Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hosszú porázt használto...

Milyen hosszú porázt használtok kisebb termetű kutyánál?

Figyelt kérdés
Első kutyám lesz egy francia bulldog másfeles és két meteres pórázokat látok a kinalatba? Melyiket ajánlanátok?
2020. nov. 9. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%

Őszintén, szerinted nem tökmindegy????

A hosszabbat is rövidebre tudod fogni ha az kell...

2020. nov. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Másfél méterest használunk, 3 kistestű kutyám van.
2020. nov. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
52%
Én 5 méteres flexit használok az ötkilós kiskutyámhoz. Tudom hogy sokak szerint a sátán találmánya, de én szeretem ha el tud menni jobbra-balra szaglászni miközben megyünk. Ha pedig jön valaki szembe akkor behúzom a lehető legrövidebbre hogy ne zavarjunk senkit.
2020. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm kettesnek és hármasnak.

Egyes ha rossz napod van inkább ne írj semmit :)

2020. nov. 9. 12:43
 5/17 anonim ***** válasza:
36%
Nincs rossz napom, csak szerintem tökmindegy!
2020. nov. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
#3 Miért, mi a baj a flexivel?(én is azt használom pont azért amiért írtad)
2020. nov. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Flexit ki gondolja sátáninak és miért?
2020. nov. 9. 13:26
 8/17 anonim ***** válasza:
81%

#6 mert a kutya húz vele, nem tanul meg normálisan sétálni és balesetveszélyes is. Ész is kéne a használatához, de sajnos itt a környéken ahogy tapasztalom éppen hiányban szenvednek. Flexis kutyagazdik 90%-a nem tudja kezelni. Tisztelet a kivételnek. Volt, hogy hozták a flexis kutyát játszani és én voltam a bunkó, mert megmondtam, hogy vagy elengedni, vagy nem játszanak. Egyszer egy ilyen flexin játszó kutya majdnem elkaszálta az enyémet a nyakánál. Simán megvágja a másik ember lábát vagy a másik kutya lábát/nyakát, ha végighúzza a madzagot rajta. De az is szép mikor a gazda véletlenül elejti a pórázt, a kutya meg ijedtében világgá fut. Hangos és húzza maga után menekülve. 3 ilyen eset tanúja is volt, egyik majdnem nagyon csúnyán végződött.


Persze mindenki azt használ felőlem amit akar, amíg a másikat nem zavarja, de a flexi nem a legbiztonságosabb típus, a kutyára nézve sem.

2020. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Van olyan flexi ami szallagos nem madzagos.
2020. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
73%

Attól még majdnem ugyanolyan veszélyes, mint az eredeti. A hajókötél is jó vastag, még is vörösre csiszolta egy ismerősöm lábát.


Flexi az maximum túrázásnál, vagy külterületen jó, de csak olyan kutyánál engedném használni, ami tudja a séta alapjait.


Az a kutya, ami ötméteres körzetben oda megy ahova akar, rohangál, csatangol össze vissza, balesetveszélyes a rajta függő madzaggal együtt. Biciklisek, gyalogosok, futók, más kutyások is használnák a járdát. (És eddig azért nem volt baj, mert ők kerülgettek titeket)

Alapvető szabály kéne hogy legyen, hogy futtatóban szabadon mozoghat a kutya, de amikor közlekedünk, akkor lábmellett halad.


Flexin, pláne hámmal, csak húz őrült módjára a kutya, a gazdi meg csak bámul a póráz végén, hogy "dehát csak izgatott" - meg neveletlen.


Kedves kérdező, én kétméterest vennék, az rövidebbre fogható, de ha kell a hossza, akkor az is adott.

2020. nov. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!