Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő munkakutyásnak melyik...

Kezdő munkakutyásnak melyik fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Ö-v-zni szeretnék, lakásban lakom (max 6 órát lenne egyedül a kutya, azt sem egyben). Eddig nj és mali volt csak, de nem “sportoltam” velük és kertesben voltak, ill segítségem is volt. Rotin és dobin gondolkodom, de egyedül nőként nem tudom, higy mennyire tudnám őket kezelni és nevelni (kutyasuli alap).

2021. febr. 14. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

Ha normális helyről származik (nem szaporítótól) , jó az idegrendszere következetesen neveled minden kutyát lehet kezelni. Kutyaovi a kezdetektől, aztán suli. A kutya hozzád fog szokni szóval képes leszel szerintem bírni vele.

Lakásba inkább dobit ajánlok, kevesebbet kell a szőrével bajlódni

2021. febr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%
Nemetjuhasz? Munka kutyanak is jo es csaladi kutyanak is jo.
2021. febr. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Ha egy malit és németjuhászt tudtál kezelni, akkor bármilyet. Egyébként ez a két fajta a legalkalmasabb a munkakutyázásra. A rottweiler és a dobberman sem sokkal durvább, mint egy németjuhász, szerintem kevésbé dolgoznak pontosan és robbanékonyan, de te tudod :)
2021. febr. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%

#3

te meg miről beszélsz?

egy dobermann lényegesen gyorsabb, mint bármilyen németjuhász

egy rottweiler is kellően gyors, és 1.5x erősebb legalább, mint akár a németjuhász, akár a dobermann.


O.V-re az egyik legjobb a rottweiler

Én most vettem Szalai Bélától egy kölyköt, rottweilereket OV-re tenyészt. Vannak neki még talán, árai a földön járnak.


német juhászt nem ajánlom, minden bajuk van, mindegy honnan veszed, a rendőrségtől is kikopik, amerikában is alig alkalmazzák már a betegségek miatt, malinois váltja le... viszont az 10% kisebb, mint egy németjuhász

2021. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Mennyire komolyan gondolod a sportot? Eleve milyen sportra gondolsz? Az őv egy ágazat, nem sport. IGP? Mondioring? KNPV?

Se a roti, se a dobermann nem igazán eredményes sportkutya, munkakutya már. (Persze ha ezek a fajták a szived csücske, értelem szerűen közülük válassz.)

2021. febr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
28%

#5

ezt meg honnan vetted?

2021. febr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó, ez tény. Nézz meg egy FCI vb-t, de akár csak egy szimpla hazai válogató versenyt. Rotikkal nem indulnak, mert nem tudnak olyan szintű munkát bemutatni. Dobermann-ból van szó szerint 1-2, de ők is a mezőny vége felé.


De ha jobban tetszik, nézz meg a wd-on az első 20 hekyezettből IDC és IFR pályamunkát, és hasinlítsd össze a WUSV vagy FMBB pályamunkákkal.

2021. febr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Alabai
2021. febr. 18. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
36%
MI az a MVK ?
2021. febr. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ő kitalált fajtája, amit keverék kutyákból akar “kitenyészteni” és “törzskönyveztetni” saját maga által egy sintértelepen
2021. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!