Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya lehet vemhes fialás...

A kutya lehet vemhes fialás után 1 hónappal? Illetve anya-fia tud párzani és fiú-lány testvér?

Figyelt kérdés

NEM VAGYOK SZAPORÍTÓ!

Csak felmerültek bennem ezek a kérdések, nem kérek leoltogatós kommentet.


2020. nov. 25. 15:19
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Következő tüzeléskor lehet vemhes legközelebb és nem szokta őket érdekelni, hogy milyen rokoni kapcsolat van köztük. Ilyenkor szoktak sajnos jó kis beltenyészetes almok születni, beteges kölykökkel.
2020. nov. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

Anya-fia, illetve fiú-lány is tud párzani, ha ivarérettek már, a kutyák nem tudják, hogy ők rokonok.

Fialás után 1 hónappal nem lehet még vemhes újra, kivéve, ha mondjuk elpusztult az összes kölyke és újra tüzelni kezdett - ez előfordulhat.

2020. nov. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%

1. Elméletben nem, vagy nagyon ritkán vemhesülhet ennyire hamar ellés után a szuka. Vannak olyan állatok, amik igen, pl. a lovak, ahol az ellés után 7-10 napra van egy úgynevezett "csikósárlás", amikor a kanca vemhesülhet. De a kutyánál van egy "involúciós időszak" nevű periódus, ami a méh ellés utáni visszaállását jelenti. Ez kb. 3 hónap, utána tüzel többnyire újra a szuka. Ettől függetlenül persze nem 100% lehetetlen, hogy ellés után vemhesüljön, de én még nem láttam ilyet.

2. Simán párzik bármiféle rokoni kapcsolatban bármiféle állat... ha a nőstény ivarzik, a hím fedezni fogja, nem érdekli, hogy milyen rokona az illető. Ha pedig a nőstény nem ivarzik (nem fogamzóképes), akkor többnyire nem engedi magára a hímet, akár rokona, akár nem. A tenyésztő felelőssége az, hogy elkerülje az olyan helyzeteket, ahol nem kívánt fedezés lehetséges.

2020. nov. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2020. nov. 25. 16:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóakkal, de nagyon érdekelne, hogy ki és miért pontozta le őket, miközben kimerítő választ adtak a kérdésre?...
2020. nov. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#5


Azzal az 1-2 48%-os (nem is olyan rég még 50%-os) durcipistával nem kell foglalkozni, ők hobbiszerűen végigmennek az “állatok” kategória szinte az összes kérdésén s lepontozták a jó válaszokat (olykor pedig fel a rosszakat) fene se tudja miért. Gondolom ők akarnak lenni a legalacsonyabb értékelésű felhasználók vagy nem is tudom mi másért csinálnák. Én még azt bírom mikor egy kérdésnél az első válaszolót lepontozzák mert hülyeséget írt majd “durciból” lepontozza az összes többi választ mert “nehogymá’ csak nekem legyen rossz”.

2020. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!