Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján érdemes dönteni...

Mi alapján érdemes dönteni arról, melyik kutyát fogadod örökbe?

Figyelt kérdés

Hamarosan örökbefogadnék egy kölyökkutyust, de nem tudom hogy pl hogyan lehet rájönni arra van-e valamilyen rejtett betegsége amit pl az eladó (vagy az, aki a hirdetést feladta) hallgat.


Mikre érdemes figyelni?



2022. márc. 13. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Menhelyre menj vagy törzskönyves kutyát vegyél tenyésztőtől
2022. márc. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudod ezt igy kiszurni, persze annyit te is lathatsz, hogy a kutya energikus, nem csontsovany, jol nez ki, stb. De hogy ferges-e? Hanyt-e elotte 2 oraval, mielott elvitted? Szivferges esetleg? Ezt igy nem fogod tudni.


Na meg baszhatod, ha 2 nap mulva kijon rajta a parvo peldaul, erted. Mas egyeb betegseget, ami mondjuk genetikai es kesobb jon ki, foleg nem lehet ranezesre megmondani.


En peldaul pont emiatt fogadtam csak menhelyrol orokbe, mert szivferegszurten es egeszsegesen adtak ki a kutyat, nem volt benne az a kockazat, mint pl egy maganszemelynel, hogy a kutyanak valamilyen fertozese van. Vagy ha lett volna, mondtak volna.

2022. márc. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a kérdést bebuktad kérdező : azt írod "örökbefogadni" szeretnél, majd így folytatod :"

amit pl az eladó (vagy az, aki a hirdetést feladta) hallgat.


"


Szóval törzskönyv nélküli kutyust szeretnél venni hirdetésből és kétségeid vannak.


Szerintem nézd meg a kutya szüleit, az embereket akik tartják, a körülményeket.

Stb

2022. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok.

Igen, az most nekem se tiszta, hogy mit is akar a kerdezo, de en abbol indultam ki, hogy talan csak rossz volt a szohasznalat es nem venni akar kutyat, hanem befogadni, maganszemelytol, mert az elejen ugye orokbefogadast ir.


De ha szaporitotol akarsz vasarolni kerdezo, kerlek, ne tedd. Keress fel tenyesztoket! Ha van kivalasztott fajta, akkor nyugodtan ird meg, talan meg ajanlani is tudunk.

2022. márc. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az örökbefogadás nem azt jelenti, hogy szaporítótol veszel 40-50 ezerèrt olcsó kutyát. Onnan jó esèllyel pàlyàzol beteg kutyàra.
2022. márc. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Valószínűleg azért van a fogalomzavar, mert szaporítós kutyát eladni tilos a Jófogáson, így minden kutyát ingyen hirdetnek, aztán amikor átadásra kerül a kutya, akkor derül ki, hogy "csak az oltás, chip árát" kérik és a kutyát egyszerűen egy szaporító próbálja értékesíteni.

A kérdésre a válasz röviden: sehogy sem lehetsz biztos.

Vagy veszel egy rendes, törzskönyves kutyát szerződéssel, garanciával vagy pedig benne lesz a pakliban, hogy ugyanazt a több százezret ráköltöd az állatorvosra. Ugyanez igaz a menhelyről örökbefogadott kutyákra is. Nincs garancia, nincs mire figyelni, látszólag egészséges kutyánál is vannak, lehetnek olyan rejtett betegségek, betegségre való hajlamok, amik ott helyben nem derülnek ki, csak néhány nap, hét (pl.parvó), hónap (pl.diszpláziára való hajlam) vagy akár év múlva (pl. szívbetegség) jönnek elő.

Meg kell érteni, hogy a kutyatartás, ha valaki felelősségteljesen csinálja, igenis luxusnak számít. Sokba kerül a megfelelő etetés, az élősködők elleni védelem, az esetleges állatorvosi kezelés.(a valóban örökbefogadott kutyám havi szívgyógyszere 12.000 Ft+rendszeres orvosi vizsgálatok). Két kistestű kutyám tartása kb havi 35-40.000 Ft-ba kerül alaphangon extrák nélkül.

Ha valakinek az ilyen helyzetekre nincs megfelelő anyagi fedezete, bármilyen kegyetlenül és igazságtalanul hangzik is, az ne tartson kutyát, mert elég csak a facebookon található állatvédő csoportokban körülnézni, az ilyen kutyák elaltatását szokták az állatorvosnál kérni vagy az ilyen kutyákat szokták "családi okok" miatt meghirdetni.

2022. márc. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%
4-es: saját magamnak kérdezem: honnan lehet tudni, hogy valaki szaporító-e vagy tenyésztő?
2022. márc. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szaporítótól sehogy, az lutri, tenyésztő garanciát vállal (tudom, van tk-s szapirító is, de aki nem az, hanem korrekt, az szűri a szülőket, és ha mégis van valami, amire nem számítottak, vagy amire pont nincs szűrés, segít), menhelyen, fajtamentésnél is vannak kölykök, ott alap egészségügyi vizsgálatokat megkapnak, esetleg szívféregre is tesztelnek, ha beteg, sérült, megkezdik a gyógyítást, műtik, féreghajtás van, oltási programot megkezdik, chipet kap a kutya (ami ugye kötelező, és már benne kellene lenni, amikor hozzád kerül).
2022. márc. 14. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!