Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire megbízhatóak a...

Mennyire megbízhatóak a menhelyek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy kutyát és gondolkodom az örökbefogadáson. A helyzet az, hogy én a későbbieknek szeretnék macskát is. Interneten véleményeket olvasgattam és elég gyakori esetnek tűnik, amikor elhallgatnak valamit az állatról szándékosan. Egy kicsit rizikósnak érzem, de nagyon csábít, hogy rendes otthont tudnék adni egy kutyának.

Mennyire megbízhatóak a menhelyek ilyen szempontból? Mik a tapasztalatok?



2022. jan. 24. 11:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pár egyesület kommunikációja nem szimpatikus, illetve némelyiknél az, hogy nem állítják le a posztoknál, ha a fotelállatvédők átkozódni kezdenek pontos információk ismerete nélkül. Tapasztalatom a Border Collie Fajtamentő Egyesülettel van, nekem tőlük van kutyám, én egy részletes bemutatkozó levéllel kezdtem, tudtam, hogy kb. milyen kutyát szeretnék, és a kiszemelttel kapcsolatban ezeket le is írtam nekik, szimpatikus, korrekt egyesület, minden zökkenőmentesen ment, van egy facebook csoportjuk az örökbefogadott védenceiknek, így tudják követni, mi újság velük, és persze a gazdik is lelkesen posztolnak.
2022. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
24%

Most nem azért, de a netre mindenki azt ír, amit akar. És leginkább azok hisztikéznek, akik nem kapnak mondjuk full kerti tartásra kistestű, vékony szőrű kutyát vagy nagy mozgásigényűt kis lakásba stb stb.

Én egy kis tököli menhelyről hoztam kutyust és a Noétól cicát (nem együtt, sajnos a kutya idős volt, már nem él). Mindketten maximálisan korrektek voltak, segítettek és nagyon hamar reagáltak mindenre. Igaz, korrekt, részletes, minden fontos infót tartalmazó (hol tartanám, mennyi időm lenne rá, milyen az életvitelem stb) bemutatkozó levelet írtam mindkét esetben és nem hőzöngtem, hogy hogy mernek kérdezni bármit is. Nyitott voltam arra is, ha esetleg nem a kiszemelt állatot gondolják nekem a legmegfelelőbbnek.

2022. jan. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!