Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kölyök...

Hogy tanítsam meg a kölyök kutyámat,hogy ne húzzon?

Figyelt kérdés

Olvastam a kutyapszichológiát,de több oldal ennek a teljesen ellentétjét írja. Ráadásul hol nyakörvet,hol hámot írnak.

Amit eddig csináltam.

Nyakörv,rövid póráz. Ha húzott,megálltam,hajtogattam a vársz vezényszót(sikertelenül) és ha nagy nehezen megállt,elindultam. De ezt 1 órán keresztül játszottuk. Annyira húz,hogy hogyha megállok,körbe körbe szaladgál körülöttem,csak hogy induljunk már. Kiidegel,mert fojtja a nyakörv,de akkor is húz. Szorosabbra vettem magam mellett,de nem használt.


Tudom,hogy új a világ neki,most volt 5.alkalommal sétáltatva,de vmi köztes megoldás nagyon kellene mert már most is annyira fuldoklott,öklendezett,hogy fel kellett vennem és úgy hazahozni.


Van tippetek?


2020. dec. 4. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Hámot semmiképp ne használj, mert egyrészt arra ösztönzi a kutyát hogy mégjobban húzzon, másrészt pedig a vállizületeket hátrahúzza, ami egy fejlődő kölyöknél ugye nem a legjobb.

Nem csinálsz hülyeséget, csak türelmesnek kell lenni. Esetleg amit ajánlani tudok az az, hogy a megállás mellé vissza is fordulhatsz, léphetsz pár lépést. Ez arra tanítja a kutyát, hogyha húz, akkor nem előre jut, hanem azt fogja elérni vele, hogy nem arra haladtok amit ő szeretne. Ha sok idő eltelik és semmi fejlődést nem látsz, akkor szerintem keress fel egy kutyasulit, ott jobban tudnak segíteni.

Ugyanebben a cipőben vagyunk, megértelek, engem is kikerget a világból hogy nem mindig tud normálisan sétálni, de türelem rózsát terem.

2020. dec. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
64%
Kolyok kutyaval egyelore epits ki jo viszonyt es erd el, hogy figyeljen rad. Majd kesobb jon a porazfegyelem. Nem lehet mindent egyszerre.
2020. dec. 4. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Pont most neztembegy tv műsort, amiben jutalom falatra esküdtek. A helyes magatartást kell jutalmazni. És azt is mondták, hogy fokozatosan kell szoktatni az új ingerekhez.
2020. dec. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Viasat Nature:Kiskutyák titkai, ez volt, érdemes belenézni szerintem.
2020. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
25%

Visszafordulasos modszer

Nyakorv a ful alatt

De ugyse hiszed el ingyen es kutyasuliba mesz :D

2020. dec. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
Lehet hogy off, de én ezt a nyakörv a fül alatt dolgot sose értettem. Az teljesen logikus, hogy ott a legirányíthatóbb a kutya, de ha húz akkor nem tudod annyira előre rakni a nyakörvet, ha nem húzna akkor meg nem is kéne.
2020. dec. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

3.4. megfogom nézni.

5. Nem megyek kutyasuliba sehogysem,3 éve voltam a kaukázusimmal,soha többé.

Nem értem ezt a fül alatti módszert,de ennek is utána nézek. Mindenkinek ment a zöld pipa,hasznosakat írtatok köszönöm.

2020. dec. 4. 15:11
 8/16 anonim ***** válasza:
0%

Ugy setalj a kutyaval ... azt erd el, hogy a kutya egyaltalan ne menjen el melloled ... eselye se legyen huzni, mert eled sem mehet.


Millio modszerrel el lehet erni ... de a lenyeg ennyi.


Teljesen mindegy, hogy ham vagy nyakorv, a kutyanak laza porazzal es poraz nelkul is melletted kell, hogy menjen.

2020. dec. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

Nekem a fordulgatásos módszer nem jött be, hiába a kutyasuli. Hívtam házhoz egy trénert, az ő módszere hatásos, és nem is nézel ki hülyén közben :D


Szóval. Ha feszülni kezd a póráz, rántasz rajta egy picit. Második feszülésre megállsz, visszahívod és leülteted magad mellé ( a cipőd orránál ne legyen előrébb a mancsa!). Ha nem jön vissza vagy eléd ül, akkor hátralépsz és megismétled a hívást, ültetést. Ha rendesen leült lábhoz, akkor vársz pár másodpercet, és indulás. Ha előtted indul el ( kilő), akkor újrakezded, ha megint feszül a póráz, megint....és megint...és megint...


Idegörlő, nem mondom, de hatásos.


Ha pedig reménytelennek tűnik, akkor hívj házhoz egy kutya trénert, megéri.

2020. dec. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
7%
Szegény kutya. Gyorsabb tempóban kellene menned sajnos, mert neki az lenne az igénye. Nincsen jobb állóképességű rokonod aki elviheti sétálni legalább néha? Ha néha elfárad, utána már tudsz vele lassabban menni. Vagy vegyél egy egész kicsi kutyát. Milyen fajta?
2020. dec. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!