Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 3 éves amerikai akita...

Mazsilany kérdése:

Van egy 3 éves amerikai akita szukám. Nagyon válogatós. Tápokat nem nagyon eszi, válogat. Most gondolkodom a Markus Mühle tápon. Valakinek vélemény?

Figyelt kérdés

#kutyatáp #Markus Mühle táp
2021. ápr. 7. 13:37
1 2
 1/16 kicsibarany ***** válasza:
97%
Jöhetnek a lepontozások, de azért válogat mert megteheti.
2021. ápr. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Próbáltad esetleg már azt, hogy a tápot úgy adod neki, hogy bevizezed? Nem kell hogy tocsogjon a vízben, elég ha nedves, puha, csak annyi, hogy ha összenyomsz egy darabot, azért eresszen egy kis vizet. A mi kutyáink nagyon szeretik, amióta alkalmazom a módszert, sokkal jobb ízűen csámcsognak rajta, mint korábban. Szerintem egy próbát neked is megér! (egyébként, én eredetileg azért kezdtem el csinálni ezt, mert az egyik kutyánk mentett, és picik a fogai, így nehezebben eszik, de láthatóan így jobban esik a többieknek is...)
2021. ápr. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Tápot eléteszed, vársz 5 percet. Ha nem nyúl hozzá, akkor elveszed, következő etetésnél megkapja.
2021. ápr. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
5%

Miért kellene elvenni?

1esnek igaza van. Dacból nem fogja éhen halasztani magát

2021. ápr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Meg kell "kérdezni", hogy szereti-e.

Illetve, [link] .

Marhával töltött velőscsontot adnak hozzá.

2021. ápr. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Nekem japán akitám van. Kis kora óta útálja a tápot magában, előbb halna éhen minthogy megegye. Mi teszünk rá 1-2 kanál konzervet, vagy macska alutasakos kaját és bármilyen tápot kétpofára bezabál. Ha nincs rajta semmi, akkor inkább addig koplal míg savat hány, de hozzá sem nyúl. Ő alapból nem egy zabálós kutya. Szereti a hasát, de nem olyan beles mint egy labrador pl. Érdemes megpróbálni a koplaétatást amit fentebb írtak, de előfordulhat, hogy 1 hétig nem fog enni és savat hány majd.
2021. ápr. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Miért kell elvenni?
2021. ápr. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
65%

Azért kell elvenni, mert a kutya nem éhes.


Olyan, hogy válogatós kutya nincs, nem létezik, maximum agyon lett kényeztetve és tudja, ha nem eszi meg kap finomabbat.


Képzeld el milyen abszurd lenne, hogy egy ragadozó levadász egy nyulat, majd ott hagyja, hogy fúj nekem ez ma nem kell.


Éhes kutya nem válogat.

2021. ápr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Éhes kutya nem válogat, de a táp azért nem épp egy természetes táplálék, sem ízre, sem állagra, sem kinézetre. Érdekes, hogy a hús ellen kevesebb kutya tiltakozik mint a tápok ellen. Én biztos nem fogom hagyni, hogy a kutyám hetekig savat hányjon, csak mert nekem kényelmesebb ha magába erőlteti amit nem szeret. Én úgy vagyok vele, hogy a táp olyan mint nálunk a kenyér, van sok féle, meg lehet enni, de önmagában enni elég egyhangú. Én ezért teszek a tápra konzervet, épp csak annyit, hogy ízes legyen. A táp is jó minőségű, van benne tápanyag, de a konzerv változatossá teszi. Az sem tescos xar amúgy, hanem 80% hústartalmú.


Nem szabad válogatni hagyni a kutyát, ez igaz, de ha valamit annyira nem akar megenni hogy egy hetet is éhezik és savat hány, akkor azt nem kell erőltetni. Azért olyan ételt kell összeállítsni amit hosszú távon is szívesen eszik.


A miénk 5 éve eszik így, párszor volt tápváltás, de az sem azért mert megunta volna, tehát szerintem nincs ezzel így baj.


#6 voltam.

2021. ápr. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is szuka amerikai akitám van(az enyém tigriscsíkos, a tiéd milyen?).

$6 és #9 válaszolónak van igaza.

Az enyém is kiskora óta válogatós, nem mindegy neki, hogy mit kap.

És mivel előtte és utána is akárhány akitással találkoztam, mind azt mondta, amit én, így én azon a véleményen vagyok, hogy az akitának a jelleméhez tartozik ez a fajta viselkedés.

Ahogy már mondták feljebb, ő nem egy labrador vagy beagle, aki a szalvétát is megeszi, ha kaja szaga van.

Ők kifinomultabbak, érzékenyebbek ilyen téren.

Lehet hülyének nézni, de tapasztalatom szerint ez így van.

Egyébként nekünk is azt vált be, hogy alutasakos(nem az aszpikos/zselés, hanem a szószos, szaftos, folyékony verzió, ami neki jó) vagy pástétomos konzervet teszek a táphoz.

A pástétomoshoz pici vizet teszek, villával pépesítem és jól összedolgozom, hogy bevonja, az alutasakosba csak beleforgatom, így egy szaftos réteget kap a táp, de nem puhul meg, mert egyből megeszi és belül ropogós.

Illetve szokott kapni heti 1* főtt hús(sertés karaj vagy csirkemell) + főtt tojás + főtt marhamáj menüt.

Ja és ő 3 részletben kapja meg a napi adagját, mert csak így tudja megenni a szükséges mennyiséget.

2021. ápr. 7. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!