki. Viszont kaptam gyógyszereket,amit szednie kell, viszont nagyon nehezen tudom lenyeletni vele a konzerves kaját is,amit az orvos adott. szerintettek mi lenne a legjobb megoldás,hogy a kaját meg a gyógyszereket le tudjam vele nyeletni?



2020. okt. 29. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Kajat azt nem tudom, de a gyógyszert en kis muanyag fecskendovel szoktam benyomni a kutya szajaba.


Próbálkoztam kockasajttal, dugtam el sonkában, majkremmel is próbálkoztam … amikor a kutya megerzi a gyógyszert, kikopi. Doktorneni mondta a fecskendot mint otlet ... azóta egy kis talkaban kiskanállal porra torom a gyógyszert, felhigitom egy nagyon keves vizzel, felszivom a fecskendobe es a kutya szajaba oldalról nyomom be a fogak koze (szep nyugisan) … ahogy a kutya megerzi a gyogyszer izet, elkezd ellenkezni es kinyitja a szajat, ilyenkor szoktam az egesz fecskendonyi cuccot beletolni az arcaba.

2020. okt. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Kecskeember ***** válasza:
51%
Sajnos az egy rettentően rossz betegség, szüleim állatorvosok tudok egy picit segíteni. A párizsi mindig bejön annyi a lényeg egy kis párizsi darabot vágsz és beletunkolod. a kiskutyádnak ha lehet picit vágj és ha nem megy egyáltalán az a megoldás, hogy lenyomod neki a torkán. Ha nem száraz a kajája van akkor azt is az előbbi módon kell alkalmazni. Remélem , hogy meggyógyul a kiskutya ha bármi fejlemény van írj! Remélem tudtam segíteni !
2020. okt. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Kecskeember ***** válasza:
51%

+ A kezeléshez annyit , hogy : Fecskendővel itatni kel vele vizes cukrot

Arányaiban 5 dl -1 kanál cukor

- Antibiotikumot mindenféleképpen kell neki adni

. És probiotikumot ( erős )

kell neki adni én tudom ajánlani a lactívot.(laktív -magyarosan)

Mivel ez a vírus általában véres hasmenéssel jár kiürít szinte mindent a szervezetéből , fontos lenne az infúzió.de ha végképp nem oldható meg akkor csak reménykedünk .Remélem felépül.

2020. okt. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem voltak oltásai? Helyileg hol van parvo?
2020. okt. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kecskeember ***** válasza:
37%
Az oltások nem 100 százalékos védelmet biztosítanak, valószínű , hogy megvoltak, mert kötelező.
2020. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem kötelező...
2020. okt. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
(Nem kötelező, de az igaz, hogy nem ad 100% védelmet a teljes oltássor sem, sajnos. Felnőtt kutyusoknál is ajánlott az évenkénti "emlékeztető" kombinált oltás.)
2020. dec. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!