Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániellel agility? Lehetséges?

Spániellel agility? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Hamarosan lesz egy spánielünk, akit menhelyről fogadunk örökbe. 1 éves múlt, ivartalanított szuka kutyus. Alkalmas lenne az agilityre, érdemes belevágni? Angol cocker lesz egyébként.
2010. szept. 13. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:

akár

de ha nem akkor majd szeret úszni

2010. szept. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Persze!!

Az agility tök jól építi a kutya-gazda kapcsolatot. Hajrá!

Hova fogtok járni?

2010. szept. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hobbi szinten nyugodtan,de versenyre is mehettek mondjuk,de nem a legnépszerűbb kutya e sportágban,ami nem azzal egyenlő,hogy nem jó!

Fontos maga a kutya adotsága,sportos alkat vagy inkább a fotelben henyerésző "lusta" kutya,mert ha kis lusta eb akkor nehezebb lesz pályára hívni.

Fontos,hogy kezdetben játékosan vezetsd rá a lényegre ne áthúzzd a pórázon fogva az akadályon és jutalomfalat is csodákra képes ha pesig iskolába akarsz vele járni akkor egy szót nem szóltam ott minden elmondanak majd neked (:

2010. szept. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi :) A mostani kutyunk szeret úszni, de azt főként nyáron teszi. És vele is kipróbáltuk már az agilityt, de vele nem ment jól, ezért bizonytalanodtam el (ő is angol cocker). A másikról azt írták, hogy nagyon aktív, ezért gondoltam, hogy hátha fogékonyabb lesz rá. Még nem tudom, hova fogunk menni, valószínű először az alap dolgokat tanuljuk majd (bár azt írták pórázon szépen jön, és szobatiszta is, de nem tudom, hogy tud-e ilyenket, hogy ül, fekszik, marad, gyere, stb...) de ha az már jó, akkor mehet az is. sajnos ahova most járunk, csak ÖV-re és flyball-ra van lehetőség. És bár a flyball is jó, de az nem igazán kutya-gazda csapatépítő, mert a kutya mint valami gép megya labda után, egy különálló "mechanizmusként" a gazda meg csak annyi, hogy elindítja, és fogadja mikor visszajön, tehát nem sok. Az agilityben, pedig a kutya és a gazdája együtt csinálják végig, ha akármelyik hibázik, az kihat a másikra, és a csapatmunka is romlik, ergo romlik a teljesítmény is. Ha a gazda feszült, ez átragad a kutyára is. És úgy tetszik, hogy ez ennyire függ mindkét féltől! Ezért szeretném űzni ezt a sportot!
2010. szept. 13. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
2010. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én a 3/4 éves cavalier king charles-spániel és pincsi keverékkel (körülbelül :)) gyakorlok agilityre, egész jól megy neki, már a libikóka kivételével az összes akadályt tudja. Hetente eggyel növeljük a trükköket (2-3 alkalommal gyakorlunk) a pályán. Egyébként a spániel, ha szeret valamit, akkor feltétel nélkül csinálja. Meg kell szerettetni vele a sportot, és ha sétállni viszed, mindig a pálya felé indulna. Sok sikert!
2013. jan. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!