Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz két végében azt...

A póráz két végében azt láttam valamelyik nap, hogy nem jó ez az "én leszek a falkavezér" stratégia igaz ez? Mi a véleményetek a dologról?

Figyelt kérdés
2010. szept. 13. 16:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jobban kifejted akkor szívesen válaszolok. Ismerem a műsort de nem nézem rendszeresen de érdekel a téma.
2010. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt pontosan? Én erről a részről lemaradtam.
2010. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mire gondolsz?
2010. szept. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
asszem a pénteki részben volt egy nő aki mesélte Viktorianak, hogy régebben ismerőse ajánlott valami tréninget, amivel elérheti, hogy ő legyen a falkavezér.És erre azt monta hogy ezt régebben sokan csinálták, javasolták(kutyaiskolák, meg kiképzők, meg nevelési tanácsadók.)De nagyonsok kutyánál nem vált be és ő serinte ez hülyeség és nem így kell megoldani a dolgot, hanem tanítani kell, hogy mit szabad és mit nem.
2010. szept. 13. 16:54
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
De ez két különböző dolog. Attól hogy főnök vagy, a kutya még nem fog mindent tudni, ugyanúgy csinál rosszat, csak ha te vagy a főnök akkor együtt tudtok élni rendesen, le tudod szoktatni őket róla. Ha pl egy olyan kutya csinál rosszat aki nem tisztel akkor azt próbálhatod lenevelni...
2010. szept. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Meg itt valószínűleg a módszertanra értette Victória, hogy régebben csinálták, de mostmár nem, nem magára hierarchkus szerep rendezésére.
2010. szept. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kettő összefügg. Attól, hogy te vagy a főnök, még a kutya nem tudja mit szabad és mit nem. Ezért is fontos a tanítás. A kutya számára fontos valakinek falkavezérnek kell lennie (szerintem el se tudná a kutya képzeli másképpen), ha nem te vagy az akkor szerinted ki lesz az? Hát ő.

A kölcsönös tisztelt nagyon fontos, különben a kutya sz@rni fog a fejedre. Azt csinál amit akar !!!

2010. szept. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A kutyának, főleg ha nagy testű, azt kell csinálnia, amit te mondasz. Kérdés, ellenvetés nélkül, anélkül, hogy értené miért. Neked sem kell magyarázkodnod. Ez nem demokrácia. Az más kérdés, hogy ezt szeretettel kell elérned, és nem terrorizálással, folytonos veréssel. Leginkább következetesnek kell lenned. Ha valami tilos, akkor tilos. Ha valamit eldöntesz, akkor eldöntötted. És néha bizony rá kell húzni, a kutyamama is így csinálja. És bizony a kutya falkaállat, kiválóan tud alkalmazkodni, imádja az elvárásokat, és az azért járó jutalmat (mintha mi emberek nem) és örül ha örülsz, szal már ezért is megcsinálja.
2010. szept. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Látni kellet volna a műsort, így nem tudom ,hogy pontosan mit mondott, és hogy zajlott le.


De! Igen, a kutyát tanítani kell, hogy mit szabad és mit nem.

Viszont, csak a rangban felette állónak fog a kutya minden körülmény között engedelmeskedni!

Egyszerű ez: egy kutya esetében, vagy ő a főnök, vagy ő az alárendelt.

2010. szept. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

láthattad hogy nem vált be nekik sem, ez bizonyítja is.

De ennyit Cesar Milanrol, végleg leírta magát, Victoria egyértelműen bizonyította azzal amit mondott: ha megnézed a farkasokat(sok filmet néztem róluk) ténleg alig látni olyat h erővel leszorítják, az alárendelt magától behódol, nem kell leszorítani. ezt a leszorítás dolgot mindig is olyan megkerülésnek tartottam, ovónőként tudom, le tudnám fogni a gyereket h ne romboljon vagy verekedjen tovább, de akkor nem engedelmeskedett, hanem kényszerítettem és ez csak addig használ amíg fogom, vagy még fél napig. ha viszont ésszel ráveszem h nem szabad és magától hagyja abba mert elismeri amit mondtam akkor az hosszútávú lesz és örökre bízni fog bennem így hallgat is rám.

2010. szept. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!