Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyek a legszelídebb, legkedv...

Melyek a legszelídebb, legkedvesebb kutyafajták?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy minden egyed más, de azért most mégis próbáljunk meg általánosítani kicsit.

2022. febr. 13. 10:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Bernipásztor szerintem az egyik legkedvesebb fajta. Okos, barátságos, könnyen tanítható.

Gyerekekkel jól kijön. Imádja a gazdáját. Emberekkel, más kutyákkal is nagyon barátságos alapvetően.

Nekem az egyik kedvenc kutyafajtám.

2022. febr. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Szinte az összes. Minden a neveltetésen múlik.
2022. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
Vizslaval van tapasztalatom, igy en meg ot mondanam, mivel a tobbi fajtat nem ismerem. Iszonyatosan emberkozpontuak, imadjak a gyerekeket is, csodalatos kutyak. Hatrany lehet a nagy mozgasigenye persze, de kinek mi, en aktiv eletet elek, nekem tokeletes.
2022. febr. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%

Hát én már találkoztam agresszív vizslaval és bernivel is.

Agresszív huskyval még nem.

2022. febr. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

En talalkoztam mar agressziv goldennel is, pedig aztan ok is eleg kedvesek, es akkor mi van? Mindenre lehetne ellenpeldat mondani, mert nyilvan ha a kutyahoz hozza se nyulsz, lancon/ kennelben tartod kint es epphogy kidobsz neki egy kis kajat, akkor nem lesz tul kedves, ertheto okokbol.

Tartasi korulmenyektol is erosen fugg, de szerintem ez egyertelmu.

2022. febr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Én a 2-es válaszolóval értek egyet, alapvetően egy jól nevelt és szocializált kutya, aki hozzászokott más kutyák és emberek társaságához, szelíd és kedves lesz, bár vannak őrző-védő fajták, amelyekből az ösztönöket neveléssel sem lehet kiirtani. De gondolom aki mindenkivel szemben barátságos szelíd kutyát akar, az nem pitbullt meg dobermannt vesz, hanem máltai selymet vagy mittudomén, cocker spánielt :D
2022. febr. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%
simaszőrű retriever a legjobb kutyafajta, nincs túltenyésztve mint a golden vagy a labi ezért erősebb az idegrendszere de nagyjából olyan a jelleme mint egy goldennek mégis különlegesebb mert nem találkozol vele minden sarkon
2022. febr. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Attól függ,kivel szemben?

Idegenek,gyerekek,más kutya,állatok?


Alapjáraton nagyon jó természete van: Golden Retriever,Boston terrier,Beagle,Shih tzu,King Charles spániel,Cocker spániel,Bichon Frisé,Berni Pásztor,Francia Bulldog,Mopsz,Tacskó,Boxer,Uszkár,Basset Hound,Papillon..


Rengeteg fajta van (még),de ők is leginkább emberrel és főként gyerekekkel (!) kompatibilisek,kutyával ugyan úgy szocializálni kell őket,de jellemzően az sem egy nehéz feladat náluk.

2022. febr. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Jo gazdinak jo kutyaja van, a degeneralt gazdinak meg nem ... nincs ebben tobb tudomany.
2022. febr. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én a golden retrieverre szavaznék :) Barátságos, melegszívű kutyusok, és gyerekekkel nagyon türelmesek tudnak lenni.
2022. febr. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!