Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kaukázusi-Német juhász keverék...

Kaukázusi-Német juhász keverék szuka, falkavezérség?

Figyelt kérdés

Üdv.


2 hete hoztam egy kaukázusi, német juhász keverék kutyát, 2 hónapos. Sokak által ajánlott Jan Fennel - kutyapszichológiát alkalmazom rajta, viszont nem tudom hogy állok, és elakadtam egy bizonyos ponton. Már betanulta az "ül", "gyere ide", "pacsi"-t a könyv által használt módszerrel, de csak 90%-ban hallgat rám. Pl ha sétálunk, és lát valami embert, vagy kutyát, néha megzizzen, és mintha én nem is lennék. A másik problémám az, hogy mikor kimegyek az ajtón, vonyít kb fél óráig. (Pedig itt is alkalmazom a Fennel féle 5 perces szabályt.) Egyébként nagyon aranyos, engem szeret a legjobban (legalábbis úgy néz ki). Néha gyengéden harapdálja a kezemet is, gondolom ezt szeretetből csinálja, közben csóválja a farkát. Egyszer sétánál futott felénk 2 nagy kutya, és elbújt a lábam mögé.


Szerintetek jó úton haladok a vezérség felé, vagy ő a vezér és elrontok valamit? Az biztos, hogy még nem egészen vettem át, ha valamilyen szinten annak is tart.


2010. aug. 16. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Basszus, egy két hónapos kutyi még szinte biztos, hogy felnéz rád, tisztel téged, és követendő példának tart, szerintem nem kell ilyen fiatalon a Fennel szabályokkal egrecíroztatni, ezekre ráérsz akkor, amikor először úgy látod, hogy ő akar elkezdeni irányítani. Egy kölyök még követ, neki nincsenek még vezér ambíciói, de az is lehet, hogy alapból omega jellem (jó ennek a két fajtának a keveréke nem valószínű,hogy az lesz) és akkor pláne nem kéne egyelőre ezeket csinálni.


Az, hogy 90%-ban hallgat rád, az sokmindent jelenthet. Először is azt, hogy a kajla szeleburdi kis kölyök, akinek még minden elvonja a figyelmét.

Másodszor pedig azt, hogy a kutyák nagyon rosszul általánosítanak, viszont nagyon jó megfigyelők. Amikor ülni tanítottad, akkor megjegyezte a helyiséget, a pólód színét, a levegő szagát, és még ezer dolgot. Megértette, hogy ezek között a körülmények között mit kell csinálnia. De aztán meg kell neki tanítani másik szobában, kertben, futtatón, utcán, stb. Ne aggódj emiatt, ha valamilyen erősebb ingerkörnyezetben nem megy, kezdd előlről a tanítást ott, és jutalmazd meg újra.


Szuper, hogy utánaolvastál, és rendesen foglalkozol a kutyáddal, öröm ezt hallani! De azért ne tedd túl magasra az elvárásaidat, pláne egy két hónapos kölyökkel szemben ne!


Most még csak alap dolgok menjenek, barátkozzon kutyákkal, emberekkel, ismerkedjen a világgal, szocializálódjon, szokjon le a rágcsálásról, tanuljon szobatisztaságot, és játsszon sokat. Fejleszd a készségeit, a koncentráció képességet, meg ilyesmik. Ne ess át a ló túloldalára szerintem.

2010. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd már élni azt a kutyát,mért nem lehet felhőtlenül gyerek?!2 hónaposan nem kell tőle szinte semmit követelni.Az én kutyámat 4 hónaposan kezdtem tanírgatni az alapokra,és semmit nem veszítettem vele.A kicsi kutyáknam nem kell mindent rögtön tudniuk.A kutyasuliba is 7 hónapos a minimum korhatár,az alapkiképzésre.
2010. aug. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi
2010. aug. 16. 20:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!