Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba Inu tartása panelban?

Shiba Inu tartása panelban?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy kutyát, főképp egy Shibat. Viszont panelban lakok és így nem tudom nekik ez mennyire megfelelő. Mindennap letudnám vinni sétálni többször is (egyszer reggel korán és máskor délután) és lenne is egy kert ahol tudna játszani, futkározni.

2022. jan. 7. 14:57
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
84%
Alapjában véve lehet panelban kutyát tartani, a lényeg hogy le legyen mozgatva. Illetve fontos azt is mérlegelni, hogy azt a kutyát 10 év múlva is le kell vinni korán reggel ugyanúgy… szóval nem 1 évre szól a kutya. Ne tervezz nagy nyaralásokat a következő 10-15 évben, ahogy külföldi melót sem. Ha nem vagy biztos benne hogy 10 év múlva is azt tudnád adni a kutyának amit most tudnál, akkor inkább hagyd meg a kutyának a lehetőséget hogy olyan gazdához kerül aki valóban elkötelezett és foglalkozik vele.
2022. jan. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Légkondit mindenképpen szereltess be, illetve inkább 4-5 alkalommal kell majd levinned hogy elvégezhesse a dolgat. Az egyedülléthez már első második naptól kezdve fokozatosan szoktatsd hozzá, így nem lesz szeparációs szorongása, nem fog állandóan cirkuszolni amíg távol vagy.

A fajta elég makacs, energikus, erre készülj fel.

Egyébként mint bármely más kutyánál fontos a következetes nevelés és az adott kutya igényeinek megfelelő mennyiségű játék, séta, komolyabb fizikai fárasztás és tréning.

Nem egy agysebészet szerencsére, de azért jobb felkészülni. Kb ennyi

Sok sok

2022. jan. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
87%

1: Nem értem az összefüggést a kutya és a nyaralás, vagy a külföldi meló között. Nekem is van kutyám és macskám is, minden évben elutazok párszor és nem omlik össze a világ azért mert arra az időre rokonoknál vannak. Ha meg lenne egy lehetőségem, simán kiköltöznék, vinném őket magammal


Azért néhányan túldramatizálják az állattartást

2022. jan. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
65%

Egy kutyának a napi aktív ideje átlagosan 4-6 óra, a többiben alszik, pihenget. Kérdés, hogy az aktív idejét hogyan és mivel tudod kitölteni, ennek tudatában kell fajtát választani.


A shiba egy alapvetően elég akaratos, konok fajta, emelett nagyon ragaszkodó és gazdi függő. Emellé nagyon éles, nyavajgó ugatása van. Sokszor nem is ugat, csak nyöszörög. Első kutyának nem ajánlanám, pláne ha egyedül nevelnéd, mert pillanatok alatt a fejedre nő.


Szerintem elsőnek valami alacsony mozgásigényű, önállóbb fajtát kellene választani (pl. angol bulldog, basset hound, shi tzu, Cavalier spániel klasszikusan ilyenek), és max pár év múlva amikor már beállt a kutyás rutin és nagyjából képben vagy akkor hozzá lehet adni a családhoz egy kicsit erősebb kezű gazdát kívánó fajtát.

2022. jan. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
67%

Panelba lehet kutyát tartani, más kérdés hogy jól fog-e elsülni a dolog.


Személyes véleményem az, hogy nem érdemes panelba tartani. Nyílván senki nem vagyok hogy megmondjam, ki/mit tarthat, egyik ismerősömnek jó a kutya, nem pisil be, jelzi ha menni kell, nem tör/zúz ha egyedül van hagyva.


Másik példa barátnőm kutyája, össze vissza sz*r, hugyozik a lakásban, ha valaki elmegy otthonról ugat egyfolytában amíg el nem megy a hangja, vagy morog ha kilépsz az ajtón. Kellemes érzés reggel 6 kor arra kelni, hogy benne vagy a sz*rban vagy pisiben.


Nyílván neveltetés kérdése is, csak ez valahogy elmarad miután ott a kutya, utána meg keseríti az ember életét.


Panelban nagyobb felelősség az állat, és komolyabb harc, ott nem rakhatod ki a kertbe, mellesleg az én kutyám tanítás nélkül tudja mikor be kell jönni a házba, vagy épp jelez ha ki akar menni.

2022. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Kb. 6-7 órát lenne egyedül, vajon ennyi időt kibírna annélkül, hogy kikéne menjen? Légkondi van.
2022. jan. 7. 15:33
 7/22 anonim ***** válasza:
92%

#4

Lehet, hogy valakinek volt már 10 kutyája, de az nem jelenti azt, hogy tapasztalt és jó gazdi lenne. Lehet valaki pedig már az első kutyáját is nagy szakértelemmel fogja nevelni. Minek vegyen bulldogot, ha az a fajta nem tetszik neki…lehet ő aktív, játékos kutyát akar, a gazdilétbe hamar bele lehet rázódni, csak sokat kell olvasni a témában és kutyasuliba járni.

2022. jan. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
67%
#6 az elején nem fogja kibírni, készíts be kutyapelust a szobakenneljébe, de egy felnőtt kutya simán kibír ennyit.
2022. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem is vegyen magának olyan kutyát amilyet akar. Hagyjuk már ezt a kezdőgazdis maszlagot, sokak tényleg átesnek a ló túloldalára. Ne vegyen magának olyan kutyat, amilyet szeretne, kész röhej. Normálisan mindennek utána kell olvasni, felkészülni, szakképzett oktatóhoz járni, ennyi. Bárki bevállalhat bármilyen kutyát, csak oda kell figyelni és tudomásul venni, hogy nem egy könnyű eset lesz
2022. jan. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

3


Akkor ballagj el egy menhelyre, aztán kérdezd meg az ott lévő kutyák javarésze miért került oda. Figyelj, sorolom milyen válaszokat fogsz kapni: külföldre kellett menni dolgozni, nincs rokonom aki vigyázna rá míg én nyaralgatok, nem akarok korán kelni, nincs időm már rá, tönkretesz a lakásban mindent (vajon miért), stb.stb. Nincs túldramatizálva semmi, pusztán nem mindenkinek való az állattartás. Neked éppen vannak rokonok akik vállalják, de ez nem mindenkinél van így. Az a gond, hogy mindenki a saját f.szságából indul ki. Azért mert te meg tudod oldani, rohadt sokan nem. Ennek ellenére ragaszkodnak a kutyához, majd 5 év múlva ott rohadnak meg szerencsétlenek a gyepmesteri telepen.

2022. jan. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!