Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi az a korkülönbség, ami...

Mennyi az a korkülönbség, ami még nem zavaró több kutya tartása esetén?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy nincsenek nagyon eltérő igényeik. Nekünk van most egy 13 éves és 2 fiatalabb (1,5 és 2,5 évesek) kutyánk, de a 10 évet soknak tartom. Az öreg már lassú, egészségügyi sétával bőven boldog lenne. Emiatt gyakran hagyjuk otthon, mert nem bírja a tempót pl egy kiránduláson. A fiatalok meg igénylik, le kell mozgatni őket.


Maximum mennyi idős kutyát fogadnátok be 2-3 éves kutyák mellé?


2021. dec. 11. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Semennyit, bőven elég kettő már a háznál. Három már falka.
2021. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%
Nem elég a 3 kutya? Van keret arra, hogy minőségi táplálékkal etesd őket és tudod fizetni az esetleg állatorvosi kezeléseiket?
2021. dec. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is három van (4, 11, 14 évesek), szerencsére van kert, így számomra teljesen rendben van a korkülönbség.


Naponta van egy nagy, közös séta, a legfiatalabbal foglalkozom külön is itthon vagy edzéseken, illetve versenyezni is járunk. A 11 évessel ritkábban, de szintén külön is foglalkozom, itthon edzegetünk, ő már nyugdíjas. A 14 éves nincs már a legjobb formában, kb hetente elviszem csak őt sétálni, ez az ő "énideje".


Én azt szeretem a kutyákban, hogy lehet velük aktív életet élni, biciklizni, sportokat kipróbálni és versenyekre járni. Inkább ez a legfőbb döntési tényezőm, nem a meglévő kutyák kora, ha örökbe fogadok. Így max 3 éves, minimúm 1 éves kutyát vinnék haza. (azért egy évnél idősebb, mert akkor már látom a személyiségét, a testalkatát, a terhelhetőségét, tenyésztőtől nyílván inkább kölyköt hoznék, de egy keveréknél ez egy elég nagy zsákbamacska)


Nem tudom, hogy neked mik a preferenciáid, de ha menteni akarsz és teljesen hobbi kutya lenne a negyedik, akkor hozz ki egy 3-4 év feletti kutyát, akár öreget is. Rájuk már alig van jelentkező, pedig sok csodás kutya van közöttük. A 10 év felettiek, hacsak nem apró termetű és "szép" kutyák, végképp nem kellenek senkinek, jobban éreznék magukat egy meleg szobában a puha kanapén "otthonhagyva", mint a hideg kennelben.


Azt is mérlegeld persze, hogy az anyagi rész rendelkezésre áll-e.

2021. dec. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csóri öreg kutyád még él, hova számolgatod az utódja korát?
2021. dec. 11. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Imádom, hogy kérdést sem lehet feltenni. Elméleti kérdés volt, nem akarunk negyedik kutyát, de jövőben biztosan adódik olyan helyzet, hogy új kutyánk lesz.


(Egyébként anyagiakra válaszolva, 3 kutyám etetésére költök annyit, mint mások egy nagyobbra, mivel kistestűek)

2021. dec. 11. 21:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!