Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok? Illetve alkalmas-e egy staffordshire terrier?

Figyelt kérdés

Jelenleg egyedül élek egy kisvárosi lakásban. Munkám miatt rengeteg szabadidőm van. Hosszú megfontolás után úgy döntöttem jövő tavasszal szeretnék egy kutyát.

Két kedvenc fajtám van a Staffordshire Terrier illetve a Golden Retriever. Eléggé két véglet.

Elsősorban egy hűséges társat szeretnék akivel sokat tanulni, játszani és lefárasztani mind fizikailag mind agyilag. Van némi gerinc problémám ami miatt néha sokat fekszem de alapvetően szeretek sétálni.

Viszont van dolog ami szintén fontos nekem. Szeretném biztonságban érezni magam mellette. A mai világban rengeteg rosszat lehet hallani. A rokonságban van kisgyerek, kutya, macska vegyesen kicsik nagyok egyáránt.

Tudom a Staffordshire terrierről rengeteg mindent mondanak. Arra lennék kíváncsi, hogy lehetne belőle egy megbízható fajta?

Barátaim is jönnének hozzám ahogy eddig is. Szeretném ha velük is barátságos lenne.

Goldiról olvastam, hogy veszély esetén nagyon kevés az esély, hogy megvéd. Maximum ugat meg morog de nem lép.

További kritérium, hogy 10-30kg között legyen.

Dunapart van a közelben illetve egy nagy placc ha elengedném az nem akadály.



2021. júl. 4. 09:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy minden nevelés kérdése de mégis van egyfajta ösztön minden kutyánál.
2021. júl. 4. 09:40
 2/17 anonim ***** válasza:
88%

Ha gerincproblémád van, akkor biztos nagyobb kutyát szeretnél? Néha elkerülhetetlen, hogyfel kelljen emelned...



Amúgy ha nem gond, szerintem a labrador lene megfelelő. Ő meg is véd, és barátságos is lehet.

2021. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
38%
Staffi nagyon jó kutya :D sokan mondják, hogy agresszív, de ez teljes mértékben egyedfüggő. Egy labrador is lehet épp annyira nem toleráns, mint mondjuk egy pit bull. Nyílván bizonyos fajtáknál kissebb-nagyobb az esély ilyen hajlamra. Szerintem neked való a Stafford ;) Viszont nagyon nagyon vigyázz honnan veszel kutyát. Ne apróhírdetésből, mert akkor 99%, hogy lesznek egészségügyi problemái, és hajlamos lesz az agresszióra. Nem tudom az anyagi helyzetedet, de ne sajnád a pénzt a kutyádra, és a benzint se (ha esetleg messzeb kell érte menni.) Mert egy kutyát 12-14 évre veszel, nem 2 napra!!! Ha mázlid van, egy igazi társat választasz magadnak!
2021. júl. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Mondanám a németjuhászt mert az tipikus őrző védő, de nem hiszem, hogy boldog lenne egy lakásban és amúgy is neki nagyon sok foglalkozás kell ahogy kb az összes nagytestűnek. De ha már lakásba akkor rövid szőrű pl. Rottweiler?
2021. júl. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
77%

A stafford sem őv fajta, nem arra tenyésztették ki, hogy megvédjen. Nem is fog komoly képzés nélkül. (Viszont ha képzed erre, nem védhet meg, nem fordulhat ember ellen, mert onnantól fegyvernek minősül.)

Mindkettő alapvetően munkakutya. Retrieverekben vannak nyugodt vonalak, de azt meg kell keresni. Ha nem figyelsz, hogy honnan veszed meg, könnyen kifoghatsz rossz idegrendszerű, hiperaktív, beteg kutyát. Sajnos egyre több az agresszív labrador és golden a felkapottsága és a szaporítás miatt.

A stafford remek kutya, de terrier, ennél fogva makacs, önálló, kemény, brutál nagy ösztönökkel. A séta édes kevés lesz neki! Dolgoznod kell vele, napi szinten le kell fárasztanod agyban és ösztönben is. Emellett a nevelése nehéz, hatalmas tudatosságot igényel. Nagyon nem való első kutyának!

2021. júl. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
69%
Vidd kutyasuliba, kezdőként eladahatsz, ott korrigálnak ha van valami. Egyébként fárasztani remekül lehet úsztatással, kerestetéssel, labdázással, futópaddal, agárpályával stb is, nem kell neked is feltétlenül mozognod vele együtt. Ha nagyon tetszik afajta, nyugodtan vegyél egy amstaffot
2021. júl. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem első kutya lenne. Van tapasztalatom nem arról van szó. Szaporítókat nem támogatom egyáltalán.

Nem csak sétálnék agyilag is le tudom fárasztani/futtatni.


Még a Rövid szőrű német vizslára is gondoltam.

2021. júl. 4. 14:13
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Gerinc problémával jól gondold meg a nagyobb kutyát,mert ha ránt rajtad egyet nehogy baj legyen.


Nekem egy 20 kgos kutyám van (wheaten terrier) de nagyon erős. Azért többnyire láb mellett jön laza pórázon de azért van,hogy ránt egyet ha pl macskát lát. Télen jól el is taknyoltam,mikor megrántott és meg is csúsztam.


Szóval csak azért írom,hogy főleg fiatal korban előfordulhat,hogy megránt vagy neked kell vissza rántani.


Staffik jó fejek erős nevelés mellett, viszont mivel erős fajta terrier is, ezért erőben kell lenni náluk is.Kutyafuttatóban beszélgettem több alkalommal egy lánnyal,staffija van. Jól elvoltak a kutyáink. Mondta kutyasuli meg napi szintű tréning nélkül biztos baj lenne a kutyával,mert mikor el kellett utaznia egy hétig anyjáéknál volt. Aztán mentek sétálni, a kutya meg rángatta őt,meg mintha elfelejtette volna az eddig tanultak.


Golden azért könnyebben kezelhető.


Viszont azért ők is nagy testűnek számítanak.


Konkrét védelmi képzés nélkül egy kutya sem fog éles helyzetben reagálni ha megtámadnak.


De egyébkémt önmagában ha van nálad kutya ( jó nem egy 5 kgos) akkor nem fognak rád támadni.


20 kgosomnál is,aki pedig nem félelmetes,mégis este kikerülnek minket :D


Megyek pl jobb oldalt a járdának, jobb kezembe a 6kgosom, balba a 20, és átmennek arra az oldalra ahol a kicsi van :D nagyon vicces.

2021. júl. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
ja meg pl parancsra morgás,ugatás tanítása sokat jelenthet.
2021. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%

Gerincproblemaval miert akarsz brutal nagy mozgasigenyu kutyat? Veluk futni, turazni, mozogni kene SOKAT.

Nemet vizslank van, tudom mirol beszelek.

Megvedeni egyik kutya sem fog csak ugy, maximum annyiban, hogyha ijesztobb, csunyabb, tasztitobb kulsoleg a kutya, akkor talan elkerulnek az utcan seta kozben, de ez se garancia semmire. Ha betores van, 2 perc es kiiktatjak a kutyat, megoldjak, nyugi.

2021. júl. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!