Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szabad büntetni a...

Miért nem szabad büntetni a kutyát?

Figyelt kérdés

Sok kutyás ismerősöm van. Mostanában úgy vettem észre, hogy nagy divat lett a liberális nevelési módszert. Tehát hogyha valami jót csinál, akkor jutifalatot kap, ha meg rosszat, akkor legfeljebb szóban elmondják neki, hogy "ezt nem szabad". Ezek a kutyák között van pár nagyon neveletlen, idegbeteg is, akik pl. gond nélkül leverik az asztalról a vázát, széjjelrágják az összes cipőt (a rágókájuk persze érintetlen), agresszívak minden más kutyával, stb. Kérdeztem az így nevelőktől, hogy miért nincs megbüntetve ilyenkor a kutya, és mindegyikük azt mondta, hogy azt nem szabad, azzal ártunk neki mindenképp, csak jutalmazni szabad.

Miért lett divat mostanában ez a nevelési módszer? Általánosságban kérdezem, nem feltélen csak kutyákra vonatkozóan, mert ugyan ez megfigyelhető a gyerekeknél is.



2021. júl. 29. 12:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

"ugyan ez megfigyelhető a gyerekeknél is."

És ugyan ez a viselkedés is.

Bocs ez off volt, de így van.

2021. júl. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem egy nevelőcélzatú pofon, vagy ha felemeli az ember a hangját, az sokkal kifizetődőbb a későbbiekben, főleg akkor, ha nem egy kistestű kutyáról van szó. Nem vagyok az erőszak híve abszolút, félreértés ne essék, az olyan embereket nem bírom elviselni, akik összeverik a kutyájukat, de meg kell húzni a határokat.
2021. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%
Ha szetragja a cipőket odahívod és lekeversz neki egyet. A kutya okos összekapcsolja az ok okozati viszonyokat. Nem kell szarráverni szegény állatot, de egy szimpla 'nem' nem fogja benne tudatosítani benne, hogy rosszat csinált. A nem az egy pillanatyi tiltás lényegében. Mint ahogy nem-mel jelzed neki pl azt, hogy ne menjenk ki a kapun.
2021. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Mert nem éri,hogy miért bűnteted.Nem tudja,hogy amit szétrág az egy cipő amit te a lábadon viselsz.Ha meg is figyeli akkor sem érti miért viseled.

Neki ugyan olyan tárgy mint bármi más.

Elvered érte,és nem mer majd hozzá nyúlni,de nem azt tanulta meg,hogy azt neki nem szabad,mert az nem az övé,hanem azt,hogy nem szabad mert bántod érte.


Ha te olyat teszel ami számomra rossz én sem keverek neked le egyet nevelési célzattal.

Mert nem megyek vele semmire,nem azt akarom hogy félj tőlem.

A kutya se akarom,hogy féljen tőlem ezért nem bűntetem.Megtanítom neki,hogy más az amit ő rághat.Adok a szájába játékot és megdícsérem ha azt rágja.Ha nem azt rágja rászólok és elveszem tőle,vissza adom a játékot.


A gyerek sem tanul a verésből.Csak félni fog tőled és legfeljebb nem előtted csinál semmilyen f*szságot ami eszébe jut.Ezért szökik el/tűnik el annyi gyerek.Nincs szülő akihez nyíltan oda mehetne és elmondhatná hogy mit akar csinálni mert azonnal bűntetik még a gondolatot is ahelyett,hogy elmondanák mit és miért nem szabad.

2021. júl. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

Hogyne kellene büntetni,ez alap ebből tanul mint ahogy a gyereket is neveled (remélhetőleg). Nem agyonverni nyilván,de ha nincsenek felállítva szabályok az senkinek sem jó.

A kutya nem fogja érteni ha csak elmondod neki,hogy "Fifike most nagyon-nagyon csúnyán viselkedtél,többet ilyen nem teszel, ígérd meg"...


A kutyák amúgy is falkában élnek és a falkán belül is vannak szabályok.Ha megnézed már az anyakutya is morog, vagy odakap és picit megrángatja a kölyköt ha engedetlen.

2021. júl. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Szabad büntetni, csak nem mindegy, mikor, és mi a büntetés. Ha csak arra érsz haza, hogy szét van rágva a cipőd, az teljesen más, mint hogyha rajtakapod, hogy épp elcsórta, és készül cafatokra szedni.
2021. júl. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%

Miert kellene fenyiteni egy kutyat? Nem vagytok egy sulycsoport - tehat minden erkolcsi norma szerint - gyokerseg a kisebbet bantani!!!


Vagany vagy? Allatot akarsz bantani? Menj ki az allatkertne es kezdj ki az oroszlannal, vagy a jegesmedvevel - ne a kisebbet bantsd!!!

2021. júl. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

Aki itt most lepontoz mindenkit...

Ha egy liberális nevelésű kaukázusi, egy kuvasz vagy egy rottweiler csak úgy kedvtevésből kiharapja a fél oldaladat, remélem elintézitek egy ejnye-bejnyével.

Mert oké, hogy egy csivavára rádobsz egy törölközőt védekezés gyanánt, de egy nagytestű kutya ha nem tudja hol a helye, az igencsak veszélyes. De akár egy jagd terriernél sem tudom mire mennének a liberális neveléssel.

2021. júl. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

Már hogyne lehetne büntetni. Úgy tényleg nem tudja összekötni, ha órákkal később bünteted, de ha rosszat csinál és egyből bünteted, akkor tudni fogja. A kutya nem egy hülye állat.

Ha pl. még fiatal és a dominanciáját fitogtatja, akkor bevett módszer, hogy a gazda megadó pózba kényszeríti. Azért írtam fiatal kutyát mert egy 60 kilós kaukázusit már nehéz leteperni.

Nálunk volt olyan eset, hogy kiszaladt a kutya. Büntetésként a kennelbe zártuk néhány órára. Tehát az elzárás is lehet egy büntetés. De legtöbbször, ha következetesek vagyunk, elég a szigorú rászólás.

Én is olvastam ilyen írásokat, hogy nem szabad büntetni semmiképp, csak a "pozitív visszacsatolás". Én ezzel nem teljesen érek egyet. Se kutyánál, se gyereknél.

2021. júl. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Kb 20 kg a kutyám, 1 évesen fogadtam örökbe (semmi traumája nincs, a menhelyen született, és azóta is imád mindenkit aki akkoriban ott dolgozott) nem kicsi, de nem is egy nagytestű, viszont már igencsak veszélyes lenne ha nem tudna viselkedni. Azt vallom, hogy érdemes jutalmazni minden kis sz@rért, de ha olyan dolgot csinál, pl egy másik állatot bánt (az enyém a süniket akarja levadászni, kárt még nem sikerült tennie egyben sem, de megpróbálta) akkor 1-2 KISEBB pofon belefér, meg ha nagyon súlyos esetleg akkor elkapni a grabancát, de amúgy én ha úgy jön ki hogy éjjel sétálunk, akkor suttogva is le tudom szidni, kizárólag szóval meg testbeszéddel, hogy úgy összehúzza és megadja magát, mint más kutyája akkor sem, ha ordibál vele meg üti (láttam több ilyet) . Pedig én sosem bántottam.
2021. júl. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!