Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy juhászkutya megfogja az...

Egy juhászkutya megfogja az egeret, patkányt?

Figyelt kérdés
Tegnap a kertben ültem és nem messze tőlem eliszkolt egy patkány. Pár héten belül tervezünk kutyát venni, ami vagy kuvasz lesz vagy kaukázusi juhász. Tudom, hogy ezek pásztorkutyák és az ösztöneikben elsősorban az őrzés van, nem a vadászat, de ha észrevennének egy patkányt vagy egeret az udvaron, akkor megpróbálnák megfogni vagy nem is foglalkoznának vele?

2021. máj. 12. 22:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ez kutya függő is.Egy egy egyed biztosan rámenne az egérre is a többszáz másik fajtatársával ellentétben.


De nem kimondottan erre vannak.Viszont rágcsáló írtó,vadászó kutyák kimondottan vannak.Tacskó,Westie kotorék ebek.Jagd terrier,Jack Russell,Foxi,mind alkalmas patkányra.

2021. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%
A Bogáncsba megfogta a pumi.
2021. máj. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
35%
ha szorult bele némi zsákmányszerző ösztön, valószínűleg elkaphatja. A macskákat pl nem csak a vadászkutyák kapják el, ha lehetőségük van rá.
2021. máj. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Nem. Inkább szól a macskának.
2021. máj. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
48%
Szól a macskának és őt fogja meg.
2021. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
41%
Naná, hogy meg.
2021. máj. 12. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%

Patkanyfogasra betanitott kuvaszt vegyel.

Vagy tanitgathatod jutalomfalattal. 😁


Amugy meg tenyleg az ilyen kis izomcsomo kutyak eleg gyorsak a patkanyhoz: jagd,foxi,jack russel,tacsko.



Ha egy kuvasz belefer a koltsegvetesbe,akkor meg szamolj egy mis patkanyfogot is hozza. :)

2021. máj. 13. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem igazán foglalkoznak vele.

Szomszédban van kifejezetten patkányra tartott kutya, kettő is, de alapesetben tojnak a patkányokra.

Viszont én amióta macskázom, 1 darab lusta szőrmók van, azóta megszűntek a rágcsálók.

Valamiért nagyon be vannak szrva a macskáktól a rágcsálók.

2021. máj. 13. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
46%
Kaukázusink tanítás nélkül is megfogta a patkányt, ha utolérte.
2021. máj. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
78%

A kuvasz, komondor, kau, káj azok pásztorkutyák!


Ne zavarjon meg a nevük, rossz a fordítás sajnos...


A mudi, pumi, puli a juhászkutya.



Hogy a kérdésre is válaszoljak, alapból az én mudim se fogta meg. De egyszer a kispatkányok enni akartak a táljából. Pont mellettem volt a kutya. Én meg rájuk uszítottam. Persze akkor még nem kapott el egyet sem, de azóta hozza a patkányokat!

Folyamatosan mindig kérdezzük tőle, hogy "hol a patkány?", erre ő tesz egy kört az udvaron szimatolva :).

A gyanús helyekre odavisszük rendszeresen, hogy emlékezzen a szagukra, és mindig uszítjuk rá (szóban).

Ha valahol patkányt érez, ugatással, kaparással jelzi.


De a mudi amúgy is nagyon értelmes kutya.


Igazság szerint csak szóval tanítom. Nem fogok pl csalipatkányt, nincs rá szükség.

2021. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!