Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nektek nem furcsa?

Ez nektek nem furcsa?

Figyelt kérdés
Van egy fajtamentő, nem írom le hogy melyik fajta mert egyrészt lényegtelen, másrészt nekem is onnan van a kutyám és nem szeretném mocskolni őket, de kíváncsi vagyok a véleményetekre. Nem átlag fajtamentős körülmények között élnek, hivatalosan nem szervezet ezért sokkal kevesebb pénzük van. A "tulajnak" van 3 saját kutyája akik vele laknak, és nemrég lett egy negyedik is. Facebookon láttam, hogy valahogy odakerült egy csodaszép, fajtatiszta, törzskönyves kutya, gondoltam ugyanúgy örökbe fogja adni, de kiderült hogy megtartja. Így már 5 saját kutyája van. Ezzel semmi gond nem lenne, de én nagyon furcsálom, mert facebookon mindig könyörögnek a pénzért. Minden második poszt arról szól, hogy éppen milyen katasztrófa történt és nincs pénzük kifizetni, és hogy légyszi fogadják már örökbe a kutyákat mert se hely, se pénz. Tényleg nagyon húzósan jönnek ki, fityingről fityingre élnek, de nem értem hogy ilyen esetben miért fogadnak sajátjuknak kutyákat? Ha lenne mondjuk egy akkor megértem, de azért ez az 5 nekem nagyon fura. Nem értem, hogyha alig van pénz etetni, tartani a többi kutyát, akkor miért fogadgat be magának egy csomót a tulaj, ahelyett hogy őket is örökbeadná? Mert oké, vannak olyan kutyák akik különböző problémák miatt nem mehetnek gazdikhoz, és nagyon becsülöm bennük hogy ezeket a kutyákat altatás helyett eltartják, de itt nem róluk van szó, hanem a teljesen egészséges, jó természetű kutyákról akiket nem kínál örökbefogadásra, hanem inkább megtartja őket. Nektek mi a véleményetek erről?

2021. jan. 26. 13:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%

Aki kutyákat ment, pláne egy adott fajtába szerelmes és azokat menti, persze, hogy megtartja azokat a kutyákat, akiket a leginkább megszeret. Inkább megtartja, minthogy bizonytalan körülmények közé adja örökbe - mert lássuk be, az örökbe adás mindig lutri.


Ha a saját kutyáit a saját pénzéből tartja el, azzal a világon semmi gond nincs. Az lenne talán egyedül a kifogásolható, ha a saját kutyáit is a támogatásokból látná el. (Bár plusz egy kutya eltartása nem egy extrém összeg, így még ezt sem gondolnám főben járó bűnnek.)

2021. jan. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem kapnak sok adományt, minden kutyát saját pénzből látnak el, plusz abból a kicsiből amit kapnak (szerintem havi 2-3 kutyának elég a cirka 25-ből). Tehát ha mondjuk adsz nekik egy zsák tápot, abból kapnak a gazdira váró kutyák és a sajátjai is. Náluk nem nagyon van "saját pénz", a tulaj pénze mind a kutyákra megy. Nem szoktak maguknak semmit venni, minden adomány a kutyáké. Ezért nem tiszta nekem, hogyha ennyire rossz anyagi körülmények között élnek a kutyákkal akkor miért tartanak meg néhányat. Nekik minden forint számít, és 5 kutya havi eltartása nagyon sok pénz. Ha nem lennének saját kutyáik, annyival több mehetne a többire, akik ténylegesen örökbeadandóak. Nem tudom mennyire érthető, elég nehéz úgy magyarázni hogy értelme is legyen de ne mondjak túl sokat, bocs ezért :D
2021. jan. 26. 13:22
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

"plusz egy kutya eltartása nem egy extrém összeg"


Pontosan 2xannyi, mint egy kutya eltartása.

Kérdező, ne haragudj, de ez így egy 1xű álszentség. Sírnak, hogy senkinek nem kell a balesetes, nyomorék kutya, de a fajtatisztát magának megtartja.

2021. jan. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
egyetértek a 3.-ik válaszolóval én is erre gondolok.
2021. jan. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
44%

"Ha nem lennének saját kutyáik, annyival több mehetne a többire, akik ténylegesen örökbeadandóak."


A legtöbben a mentést szerelemből csinálják.

Ilyet mondani, hogy inkább ne tartsanak saját kutyát? Csak mentsék a sok roncsot, hozzák helyre, majd adják örökbe? Abban garantáltan kiégne mindenki!

2021. jan. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Persze hogy szerelemből csinálják, de pont ezért tartom azt önzőségnek, hogy 5 kutyát maguknál tartanak ahelyett hogy gazdihoz mehetnének, ami annak az 5-nek is jobb lenne, meg a többinek is mert annyival több hely, idő és pénz jutna rájuk. Illetve nem gondolom hogy nem lehetne saját kutyájuk, írtam is hogy szerintem egy simán belefér, de ilyen körülmények között az 5 nekem túlzás, pont a kutyák szeretete miatt. Aki szereti a kutyákat és fontosnak tartja a boldogságukat, az szerintem nem fogja önzőségből magánál tartani őket ahelyett, hogy gazdihoz mehetnének és helyet adnának 5 másik kutyának. Ha milliomosok lennének akkor oké, tartsanak még 50 kutyát mert lenne rá pénz, de így hogy megélni alig tudnak nekem ez a saját kutyázás nagyon abszurd.
2021. jan. 26. 13:39
 7/14 anonim ***** válasza:
82%

#5: Nem feltétlen. Nekem sem lehetett saját kutyám, egy telephelyen dolgoztam, rehabilitáltuk a kutyákat testileg lelkileg, aztán mentek gazdikhoz. 15 éven át. Azután lehetett kutyám, akkor is ideiglenes gazdi voltam, persze többnyire nyomi, meg öreg kutyákkal, akik szinte biztos, hogy már nálam maradnak :)

#3 voltam.

2021. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
35%

Bár nem vagyok pro a kutya szociológiában, de szerintem fontos, hogy legyen egy párfős bázis otthon, akik a falka vezetői és regulázzák a jövő-menő mentett kutyákat. 25 mentett kutya, ha mind átmeneti, azért már jó kis hatalmi háborút tud csinálni a kertben, ha nincsenek fix bentlakó alfák, akik helyreteszik őket. Nem csinálhat mindent a gazda. 25 falkatagra öt fix magasabb rangú pont jó. A kutyák meg csak fiatal erős példányokat fogadnak el alfának, tehát érthető, hogy ezeket tartja ott.

Bár lehet, hogy túlgondolom.

2021. jan. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó, ez hülyeség :)
2021. jan. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#8, a gazdira váró kutyák kennelekben vannak, a tulaj kutyái pedig bent vele a házban. Nincsenek összeengedve, de a kenneles kutyák se nagyon vannak egymással, mert a legtöbb aggresszív, ezért kerültek oda.
2021. jan. 26. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!