Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktathatjuk össze a...

Hogyan szoktathatjuk össze a kutyát a macskákkal?

Figyelt kérdés
Panellakásba költözünk, ahol már van két macska (egyik másfél, a másik kb 3 éves). A kutyánk egy gyönyörű, okos, vörös angol cocker spániel szuka. Imádja kergetni a macskákat a madarakat patkányokat stb... Hogyan szoktathatnánk össze őket? Nem akarunk megválni a kutyusunktól, és anyukám leendő élettársa sem akar megválni a cicáitól.
2010. aug. 11. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Eredetileg a spánielt is vadászatra használták, lehet hogy benne még működnek az ilyen irányú ösztönök.

Nem tudom, hogy milyen a vérmérséklete, nem biztos, hogy össze lehet őket szoktatni.

Kérdezz meg egy kutyatrénert is.

2010. aug. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt én i szeretném tudni! Nekem macskáim vannak, és kiskutyát hozok a házhoz!
2010. aug. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is cicáim voltak itthon hamarabb, tavaly augusztusban vettem egy kiskutyát. Eleinte a macskák nem igazán akartak megbékélni vele, püfölték :D, de utána mintha kicserélték volna, barátok a macsekokkal :) Főleg a kiscicákkal :) A tiétek már felnőtt kutya így nem tudom mi lesz a reakciója, ha csak kergeti az nem baj, legalább nem lustul el a cica, de nehogy bántsa. Nem tudom mit tehetnétek.
2010. aug. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz, és hosszadalmas menet lesz, amiben a kutya is és a macskák sérülhetnek, úgyhogy készülj fel lelkileg. Ami fontos: a kutyádat is tiltsd le a macskakergetésről, de a macskákat is a kutya basztatásról. És mindkettő esetében az a lényeg, hogy ne csak a konkrét balhét tiltsd, hanem azt is, hogy innen-onnan leselkedjenek, vadásszanak egymásra.


Jelölj ki egy olyan helyiséget (praktikusan ahol a macska alom van) ahová a kutya semmilyen körülmények között nem teheti be a lábát. Ez a macskáknak a menekülő helye.


Jó trükk, hogy dörzsöld át mindegyik állatot alaposan egymás szagával, meg én azt is csináltam, hogy cserélgettem a pokrócukat.


Ne engedd őket össze eleinte, csak szokják egymás szagát. Ha már megszokták, akkor jöhet az ismerkedés. A kutya legyen fáradt (jó nagy séta előtte) és éhes. Fektesd le a kutyát, és pakolj a szájába virsli kockát folyamatosan, amíg fekszik. Én az első pár napban így adtam a vacsoráját, és csak ennyi időre találkoztak. Ha a kutya nem mozog, akkor esélyes, hogy a macska se támad. Aztán egy idő után áttérhetsz arra, hogy nem kell feküdnie, hanem állhat is, de minden pillanatban jutalmazod amikor bármit csinál, ami nem a macska ellen irányul.


A lényeg, hogy semmiképp se hagyd, hogy előálljon az a helyzet, hogy a macskák menekülnek és a kutya kerget, mert abból az életben nem veszed ki őket. Mivel amúgy költöztök, és mások is lesznek az új falkában (anyud pasija) valószínűleg a kutyusnak nem lesz nehéz megtanulnia az új rendet, inkább a macskákkal kell majd vigyázni, hogy ne terrorizálják.

2010. aug. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Utolsó, köszönöm a részletes leírást, megfogadjuk! Nagyon nem akarunk megválni a kis Szuzitól:(
2010. aug. 11. 15:31
 6/9 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is Szuzi :D

Sok sikert, remélem sikerülni fog, majd írd meg, hogy mi lett, kiváncsi vagyok, mert én is szeretnék késöbb egy cicát is a kutyus mellé.

2010. aug. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kiscicát sokkal könnyebb, nekem 2 hét alatt sikerült :)
2010. aug. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Csak a jövőhéten megyünk, majd megírom mi lett :) Van itt mégegy kiskutya, ő Lili :P Unokatestvéremék kutyája. És amikor idekerült nagyon nehezen szoktattuk össze a két kutyát. Szuzika a mai napig féltékeny ha Lili is ott van... nehéz lesz, de megcsináljuk :)

Szép napot mindenkinek!!

2010. aug. 11. 17:43
 9/9 anonim ***** válasza:
nalunk is igy volt.volt egy 3 éves macskánk es hoztunk egy spaniel kutyát.bent nem kergeti a macskát.csak ha elfut elole.de majd idovel megszokja oket es a macskák is megszokják a kutyát.egy hét es a legjobb barátok lesznek
2010. aug. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!