Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaoviba megéri járni?

Kutyaoviba megéri járni?

Figyelt kérdés

Elég tapasztalatlan vagyok még. Lett egy 12 hetes kutyánk, nem tudom megéri-e kutyaoviba járni vele.Tudom, hogy ez is fontos nagyon, de azon felül, hogy játszik más kiskutyákkal, van valami haszna?

Illetve, ha 2 hetente megyek 1x, az úgy ér valamit?

Később kutyaiskolába mindenképpen menni fogunk.


2022. febr. 11. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Oviban is van tananyag. Behívás, ül, marad. Az alap parancsok. Megtanulja, hogy játék közben is figyeljen rád.
2022. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Én voltam két kutyasulinál is kutyaoviban az első alkalmakat megnézni, de nekem nem jött be, mert 4-5 ezer forint / óráért a behívást és az ül parancsokat megtanítani sokallom, főleg, hogy ezeket már 13 hetesen is tudta. Utána találtam egy olyan foglalkozást, ami nem tanfolyam jellegű, bármikor bármilyen idős kutyával lehet csatlakozni (ez kimondottan kistestűeknek van, de gondolom nagytestű csoport is létezik). 2 ezer forint egy alkalom és tanítják az ül, fekszik, láb mellett séta, behívás parancsokat + agility és szocializáció, itt is sokszor el vannak engedve játszani. Ez nekem sokkal jobban tetszik. Szóval én mindenképp javaslom, hogy járj vele kutyás foglalkozásra már kölyökkorában is, de nem csak kutyaovi tanfolyam létezik, érdemes mást is megnézni. Már csak azért is, mert a tanfolyamok minden hétvégén vannak, ha kihagyod, akkor buktad annak az alkalomnak az árát, a szabad foglalkozásokra pedig ha tudsz mész, ha nem nem. Nem bukod el a pénzt.
2022. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes megnézni egy-egy órát, nem csak az ovit, a sulit is. Nekem jó volt az ovi, igen, "csak" játszik, ami alatt biztonságos környezetben szocializálódik. Voltak más kutyák, akikkel nagyon szeretett ott játszani.

Nekem pont a suli nem jött be, mert bár hivatalosan rugalmasak voltak, igazából épp a többi gazdi volt merev. Szóval eléggé megszóltak, ha kilógtál a sorból, ezért nem éreztem jól magam, ki is maradtunk.

2022. febr. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a kutyaovi legnagyobb haszna nem az ül, fekszik és hasonlóak tanítása (ki ne tudná otthon megtanítani?), hanem az, hogy sok inger éri őt. Sok ember, kutya veszi körül (sokan elhanyagolják mennyire fontos a korai szocializáció), ellenőrzött körülmények között fedezhet fel egy csomó dolgot, és nem utolsó sorban a gazdát magát is tanítja, hogy hogyan legyen magabiztos vezető, nem pedig komolytalan gazdi.
2022. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Kutyaovi kimondottan fontos, nem csak a kiskutyanak, hanem a gazdinak is. Ott a kiskutya hasonlo koru kolykokkel, jatszva tanulja meg az alapokat es a kedves gazdi is egy csomo dolgot megtudhat a kutyak viselkedeserol. Kozben persze a kutya-gazdi kotodes is alakulgat.

Szerintem sokkal fontosabb a kutyaovi, mint a kesobbi iskolak es tanfolyamok.

Ha talalsz egy jo iskolat, oda szivesen jarnak az emberek. En kutyam mar felnott, de vissza-visszajarunk a suliba, vagy csak siman bekoszonunk.

2022. febr. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"ki ne tudná otthon megtanítani?"

Rengetegen.


A kutyaovi legfontosabb része a szocializáció lenne, azaz kontrolláltan ismerkedni más, hasonló korú kutyusokkal és a világgal. Amire oda kellene figyelni az az, hogy:

- legyen kezelve, ha az egyik kutya sok a másiknak. Sokan leszarják cagy ráhagyják, hogy oldják meg maguk vagy közéjük 'asznak egy zörgős palackot. Nem kéne..

- ne tolódjon el túlzottan az alapfeladatok irányába. Gyerekkutya. Azon kellene lennie a hangsúlynak, hogy szeressen meg tanulni. Nagyon nem azon, hogy minél rövidebb idő alatt minél több információt tömjenek a fejébe.

2022. febr. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha lett volna lehetőségünk, mi mindenképp jártunk volna. Sajnos itt nálunk nem volt lehetőség. Nagyon jó dolognak tartom, mert így tudod szocializálni a kutyát. Ha lehet, hetente vinném. Heti 1 alkalom szerintem bele kell hogy férjen az ember idejébe...
2022. febr. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, és a többi kis hülyével tud játszani, falkázni. Mindenképpen.
2023. okt. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!