Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 kg-s kutyus ha minden nap...

6 kg-s kutyus ha minden nap be lenne bódítva 2kg-s kutyának valo altatóval azt, hogy viselné?

Figyelt kérdés
Van egy 12 eves sicu kutyusom. Akinek vannak cisztái. Egyik elfakadt neki a hóna alján. Karácsony napján. Dokit csak 28 án találtunk. Addig fertotlenitettuk neki a sebet. De sikerult neki szetharapnia az oldalát. Doki kiborotválta fertotlenitette kapott antibiotikumot 8 napra. Napi 2x fertotlenitettem neki betadinnal. A sebet nem.kotoztuk hagytuk szabadon de nem gyógyult neki egyaltalán sőt még csunyabb lett. Pedig már bantani se tudta mer kapott búrát. 2án vittem visza megin a dokihoz. Aki ujból csak kitakaritotta. Kapott theranekront hátha kicsit oszehúzza a kifakadt csomót. Nem tetszett nekem a dolog. 4 en elvittem egy masik orvoshoz. Ahol kapott egy uj fajta antibiotikumot. Ma kaptam meg a 2 ik inekciót. Betadin kremmel es hámosíto kremmel kell kenni es bekotozni a sebet. 24 óránként cserelni a kotést. Amit nagyon rosszul visel. Vegig ordította. Persze gondolom fáj neki.
2021. jan. 5. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Eleve nem bódítunk minden nap kutyát, 12 éves kutyát meg pláne nem. Egyszrri bódítás előtt is alapos kivizsgálás kell, hogy bírja-e vagy sem. Ezzel a módszerrel hamar kinyírod.
2021. jan. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem viselné jól főleg mert idős. Próbáljátok meg a műtét utáni ruhát hátha azt jobban bírná mint a kötést. Illetve esetleg természetes nyugtatókkal lehet próbálkozni, esetleg elterelni a figyelmét.


Kutyámnak volt egy műtét utáni sebe ami után kialakult egy ciszta, nálunk a műtéti ruha + gallér kombó segített kifakadás után. Nálunk mikor cseréltük a műtét utáni ruhát (kötés nem vált be) akkor nagy hiszti volt de utánna megnyugodott

2021. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad mindennap bódítani, többet árt, mint használ. Napi egy kötéscserébe nem hal bele, még ha kellemetlen is. Ehhez embert sem bódítanak, a kutyának pedig eleve magasabb a fájdalomküszöbe, magyarul semmi szükség bódításra.
2021. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezt az orvossal beszéld meg, hogy ő javasolja-e (bírná-e a kutya szervezete), illetve van-e olyan szer, ami nem ártalmas neki.
2021. jan. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!