Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Legalja szemét tápoknál is...

Legalja szemét tápoknál is szemetebb tápot találtam? Hogy lehet ezt egyátalán forgalomba hozni?

Figyelt kérdés

Félreértés ne essék, tisztában vagyok a tápokkal, melyik milyen kategóriába tartozik, nem én akarok ezzel etetni. Néha el szokok olvasni számomra ismeretlen tápok összetevőit az üzletekben. Persze kb mindig a tipikus 4% hús és állati származékok felirattal találkozom az ilyen Tescos stb tápokon, meg sem lepődök, de bízom benne, hogy idővel jobbakat is gyártanak, vagy szigorítják a minimális hústartalmat. Rebndesen örültem, hogy az egyik Felix (macska) kaján 8% hús volt feltüntetve, ami nyilván szemét még így is, de legalább nem 4%. Viszont ma megdöbbentem.

[link]

Ez most komoly? 0,5% csirke? Ennyi erővel elég lenne csirke aromát tenni bele. Vagy még azt se, sűrítsék össze a lisztnek nem megfelelő búzát aztán gyúrják össze golyókra. Én úgy tudtam, hogy a minimum 4%-nak meg kell lennie. Hogy lehet, hogy ezt mégis árusítható?



2021. jún. 15. 17:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
34%
9, köszi! Én akárhogy nagyítok, pixeles az egész. A kutya valóban aranyos :D
2021. jún. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%
Plot twist: Ő az a bizonyos 0,5% hús a tápban.Humbug az a csirke szó ..
2021. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne lehetne forgalomba hozni? Tessék megmutatni a konkrét törvényt, amit megsért, ne csak ujjal mutogass rá! És ha már mutogatsz, akkor mutogathatnál a többi márkára is, úgy lenne fair.
2021. jún. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
75%

Már nem azért de 0% állati terméket tartalmazó tápokat is forgalomba hoznak.


Nincs erre vonatkozó jogszabály hogy mi és mennyi lehet benne. Vagy ha van, akkor az maximum vegyi anyagokat, azok maradékaira vonatkozhat, de nem a hústartalomra.

2021. jún. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
71%

Vannak egyenesen növényi eredetű tápok is.Vegán tápok,meg érzékeny gyomrú kutyáknak való tápok..

Pont a múltkor néztem hogy kutyaeledel pelyhek mondom mi a szöszi az.

"Csak növényt tartalmaz"


Futottam vissza a prémium tápokhoz.Kutyám van nem tehenem.:D

2021. jún. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
76%

A vegán tápokban még ennyi hús sincs. :-)


Egyébként még az sem feltétlenül jelent semmit, mennyi a hústartalom, mert az ennél jobbak között is vannak jelentős eltérések. Nálunk közel azonos hústartalmú (ennél sokkal jobb kategóriájú) tápok közül is volt olyan, amitől túl híg, másiktól túl kemény volt a kutyám széklete, nem elég ezt az összetevőt nézni.

2021. jún. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
87%
Persze, nem elég ezt nézni, de azért normális, felelősségtudatos ember nem etet húsevőt növénnyel.
2021. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
70%

Azért mert a gazda Vegán miért kellene egy hússal táplálkozó élőlényt is erre késztetni? Nyílván nem kiabál rád,hogy ő mást akar és mivel mást nem kap megeszi,de..ha egyszer ez neki nem természetes nem tudom miért erőltetik.

Szemétség és felelőtlenség is.Bevállal egy állatot hogy utána önkényesen helyette eldöntse mivel táplálkozzon.Ekkora körvonalban és szándékosan eltorzítani az étkezési szokásait egyenlő egy passzív állatkínzással.


Persze tudom "új hullámos" dolgok amiket én mint huszonéves 98'-as nem érhetek meg.

Nem is akarom megérteni.F*szság divatból tönkre tenni egy állatot.

2021. jún. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
61%
Én is adok húst a kutyámnak, és nem vagyok vegán, nem értem, miért lettem lepontozva csak mert megemlítettem, hogy létezik más is, meg hogy a magasabb hústartalmat nézni nem elég.
2021. jún. 16. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
87%

#18. Már pedig létezik vegán kutya, egészen addig amíg nem kap számára megfelelő táplálékot vagyis húst.


Volt egy tv műsorban egy vegán nő, aki azt állította a kutyája -egy husky egyébként- szintén vegán és nem ő erőltette, hanem a kutya választotta a növényi eredetű étrendet. A műsorvezető kérdezte ha most behozna egy tál húst meg egy tál vegán akármit akkor a kutya nem enné meg a húst? A nő mondta biztos,hogy nem.


Kirakták a kutyának a 2 kaját, egyből megette az összes húst , a másik kaját ott hagyta és lefeküdt... gondolom végre egyszer tényleg jóllakott. :D

2021. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!