Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Könnyen kezelhető kutyafajták,...

Könnyen kezelhető kutyafajták, melyek mégis egészségesek és lehet velük hosszan futni?

Figyelt kérdés
Írnátok ilyeneket?
2020. nov. 12. 22:41
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Nekem azt szokták mondani, hogy a terelőkutyák nagyon rövid távokat futnak, de azt intenzíven, terelés közben és ezért hosszútáv futásra nem alkalmasak...
2020. nov. 13. 11:29
 12/13 anonim ***** válasza:
61%
10-es vagyok, a "Kutyával futunk" csoportba lépj be, ha gondolod, rengetegen futnak borderrel, malival, illetve sokan mudival is, van egy pár aussie, német juhász és egyéb terelőfajta is (ezeket azért nem írtam, mert egyik sem könnyen kezelhető). Sokan hosszú távokat is futnak velük.
2020. nov. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
83%

Dobermannt ne ajánljuk futásra, sajnos ma már alig találni olyan kutyát, aki nem DCM (szívbetegség) terhelt. És ne is olyan könnyen kezelhetö.


Cél, hogy húzzon, vagy csak kísérjen? 20+kg-os kutya tud hatékonyan húzni, ha canicross/bikejöring/scooter tervben van, így az apróbb juhászok ki is esnek.

Én beauceronnal bikejöringezek (cc csak hobbizgatva), a szukám 33kg, és a fajta külföldön már felveszi a versenyt a célirányos sledgedogokkal (itthon egyenlőre csak én próbálom XD), miközben juhászkutyához méltón gazdaorientált, érzékeny, intelligens. Ez csak egy példa volt, inspirálásképp, hogy mely szempontokat érdemes még figyelembe venni.

2020. nov. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!