Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amerikai Staffordshire Terrier...

Amerikai Staffordshire Terrier (Amstaff) tudniválók?

Figyelt kérdés
Nemsoká örökbefogadnék egy Amstaffot szukát (keverék, anya fajtiszta, apa nem), de sajnos kétségeim vannak a nevelés kapcsán. Mit lehet tudni róla? Nehezen nevelhető? Eddig csak cicám volt és egy nem túl okos kiskutyám, velük jól elvoltam, de azért egy Amstaff más réteg. Aktivitás vele és nevelés lenne a részemről, de kezdő kutyásként mennyire lenne nehéz és veszélyes a tanítása?

2021. jún. 1. 23:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Egy igazi kis energiabombák, nem lesz olyan, hogy mozgásszegény életmód, tesz róla :) Az enyém 3 éves kan, illedelmes, okos, jó házőrző. Bátran ajánlom, ha kezdő vagy, akkor is, az urbanlegendekkel meg nem kell foglalkozni.
2021. jún. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Nem kifejezetten kezdő kutya. Eléggé hektikus az állomány. Vannak nagyon nyugodt egyedek (ez a ritka), vannak hiperaktívak (ez a jellemző) és vannak eléggé maguknak valók (finoman fogalmazva).

A nevelés mindenképpen a következetességen múlik. Határozott gazda kell mellé. Ha nem ilyen vagy, nehéz, sőt veszélyes ilyen kutyát tartani.

2021. jún. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
70%

"Eddig csak cicám volt"


Akkor felejtsd el, mielőtt másban kárt teszel vele. Abszolút nem való kezdőknek ez a fajta.

2021. jún. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
78%

Én nem feltétlen ajánlanám, bár mivel keverék, így talán könnyebb eset lehet. Azt nem írtad mennyi idős, az még bőven közre játszhat majd, ha most lesz ivarérett vagy kölyök...

Viszont nagyon sokat fogtok tanulni egymástól és ajánlanék egy facebook csoportot is, ide feltétlen lépj be és kérdezz, ha van valami. Amstaff és pitbull tartók klubja. Fel kell venni a csoport stílusát, de nagyon sok tenyésztő és a fajtához értő kiképző és hobbi kutyás van. És sok sikert és boldog éveket kívánok

2021. jún. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
17%

Nekem legelső kutyám lett, és senkit nem evett meg, mert foglalkozom vele, mindennap lemozgatom, szeretve van.


Óvoda mellett sem hagynak már elmenni a kisgyerekek, nyúlkálnak ki a rácson, hadd simogassák meg a kutyámat, aki farokcsóválással és nyalogatással meghálálja nekik a simogatást...


Kisebb idegroncsok nekik rontanak sem érdekli, pórázon nem húz, ha elengedem sem fut el, szóval hagyjuk ezt az “első kutyának nem való” hülyeséget, mert valakinek még 100. kutyaként sem javasolnám, hogyha felelőtlen.


Érdemes eldönteni a legelején, hogy mit engedsz meg neki. Ha egyszer is megszegi, és nem kap amiatt a dolog miatt lecseszést, akkor nehéz lesz utána újból megnevelned rá, mert makacs fajta, szükséges a következetesség.


Séta. Az enyém kiskorában nem akart jönni. Leült a seggére, és már csak dacból sem jött. Ilyenkor türelmesen vársz, kicsit meghúzod a pórázt, és jönni fog. Nagyobb korában viszont lesznek kattanásai, és megindul. Egy pillanatig sem szabad hagyni, hogy húzzon. Vissza kell rántani, attól elmegy a kedve a ráncigálástól. Ezekre van nyakörv, hám, amelyek hatására kellemetlen lesz számára a húzás.


Más kutyákhoz szoktatni kell. Ha van kisebb állatod, vele is meg lehet, csak korán kell kezdeni, és tanulja meg a NEM tiltást, arra az esetre, ha durván játszana. Ha nem válik be, nyomd le a földre, mutasd meg ki a főnök.


Emberekhez könnyebb szoktatni, főleg ha vannak ismerőseid. Akivel összetalálkozol, simogattasd meg vele, fél éves korától már magától fogja kérni a cirógatást. Enyém nagyon emberközpontú, mert mindig azokhoz a rokonokhoz vittem, akik kedvelik.


Tanítsd meg neki a “marad” parancsot is, az nagyon fontos. Mikor megeteted, add ki a parancsot, tedd le a tálat, és addig nem ehet, amíg ki nem mondod az “ehet” “tied” parancsot - amelyik jobban tetszik. Ezzel könnyen megtanulja mi is az a marad.


Ha jól le van fárasztva, ami egyénenként eltérő lehet, akkor lesz igazán nyugodt, szófogadó.


Nem nehéz vele, ha szereted csinálni. Sok minden azért tűnik bonyolultnak, mert közömbösek vagyunk iránta. De ha valami érdekel, akkor nyilván ráérzel, és még jobban imádni fogod. :)

2021. jún. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
8 hetesen lesz elhozva, 2 hét múlva. Még nagyon kölyök.
2021. jún. 2. 10:16
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezek alapján akkor nem mentéstől vagy menhelyről, hanem szaporítótól lenne?

Akkor viszont nem árt, ha van sok pénzed rá. Nekünk is bull típusú van, mi menhelyről hoztuk ki 0,5 évesen, sajnos hajlamos a bélgyulladásra és konkrétan megkopaszodik a kutya nyárra és az évek alatt szinte elfeketedett a bőre, most melatonin javasolt a doki... Nem elkeseríteni szeretnélek és lehet te szerencsés leszel végig, viszont nekünk is csak 2-2,5 év után kezdtek ezek előjönni. Szóval ezeket bele kell kalkulálnod majd és nem biztos, hogy teljesen rendben lesz egészségügyileg.

Mivel kölyök kutya, nem szabad elgyengülnöd, ismerősömék így jártak a boxerukkal, higy jajj szegény kicsi és amúgy is aranyos és majd ráérnek később tanítani... Na a fejükre nőtt és kezelhetetlen lett. Első perctől kezdve határok és szabályok kellenek neki és én mondanék egy kutyaiskolát is mellé, nekünk nagyon sokat segített, annak ellenére, hogy azon kívül is rengeteget foglalkoztam vele. Mivel keverék, nem tudni, hogy melyik jelleg lesz erősebben jelen a kutya habitusában. Így látatlanban nagyon nehéz bármit is mondani. Én a csoportot mondom még mindig, viszont biztos, hogy szóvá teszik a szaporítót, mert ők nem támogatják a szaporítást (ha “faj” kutya, ha keverék). De nagyon nagy tudása van a kemény magnak és normális hozzáállás mellett sok segítséget adnak mindig mindenkinek.

2021. jún. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Rokonoméké a kutya. Sajnos ivartalanítás előtt vannak most, de előtte lefialt. Szeretnék belőle egyet, és amint hozzám kerül azonnal nevelve lesz. Nem szeretnék nem szófogadó kutyát, ezért is lesz nagyon szépen tanítva. Kétségeim afelől vannak, hogy kezdőnek mennyire való és hogy eldurvulhat-e egy kis nevelés félrecsúszásból vagy valami ilyesmi. Mennyire lenne nehéz. 18 lány vagyok, tehát első kutya lenne.
2021. jún. 2. 12:02
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

1-1,5 koratol fogsz egyutt futni /kocogni vele rendszeresen. Ha akarsd,ha nem,akkor ugyis huz. Jobb edzocuccban futni vele,mint utcai ruhaban 😂😂

Addig meg huzocskazas,labdazas,mas kutyakkal jatszatas,stb stb.


Mivel kicsit hozol,valszeg minden elerhetot megrag. Ilyen kiskorban mar a csontot is megragja. Igy barfozhatsz is vele. Szoval a butort se felsd.


Tarsallat. Kertbe nem teheted ki. Igenyli a csaladi eletet.


Nem egyszerubb lenne neked egy felnott staffit orokbefogadnod ? Mar sportolhatsz vele,jobban teljesit tanitasnal,latod a szemelyiseget. Ha olyan,meg sportoltok rendszeresen ,akkor nem rag.

2021. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Figyelj, mikor hozzánk került, akkor én 16 voltam és valahogy az én kezembe került az irányítás. Első perctől kezdve tanítottam az alap dolgokra és brutál sokat foglalkoztam vele. Mivel kicsi, ezért szépen lassan fokozatosan kell elkezdeni tanítani, virsli vagy párizsi kocka a legjobb hozzá, könnyen csúszik és nem lassítja a rágás a tanítást. Látni fogod, hogy milyen gyorsan tanul és hogy mire mennyi idő kell neki. Mivel kölyök, ezért a fogváltásnál durva károkat tud okozni, jobb esetben csak a cipőket rágja, de nekünk a cipős padot is szétdöntötte, amin nagyon sokáig aludt... Így váltottunk műanyag fekhelyre párnával. Kutyaiskolába én elvinném, fiatalon mehet a kuytaovi, itt sokat segítenek és a szocializáció is megfelelő felügyelet alatt van. Nekünk mivel későn került hozzánk, nem lett nagy játszópajti és résen kell lenni a sétáknál bizonyos kutyáknál. Akkor nem fogod tudni elrontani, ha következetes vagy és nem rúgod fel a saját szabályaid. Elrontani el lehet, de pont ezért lépj be a csoportba amit fentebb javasoltam, mert ott megmondják neked a tutit. Tulajdonképpen nekem is első bull típusú volt, szintén csak macska volt előtte, de hamar rá lehet érezni, az fontos, hogy lásd be, ha kevés vagy hozzá... Ennél többet nem tudok sajnos írni, mert nem ismerem a kutyát és téged sem. Fő a határozottság és a szabályok, akkor minden rendben lesz. Ja és egy normális nem műanyagcsatos nyakörv, mert ha nagyobb lesz, akkor az el is pattanhat, ha nagyon húz. Míg fiatal nincs sport (pl ne fuss vele). A barfot nem ajánlanám, pláne ha kezdő kutyás vagy. Jó minőségű nagyobb testű kölyökkutyának való tápot vegyetek neki és a súlyának/korának megfelelő adagot kapja. Illetve az első az állatorvos legyen, féreghajtás, élősködők elleni védelem, oltás...
2021. jún. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!