Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Orsóféreggel fertőzött kutyátó...

Orsóféreggel fertőzött kutyától hogyan lehet elkapni a férgességet?

Figyelt kérdés
Találtam egy kiskutyát, állatmentőkhöz került, de pár órát volt nálam is. Egyszer kakilt, de nagyon lefertőtlenítettem utána. Most kiderült, hogy tele volt féreggel. Elkaphattam?? vagy az hogyan terjed emberre?

2020. okt. 30. 10:40
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem terjed
2020. okt. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Hat, eleg ha pl megnyalta a szadat veletlenul, vagy koszos kezzel nyultal a szadba, stb. Kerj a haziorvostol magadnak ( es ha tobb emberrel elsz egyutt, akkor nekik is) fereghajtot, nem biztos, hogy elkaptad, de a biztonsag kedveert en alkalmaznam.

Es moss ki mindent jo alaposan, amit csak tudsz, agynemuktol kezdve a szonyegig, mindent.

2020. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
63%
Ha nem szaros kézzel nyúltál a szádba, ha nem csókoltad meg a fenekét a kutyának, ha a székletet azonnal eltüntetted, nem nagyon van lehetőséged fertőződni.
2020. okt. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem puszilgattam, kezet meg mindig mostam utána. Meg azóta fel is mostam a lakást 2x. Hát remélem, hogy nem lesz gond, egyáltalán ésuzre lehet venni ha férges valaki?
2020. okt. 30. 13:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Jo hogy felmostal, de az agynemuket, takarokat, parnakat, stb, amiket jelenleg hasznaltok, jo lenne ha kimosnad.

Amugy eszre, a szekletet kell figyelni, ugyanugy. Plusz neha okozhat egyeb tuneteket is, mint peldaul levertseg, hasmenes, laz.

2020. okt. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 skyland válasza:
Elzárhatja az epevezetéket ezért lehet világos fehér széklet. Tüdőben lárva köhögést okoz. Hasfájás stb. Véráramba bekerülve mindenhol okozhat panaszt
2021. dec. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

AZ EMBER “SAJÁT” ORSÓFÉRGE (ASCARIS LUMBRICOIDES) OKOZTA FERTOZÖTTSÉG


A kutyák és a macskák Toxocarák okozta orsóférgessége, valamint az ember Ascaris lumbricoides okozta orsóférgessége között semmilyen járványtani vagy klinikai kapcsolat nincs, csak a két kórkép közötti határozott különbségtétel hangsúlyozása miatt említem meg.


Tehát társállatainktól nem “kaphatjuk el” az emberi székletben esetenként megtalálható átlag 15 cm hosszú orsóférgeket, csak embertársainktól. A kutyák és a macskák orsóférgeinek az ember csak ún. paratenikus (nem végleges) gazdája, benne csak azok vándorló lárvái okozhatnak problémát, kifejlett, ivarérett féreg kialakulására és petetermelésre emberben nincs lehetoség.

2021. dec. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!