Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elvárnátok egy családtagoktokt...

Elvárnátok egy családtagoktoktól aki nem szereti az állatokat hogy fogadja be a kutyáitokat ha nem tudnátok magatokkal vinni az új albérletbe?

Figyelt kérdés

Nővéremnek van 2 kutyája és szinte egyik pillanatról a másikra kirakták az albérletéből, talált újat de nem viheti oda a kutyákat.


Azt hitte akkor majd pár hónapig nállam lesznek, viszont én mondtam neki hogy nem tudom elvállalni, egy kis panelben élek és sose szerettem az állatokat, nem tudnék két kutyával összezártan élni. Most meg áll a bál emiatt, mert csak én jöhettem volna szóba mert szüleink idősotthonban, idegenhez nem meri adni.


Mi a véleményetek erről? Ti is elvárnátok egy családtagotoktól hogy fogadja be a kutyáitokat?


2021. márc. 22. 10:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
71%
nem várhatja el tőled, viszi ahova akarja
2021. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%

Nem várnam el, és nem mennek olyan albérletbe, ahová nem vihetem őket, max átmenetileg 1-2honapra amíg nem találok megfelelőt, addig kutyapanzioba adnám.

Ez is hozzátartozik a felelős kutyatartáshoz sztem.

2021. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
86%

Nem várhatja el. Oldja meg.

Vannak kutyapanziók.

2021. márc. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

Nem is adnám oda olyanhoz, aki nem szereti és alap szinten sem ért a kutyákhoz. Sajnos ilyenkor sejthető, hogy mennyire gondoskodna jól és felelősen a kutyákról egy ilyen személy.


Kérdező, ne vállald be. Onnantól, hogy elvállalod, minden a te felelősséged lesz. Ha bármi kárt okoznak a kutyák, vagy nekik lesz bajuk, az mind a te hibád lesz. Nyilván ha te ezt nem akarod, akkor inkább ne vállalj ilyen terhet.

Vigye panzióba a kisállat kutyákat a testvéred. Egy vagyon lesz, de ez van.

2021. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
44%
Nincs olyan, hogy egyik napról a másikra kirakják az embert az albérletből, van 30-60 nap felmondási idő, de minimum 15 nap.
2021. márc. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
83%
Nem várnám el, olyanra bíznám, ha muszáj, akinek nem okoz problémát.
2021. márc. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
80%

Az állat a gazda felelőssége.

Nem elvárható másoktól, hogy ugráljanak neki meg panelba vegyenek magukhoz több kutyát csak azért, mert a "gazdi" nem gondolkozott.

2021. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:

Igen 15 napja volt, az alatt talált újat ahova meg nem viheti a kutyákat.

Amúgy semmiféleképpen nem fogom neki elvállalni, csak érdekelt hogy most tényleg én vagyok ilyen szemét vagy más is úgy gondolja hogy ilyet nem lehet elvárni főleg attól aki nem szereti az állatokat.

2021. márc. 22. 10:53
 9/32 anonim ***** válasza:
69%

Eszembe sem jutna olyan helyre menni, ahova nem vihetem magammal az állataimat. Bár nekem macskáim vannak, szerintem ez lényegtelen. Nem adnám őket senkinek, se panziónak, se idegennek. De ismerősnek sem, ha valaki kutyát/macskát vállal, az vállalja, hogy nem passzolja le őket.

(Egy pl. nyaralás más, ha pár napra vagy hétre elutaznék. De így, hogy oda költözzek, ahova nem vihetem őket, kiiiizáárt.)

2021. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
89%
Ebben elég nehéz igazságot tenni. Nem várnám el, de ilyen helyzetben én lehet hogy segítenék a nővéremnek. Végülis kitől kérjen segítséget, ha nem a családtól. Mondjuk mindig is utáltam az olyan embereket, akik szivességet kérnek, nem kapják meg (mindegy miért, pl. nem szeretem a kutyákat, nincs pénzem, nem akarok kölcsön adni szerszámot stb...), aztán még ők sértődnek meg.
2021. márc. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!