Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a csivavákról?

Mi a véleményetek a csivavákról?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Érdekelne a véleményetek a csivava kutyákról. Főleg arra a kérdésre keresem a választ, hogy tényleg “egy gazdás” kutyus, és csak egy embert szeret kimondottan, a többit csak elviseli? Ha ez igaz, mit tegyek, hogy én legyek a családból az a bizonyos személy neki?

2021. jún. 26. 20:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%
Kiskorától fogva neveld. Egyébként azok a kutyák általában nincsenek nevelve, hisz azt hiszik minek kéne megnevelni egy ilyen kis aranyos kutyát, a szocializációt sem gyakorolják vele, semmi kutyasuli, pedig jót tenne nekik. Egyik ismerősömnek van egy csivavája, egy év után kezdte csak el csóválni a farkát ha meglátott, ma már kifejezetten szoros kapcsolatot ápolok vele, egy kis bújós angyal:)
2021. jún. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Aranyosak😁
2021. jún. 26. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
undorító, bocsi. kis szar, feltűnési viszketegséges, kisebbségi komplexusos idegbeteg vakarék. nem családbarát kutya
2021. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%
Vigyázni kell vele, éjszaka rá lehet lépni 😆😅
2021. jún. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
72%

😍🥰🥰🥰Nagyon szeretem őket!

Szerintem nem igaz,hogy "egy gazdás" kutyák. (Nem én vagyok a gazdája de mégis mindig nagyon örül nekem,mindig odajön hozzám. Mondjuk igaz,hogy mindig is sokat foglalkoztam vele. De a lényeg,hogy másokat is tud ugyanannyira kedvelni,mint a gazdáját. Csak törődés kell nekik.

2021. jún. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
68%

A sztereotípiákkal ellentétben nagyon jó kutyák! Csak jó helyről kell beszerezni.Nekem 3 hosszúszőrűm van és 2 rövid.4 kutyám agilityzik minden évben a kis termetűek közt rohannak végig a pályákon.A papillonokat gyorsaságban sosem körözik le,de szórakozásnak és programnak jó.:D


Az 5.kutyám sajnos már viszonylag öreg 12 éves,így őt ezzel nem terhelem.

Lehet velük menni akár órákig.Tény,hogy el tud fáradni egy fél/egy órás séta alatt de a pehely súlyú ebet csak felkapod és akár ölben viheted tovább.Pihen 10-15 percet és mehettek is tovább ha még van dolgod.

Igazi társ állat,neki mindegy,hogy gyalog,a táskában,az öledben vagy otthon a kanapén,de legyen valakije.


Ugat! Sokat,ez tény.Ahog a husky rengeteget vonyít.Beszédes kutya és ha rá is van hagyva mindent utazással próbál jelezni és elérni.

Korán kell kezdeni a szocializációt mert hajlamos a dominanciára,nagyon.De a kis termete nagy hátrány más kutyákkal szemben ezért hamar meg kell neki tanítani,hogy alkalmazkodó legyen minden helyzetben.


Egyébiránt én nem érzem egy gazdász kutyának.Neki mindegy,hogy ki de a családból a megszokott emberekből mindig legyen ott vele valaki.(egy 8 órás munka vagy suli időt azért kibír..:D)

Kintre nem való! Nem lehet kizárni,kirakni,vagy teljesen kint tartani.Társasági kutya amit akkor is ki-be járási lehetőséggel vagy teljesen bent kell hagyni a lakásban.(már csak azért is mert ellopják :D)


Tanítható sok trükkre,nevelni sem nagy ördöngősség egy kis kutyás tapasztalattal vagy kutya sulival és tény és való hogy se sok helyet se sok eledelt nem igényel.

De az a kevés eledel nagyon jó minőségű (illik) kell,hogy legyen.

És elég mini falat is kell (real nature wilderness minije nekik nagyon jó! Nagyon nagyon apró és pont kényelmes elrágniuk).


Sok mindent tudnék mondani,de én az ugatást leszámítva csak pozitívat.A kis mérete és mindenhol elférek mérete miatt is ideális utazó társ,kis lakásba is elvan,ha jól van nevelve minden közegben jól érzi magát,nyugodt,és mindenkit maga köré tud csavarni már csak azzal is,hogy "de pici,de cuki".


Persze minden alkalommal ha szembe jön egy nagy kutyás fel fogja tenni a kérdést,hogy "az kutya? Tényleg? Azthittem macska" vagy megkapod vele,hogy "a kutya közepes mérettől kezdődik",de ezt le kell szarni.Sok a primitív tahó.

2021. jún. 26. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Személyes(!) Vélemenyem és tapasztalatom szerint Nem egy barátságos fajta. A másfél kilójával kutyának csúfólják, mikor a macskám nagyobb náluk. Emellett agresszívak, legtöbben nem nevelik, ez persze nem a kutya hibája. Tényleg igaz, hogy feltünési viszkedegségük van, mindenre veszettül ugatnak. A lépcsőházban már többszőr bokán harapott Cukiborsó Szofia névre hallgató kis "légynek se ártana kutyuli". Sűrgőségi, tetanusz, 2 öltés. Odéb rugni nem merem, mert akkor én leszek az állatkínzó dzörnyeteg és A szőke Barbie baba csaj izomtömeg kopasz paliával nem merek vitatkozni. Összeségeben az egész fajtát úgy ahogy van nem szeretem. Se a személyiséget, se a kinézetét.

Tudom milyen sors vár a kommentemre, valószínűleg 0ra leszek pontozva a csivava gazdik által. De erről szól a gyk. Megkérdezik a véleményed és, ha nem tetszik megy az X.

2021. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
37%

Na,ott is a sztereotípiára épülő kamu sztori.Csivava + szőke barbie baba + kopasz kigyúrt csávója.


Ennyire ne unatkozzatok már ;D

2021. jún. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Igen, teljesen igazad van abban, hogy sokan nem nevelik hiszen olyan pici senkinek se tudna ártani -gondolják a felelőtlen gazdik-

6/7(21:09) Köszönöm, hogy ilyen választ adtál, nagyon hálás vagyok neked.

Tenyésztőtől fogom vásárolni, viszonylag híres tenyésztő a csivisek körében( hát meg is van az ára a kutyusoknak, de ez nem akadály számomra hálisten🙏🏻) Suliba járok, így szeptembertől kezdve reggel fél 8tól 3ig egyedül lenne, pontosabban a másik kutyusom társaságában. A jelenlegi kutyusom egyáltalán nem ugat szerencsére, viszont most kicsit megijesztettél, hogy ugatósak. Én ezt nem hallottam, pedig mélyen beleástam magam a témába. Szerinted hogyan tudnám leszoktatni majd az ugatásról? Panelban lakom, így elég kellemetlen lenne ha végig, amíg suliban vagyok ugatna. :(

2021. jún. 26. 21:43
 10/20 anonim ***** válasza:
46%

Én nem a kutyát, hanem a gazdáikat utálom.

Nagy testű kutyám van, folyamatosan őrjöngenek rá a kicsi yorkie-csivava kutyusok és a gazdáik (ált flegma restingbitchface macák) engem vernek szemmel ahelyett, hogy nevelnék az őrjöngő kiskutyáikat. Egyszer egy havanese kutya támadt neki, és a kutyám csak állt és bámult, nem támadott vissza!

És férjem is sokat sétáltat, ő is megjegyezte nem egyszer, hogy ezek a kis méretű státusszimbólum fajták gazdái minősíthetlenek (persze vannak kivételek). Még csak bocsánatot sem kérnek, semmi, én vagyok a köcsög, mert a kiskutyája nincsen szocializálva.

A hetest megértem.

2021. jún. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!