Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kislányom születésnapjára...

A kislányom születésnapjára kutyust szeretne.Beagle fajtájút.Tudtok tanácsot adni merre, hol keressek a neten?Nem fontos hogy tökéletes ősöktől származzon, inkább csak legyen egésséges és kicsi, nevelhető,mert a kistesója fél a nagyobb kutyusoktól.

Figyelt kérdés

2021. jan. 18. 13:56
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a fajtára vonatkozó kommentek egyértelműek, még annyit, hogy:


"Nem fontos hogy tökéletes ősöktől származzon, inkább csak legyen egésséges"


Hát ugye alapvetően attól lesz egészséges egy kutya hogy a szülei is egészségesek voltak, szóval ez egy komoly logikai döccenő.

2021. jan. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
98%

Volt 2 beagle kutyám, szóval amit írok tapasztalatból írom. Beagle kiskutyák tündériek, olyan édesek, imádnivalóak. Nagyon játékos, imádja a gyerekeket, élénkek. DE! Első kutyának nem szabad. Gyerek mellé csak akkor szabad ha a felnőtt szülő erős kezű gazdi. Olyan gazda kell neki, aki tudja írányitani, aki a falkavezér lesz. Beagle nagyon okos, de nagyon önfejű kutya. 1 éves kortól iskolába kell járnia. Nagy mozgásigénye van, és első helyen állnak ha szökésről van szó. ha nincs testileg, és agyilag lefárasztva akkor bizony elfog szökni, és hidd el nekem mindig megtalálják a módját a szökéshez. Nekem amíg 1 beagle volt, hiába vittük oviba, suliba, hiába jártunk minden nap 2-3 órákat kocogni, sétálni vele, hiába fárasztottuk le, voltak olyan helyzetek amikor megszökött. A másik beaglet voltaképpen találtam. Kölyök volt ő is még. 2 hónapig kerestem a gazdiját, mivel nem jelentkezett senki, nem találtam meg én sem, így nálunk maradt. Ketten voltak, így lenyugodtak. Nem volt szökés többé, de sok időt kellett velük foglalkozni. Akkor tudtak teljesen lefáradni, amikor hétvégén elvittük vadász programra. Ismerek pár vadászt akiknek szintén beagle kutyáik vannak. Ők csináltak olyan programot, hogy egyszerre 10-20-30 beaglet elvittek vadászni, vagy olyan feladatokat adtak a kutyáknak amivel letudtak fáradni. Nagyon jó volt. Sajnos ennek már sok éve, azóta megöregedtek, és később meghaltak de szép emlék ma is. Ha most akarnék kutyát, beaglet nem vállalnám már be. Sok munka van vele.

Fogadd meg a tanácsomat. Beagle kutyát ne válassz, főleg ne kis gyerek mellé, mert nem lesz se időd, se energiád.

2021. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
98%
Nem bunkó akarok lenni, de számolni sem tudom, hány rossz történet kezdődött már így, hogy “a gyerek ilyen meg olyan (általában nehezen kezelhető, nem kezdőnek, pláne gyereknek való, a Beagle is ilyen) fajtájú kutyát szeretne, mert olyan cuki”. Fontos, hogy te is akard szülőként, mert egy Beagle-nek határozott, felnőtt gazdára van szüksége. Lehetőleg tapasztaltra, mert tényleg nem egy egyszerűen nevelhető fajta.
2021. jan. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
94%
Eleve az, hogy gyereknek szülinapra állat kell, már nem jól kezdődik. Persze biztos vagyok benne, hogy szeretnétek, de egy kutya kb 15 évre szól. Ha most 10 éves a gyerek, lehet, hogy már gyereke születik, amikor a kutya még mindig ott lesz.
2021. jan. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!

Egyenlőre puhatolózom, nem biztos hogy beagle lesz a kutyus ezek fényében.Egyébként köszönöm a kérdést,nem spórolni akartam a dolgon, és telik még hál istennek állatorvosra is, oltásra, féregtelenítőre és jóminőségű tápra is.Felnőtt kutyát nem szeretnék. Nézelődöm, keresgélek milyen legyen majd. Köszi még egyszer mindenkinek...

2021. jan. 18. 14:55
 16/48 anonim ***** válasza:
90%
Hatalmas felelősség egy kutya, rosszabb mint egy gyerek. Egy gyerek idővel felnő, leválik a szüleiről. Egy kutya mindig egy 2 éves gyerek szintjén marad. Tőled függ mikor eszik, iszik, pisil, kakál (ha szobakutya), nem tudja elmondani mije fáj és hol. Állatorvos nagyon drága, mert nincs kutya TB. Ezeket is bele kell kalkulálni.
2021. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
58%
Francia bulldogot tudnám ajánlani nyugodt szívvel. Akkor alkat kb. mint egy Beagle, és nagyon aranyosak. Csak jó helyről kell beszerezni, mert hajlamos a légcsőszűkületre. 16#.
2021. jan. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
88%
Hány évesek a gyerekek? Ez fontos lehet kutyaválasztás szempontjából is.
2021. jan. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
53%
#17: jaj, ne. Mindent, csak francia bulldogot ne, ha jót akartok. Akkor már inkább a beagle. Én francia bulldogból épet nem láttam még, pedig van néhány az ismeretségi körömben.
2021. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
92%

Jól írják mások, pont az jutott eszembe, amit a 11-es válaszoló írt. A szülőknél az egészségügyi szűrések a fontosak, nem a versenyeztetés - egy törzskönyves tenyésztőtől elhozott kölyökkutyában gyakorlatilag garancia van a genetikai rendellenességek kiszűrésére. Ne ezen spóroljatok.

Egyébként célszerű lenne az alapján kutyát választani, hogy ti mit tudtok nyújtani a kutyának; és ne az alapján, hogy melyik kutya tetszik ránézésre. Biztos találtok megfelelőt, ha így álltok majd hozzá.

2021. jan. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!