Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutyakozmetikus aki...

Van olyan kutyakozmetikus aki altatásban vállal szőrnyírást, és fürdetést?

Figyelt kérdés
A kutya nem enged magához közel idegeneket, de ismerősöket igen. Próbáltuk levágni a szőrét, de nem nagyon tűri. Elég vastag a szőre, és fürdetni is kéne, de a vizet sem bírja, ha rámegy.

2021. jún. 6. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Nem is vagyok benne biztos hogy kozmetikus altathat/bódíthat. Ő nem egy egészségügyi szakember.

Volt már valaha kozmetikusnál, vagy csak gondolod hogy nem tűrné? Lehet hogy ott nem is lenne probléma, mert tapasztalataim szerint minden állat meg van szeppenve a kozmetikusnál, teljesen máshogy viselkednek ott, mint a megszokott környezetükben. Másrészt a kozmetikusok nagyon tapasztalt, kedves, türelmes emberek, rengeteget tudnak a kutyák pszichéjéről és lelkéről, fel tudják őket oldani.

2021. jún. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Nincs olyan.

Altatást azért nem adnak csak úgy kedved szerint. Kockázatod vele az eletet is, van olyan hogy egyszer csak nem ebred fel ...


Vidd el kozmetikushoz, elmondod a problémád, legyen rajta szajkosar.

Aztan majd csak lesz valami...

2021. jún. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne is ilyen, nem tennèm ki ezért egy altatàsnak a kutyám. A fürdèshez, az emberekhez is hozzá lehet szoktatni. Pláne ha még kölyök kutya. (Ezt abból gondolom, ha nyírni kell, biztosan nem évek óta halasztod. ) tegyél rá szàjkosarat
2021. jún. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Dokitól esetleg kérni egy fél szem xanaxot, ha egyébként tuti egészséges a blöki, és utána kozmetikus.
2021. jún. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kozmetikusnál megszeppennek a kutyusok, ezért kérik hogy hagyjuk ott őket. Az enyém utálta az előző kozmetikust, a fülszőr tépésnél harapott, szájkosár ellenére is, letépte magáról. Yorkieról van szó aki 5 kiló. A mostanit nagyon szereti, le videoztatta nekem ahogy szedi a fülszőrét, ahogy fürdeti, szárítja. A kutyám állt pózban, és simán lehetett nyírni is, rá sem ismerni. Nagyon sokat számít a kutyakozmetikus személye.


Én előbb tanulnám meg nyírni vagy addig vadásznék egy megfelelő kozmetikusra aki tud bánni vele, de normális kozmetikus sem teszi meg szerintem hogy leszedálná a kutyát. Debrecenben évekkel ezelőtt volt ebből tragédia, hogy a kozmetikus úgy leszedálta a problémás kutyust, hogy nem ébredt fel.... Büntetőeljárás is indult ellene, de eltűnt a nő.

2021. jún. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Altatva csak olyan kozmetikus tud aki allatorvos mellett van. Mivel altato szert csak orvos tud adni!! Kozmetikus nem adhat!!


Illetve altatott kutyat nem lehet furdetni.



Keress olyan kozmetikust aki problemas kutyakat vallal netan ketten vannak. Szajkosarban lehet megtudjak oldani, de ha nem akkor marad a kopasztas boditva orvos mellett meg otthon ti megfurdetitek.



Nekunk egyszer hoztak olyan kutyat ladaban szajkosarban hogy agressziv. A gazdai ladabol nem mertek kiszedni -. -


Elhuztak a francba, hogy ok felnek...


Kiszedtuk a kutyat.

Felraktuk az asztalra szajkosaron keresztul nyalta a kezunket. Leszedtem rola. Ilyen tunder kutyaval reg talalkoztam.



De volt olyan is, hogy agressziv a kutya,mindig boditva nyirtak, de nalunk jol viselkedett, mi boditott kutyat nem is vallalnank.


Altatni viszont veszelyes, mert ido utan nehezebben fog felkelni vegul sosem kel fel.


Ismerosom bichonjaval volt ez 10 evig altatva nyirtak. Minden evben, otthon megfurdettek.Aztan tavaly elott mar alig kelt fel a kutya. Az orvos azt mondta meg egy boditas es a kutya nem fog felkelni. Vegul kerestem nekik kozmetikust aki bar draga meg tobb alkalommal kell elvinni es mindig nyir valamennyit a kutyan. De legalabb rendben van es altatni sem kell.


Kutyakat a szorapolashoz szoktatni gazdi feladara lenne ha o lusta akkor rendszeres kozmetikaba jaras kolyok kortol!!


Igy elkerulheto lennenek ezek az esetek. Alaltatas minden evben karos a kutyara nezve. Nyilvan ossze allt szorrel sem maradhat.

Sajnos nagyon elrontottatok a kutyat.



Udv egy kutyakozmetikus.

2021. jún. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Erre van a szájkosár, és jó kutyakozmetikust kell keresni.


Én voltam olyannál aki nem értette annyira a testbeszédét és nem megfelelően reagált rá. A kutyám elkezdte elhúzni a mancsait, nem engedte levágni a körmét, kész birkózás volt már a végén. Én is tiszta karmolásosan jöttem el.


A másik már magyarázta is mit miért csinál a kutyám. Ellökte a fejét, nem hagyta magát, nem dőlt be a hisztinek. A végén úgy vágta a körmét, hogy a kutyám elfordította a fejét és meg se próbálta elhúzni a lábát.


Egy tapasztalt kozmetikus megoldja.

2021. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

,,Minden altatás előtt az állatorvos megvizsgálja beteget az altatás biztonságossága szempontjából. Ezzel együtt előfordulhat, hogy bizonyos egészségügyi problémák rejtve maradhatnak. Az altatás megterheli a vérkeringést, a szívműködést, a tüdőt és a légzőszerveket. "


Ez csak egy rövid részlet, ha érdekel jobban utána olvashatsz, de szerintem ez bőven indokolja, hogy miért nem kéne altatásban szőrt nyíratni.


Egyéb opciókat már írtak jó páran.


Inkább azokat próbáld, lehet több idő, macerás, de mindenképp egészséges megoldás :)

2021. jún. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nyírtam már így kutyát, de állatorvosi rendelőben és orvosi felügyelet mellett. Végig ott volt mellettem a doki és nézte, hogy rendben van-e a kutya.


Ez nem úgy működik, hogy otthon bebódítod aztán gyorsan lenyírja valaki, mert bele is halhat a kutya.

Ha ez a terv, akkor beszélj egy állatorvossal!

2021. jún. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!