Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rövid szőrű magyar vizsla...

Rövid szőrű magyar vizsla panel lakásba?

Figyelt kérdés
Magyar vizslát lehet tartani panelba? Mindig is vizslát szerettem volna de a szüleim is akadályoztak benne, rendszeresen levinnem, sokat hullik a szőre? Sokat rág? Van egy 2 éves yorkim (kan) is szerintetek kijönnének egymással?
2022. febr. 13. 15:31
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
9%

Futas a hobbid minden nap? Rossz idoben esoben minuszokban is?

Ha nem,ne tarts vizslat,mert flusztralt lesz es szetrag mindent.


Mindig csak ellenkezo nemut vegyel a meglevo melle,miutan ellenoriztedcaz azonnali szimpatiat egy kozteruleten vasarlas elott.

2022. febr. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a sok 'fajta szakértőt'.

Vizslával futni? Mínuszokban is?!

Ha ezt most a vizsláim el tudnák olvasni legalább 3 tappancsnyi pofonnal gazdagodnál.


A Vizsla teljesen átlagos mozgásigényű kutya.Kell vele mozogni,de semmi szüksége hobbi kutyának az állandó futásra és edzésre.

2022. febr. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezen a futos dolgon jot rohogtem en is, meg pisilni se tudom kitessekelni szinte a kutyamat telen..:D

Egyebkent en mivel utalok futni, ezert egyik vizslammal se futottam soha, de tokeletesen jol elvoltunk/vagyunk igy is :)

2022. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém még szeles utcában is megfordul,hogy ne arra menjünk nem hogy fusson,és ráadásul mínusz fokokban.. 🤣

Szép kis kabátkái is vannak,mert ha nagyon hideg van a futtatóban sem játszik.Didereg a kapuban,hogy menjünk haza.

Nem tudom honnan veszik,hogy a viszla egy kész terminátor és neki csak kint jó.Külön sajnálom azokat a vizsiket akiket ilyen buta gondolat menet miatt kint tartanak,hogy fazhatnak már 😢

Oké,hogy vadászkutya de se hosszú szőre,se időjárástól védő szőrzete nincs és nem is nagyon növeszt olyat ami hosszútávon kintlétre alkalmas lenne.

2022. febr. 13. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Enyém szuka, Lola a neve és 4 éves.

Minden reggel és este 1-1 órát vagyok kint vele, sétálunk, a parkban elengedem a pórázról játszani a többi kutyával és labdával futtatom.

Heti 1x elmegyünk egy 3 órás nagysétára szántóföldes, mezős helyre, ahol a 3 órát végig póráz nélkül tölti, szaladgál, szimatol, de nem viszi túlzásba.

Amint hazaérek vele, mindig megy pihenni. Nem túl pörgős. Normális a mozgásigénye. Egy normális kutya. De nagyon jó kutya, okos nagyon.

Panelban lakunk mi is.

Télen mindig fázik. Ilyenkor a reggeli séta csak fél óra.

Semmi baja, egészséges, kiegyensúlyozott kutya.

2022. febr. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!!
2022. febr. 14. 20:58
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Megfelelő mozgatas mellett siman tarthato lakasban.


Elegge fagyos fajta szoval jobban birja telen a meleg lakast.


Mellesleg ha kialakul a rutin, mozgatas stb a kutya alkalmazkodik.



Nekem egy aktiv terrierem van. Reggel 40 perces seta a parkban, szabadon, labdazas, plusz feladatozas, ha talalkozunk mas kutyaval akkor jatek.


Aztan munka utan 1-1,5 oras seta, ha olyan idobe erek haza akkor kijutok a parkba, de szerencsere egyre tovabb van vilagos. Este meg egy egeszsegugyi seta van ami 15perc. Hetvegen a setak hosszabbak, kirandulunk, vasarnap pedig 1,5 ora park reggel, delutan meg 2,5-3 ora a kutyafuttaton.


Ezt a rendszert annyira megszokta :) teljesen jol elvan.


Ha hetkoznap is szabad vagyok akkor is elmegyunk erre arra.


Itthon estenkent meg van egy kis pluss dobalas, keresos jatek stb :)

2022. febr. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
64%
Ismerek olyat, aki vizslát tart lakásban, viszont ő mindenhova viszi magával, munkába is, tehát keveset van otthon a négy fal közé bezárva, plusz sétáltatva is van rendszeresen emellett. Ha sokat kiviszed futtatóba szaladgálni, akkor lehet. Bár én lakásban csak kistestű kutyát tartanék.
2022. febr. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!