Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A berni pásztor mennyire...

A berni pásztor mennyire mozgékony fajta pl egy kuvaszhoz, komondorhoz képest?

Figyelt kérdés

Mennyire lehet vele kirándulni, nagyokat sétálni? Mennyire lomha, nehézkes? Előfordul náluk nyáladzás?


(Azért kérdem, mert a bernáthegyiről sokszor olvasni, hogy nagyon nyáladzik, lomha, nem lehet vele nyáron sétálni stb.)



2022. márc. 21. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
A csípője a fajta gyenge pontja, nagyon ügyelj rá, milyen szűrései vannak a kölyök szüleinek.
2022. márc. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van, jó helyről kell venni a diszplázia miatt, de amúgy nem feltétlenül egy túl lomha fajta.


Intenzív túrákra nem, de nagyobb kirándulásokra mi járunk, és le se lehet lőni. Az ok, hogy hazafelé mindig alszik, de például egy kisebb 30-40 perces séta nem kottyan meg neki a mindennapokban.


Kifejezetten nem nyálzós fajta, habár van, ahol írják rá. Dehát minden kutya nyálas :) Viccet félretéve nem lógnak cipőfűzők a szájasarkából.


A bernáthegyihez semmi köze nincs.


Régen igen igénybe lettek véve, ma már csak a gazdán múlik, milyen élethez szokik hozzá.

2022. márc. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha jó helyről veszed, megfelelően táplálod és fokozatosan szoktatod az egyre nagyobb sétákhoz, akkor nem lehet gond. A két példaként felhozott kutya (kuvasz, komondor) nagyobb, mint a berni, és ők is bírnak simán 10-15km-t naponta. Egyedül a nyár dereka az, ahol a berni és bármilyen más hosszú szőrű fajta nem szeret sétálni, ott kora reggel érdemes vinni.
2022. márc. 22. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát az enyém baromi lusta.

Egész nap fekszik valahol az udvaron vagy a fotelében, az egésznapi mozgása az, hogy engem követ a házban és az udvarban mindenhová, de az ajtón ki sem lehet vinni, annyira nem akar sétálni.

Kiskorában szépen pórázhoz szoktattam, elindultam vele többször, de mindig pár perc után leült vagy az út közepén eldobta magát hanyatt, aztán bármit csinálhattam, ő onnét fel nem kelt, haza kellett cipelni.

De azért kitartó voltam, 1 éves koráig minden egyes nap elindultam vele, vittem a jutifalit, játékot, szart ő bele.

Azóta nem is próbálkozom, elvan a ház körül. Pedig terveztem vele heti 1* egy olyan 2-3 órás kirándulást, hát ez nem jött össze.

Nem baj, azért imádom, lusta mackó.

Ezért is Garfield a neve ...

2022. márc. 22. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!