Pontosan melyik az a törvény, vagy rendelet, amelyik kötelez póráz használatára?
Elegem van azokból a kutyáktól (meg amúgy mindentől) rettegőkből, akik szerint mindenhol tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni. Ha ez valóban így lenne, az önkormányzatok már milliomosak lehetnének.
Ezek az emberek mindig valami törvényre hivatkoznak, de még senki nem tudta megmondani, hogy ez konkrétan melyik jogszabály.
Néhány idióta, felelőtlen, hozzá nem értő kutyatartó miatt miért kéne egy normális, jól szocializált, játékos kutyának pórázon leélnie az életét?? Az én kutyám is egy nagytestű, békés természetű, okos kutya (kutyaiskolában taníttatott, minden körülmények között első szóra szótfogadó kutya) és kik kötnek belénk, miközben mögöttem, mellettem békésen sétál? Az ideggyenge, mindenkit támadó minikutyás, aki már attól pánikol és retteg a gazdájával az élen, hogy az utcára lépjen. A tapasztalat az, hogy a nagytestű kutyák jóval békésebbek, nyugodtabbak, mint a túltenyésztett zsebkutyák.
A kutyájáért mindenki maga felel, ha harap, kárt okoz, azért vállalnia kell a felelősséget. DE hagyják már békén a kutyásokat, akik hagyják játszani, szaglászni, önfeledten labdázni a kutyájukat. Akik meg rettegnek az állatoktól, forduljanak pszichológushoz, de ne büntessék a folyamatos kötözködéssel a kutyásokat.
Tessék:
17. § (1) Belterület közterületén - kivéve az ebek futtatására kijelölt területet - ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.
17/I. § * (1) Veszélyes ebet közterületen vezetni, tömegközlekedési eszközön szállítani csak a harapás lehetőségét megakadályozó, biztonságos szájkosárral és a kibújást megakadályozó nyakörvvel, két méternél nem hosszabb, nem kihúzható pórázon, a tartási engedélyben megjelölt személy felügyeletével szabad. E helyeken az ebet a pórázról elengedni és a szájkosarat levenni tilos.
Nekem meg elegem van azokból a kutyásokból, akik kutyafuttatónak használják a közterületet, és 6-8 méteres pórázon vezetik a kutyájukat. Nehogy már nekem kelljen pszichológushoz fordulnom azért, mert nem akarom, hogy a kutyád a ruhámhoz vagy épp a bőrömhöz nyomja az orrát! Te mit szólnál, ha odamennék hozzád, és elkezdeném a lábad nyalogatni? Vagy mondjuk játékból fellök a kutyád. Azok oké, hogy vállalod a felelősséget, de attól, hogy megbírságolnak, én még esetleg hetekig kórházban fekszem. Amúgy még a póráz sem garancia, mert ha egy nagyobb testű kutya igazán megindul, a 60 éves néni, vagy a 13 éves lány csak repül utána.
Tiszteletben kell tartani a másik embert, szomorú, hogy sokak számára ez nem egyértelmű. Kutyát tartani nem kötelező. Ha neked kell kutya, elviszed a kijelölt futtatóba, vagy keresel olyan elhagyatott helyet, ahol nem zavarsz másokat. Sajnos nem tudom, mely jogszabály rendelkezik a pórázról és szájkosárról, lehetséges, hogy település szinten szabályozzák a kutyatartás és -sétáltatást.
Első válaszoló: ez melyik jogszabály a több ezerből? A paragrafus nem sokat mond. Egyáltalán hatályos még?
Utolsó: az utcán egy kóbor macska is hozzád dörgölheti magát, egy jól nevelt kutya pedig marhára nem akar odamenni hozzád sem megnyalni, sem más okból. A cipőd talpával több patkány vizeletet viszel be a lakásodba, mint kutyanyálat. Miért nem lehet békésen együtt élni? Hányszor ugrott rá bárkire is úgy kutya, hogy hetekig kórházban volt?? Olyan durva túlzások ezek, a saját frusztrációd miatt hibáztatsz másokat!
"41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet
a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról"
De ha csak kimásolod amit írtam, és beilleszted a googleba, kidobja a linket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!